Sovičky nestačili na majstrovský Ružomberok + HLASY

0 /

Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica v dohrávke 6. kola ženskej extraligy podľahli na domácej palubovke majstrovskému Ružomberku. Favorit z Liptova vyhral rozdielom triedy o 57 bodov.

Univerzitné ´sovičky´ spod Urpína sa snažili odolávať favoritovi duelu a neprehrať výrazným rozdielom. V prvej štvrtine  sa dlho držali, v siedmej minúte prehrávali iba o päť bodov 5:10. Následne však poľavili a súper za necelé tri minúty zaznamenal desať bodov v rade, do druhej štvrtiny sa išlo za stavu 7:21. V nej sa naše basketbalistky presadili až po štyroch minútach košom Kovalenkovej, naň nadviazala ďalšou dvojkou Turčanová, obe basketbalistky znižovali na 11:30. Do veľkej prestávky zaznamenali sovičky už iba presný zásah z trestného hodu a po polčase bol výsledok jednoznačný v prospech Liptáčok – 12:46.

Tretia štvrtina vyšla nášmu tímu najlepšie. Zaznamenali v nej až dvanásť bodov a inkasovali 22. Dobrú pasáž mali v 26. minúte, kedy sa presadili Kovalenková s Paulechovou a neskôr sa opäť trafila do koša Paulechová, znižovala na 22:65. A to nebolo všetko, pretože 51 sekúnd pred koncom tohto dejstva zaznamenala dvojkový zásah i Vyšná – 24:65. Ružomberčanky mali viac než dvojminútovú streleckú odmlku. V štvrtej štvrtine však hostky zlepšili obranu a bez väčších problémov dotiahli duel do víťazného konca. UMB v poslednej desaťminútovke zaknihovalo osem bodov, Chovancová znižovala na 26:72, Turčanová na 28:74 a v záverečnej minúte sme sa presadili ešte dvakrát, konkrétne znovu Chovancová (30:86) a Števulová (32:87). Univerzitné Bystričanky sa ani raz netrafili do koša spoza veľkého oblúka. Hostky za celý zápas zaznamenali len päť faulov.

BK ŠK UMB Banská Bystrica – MBK Ružomberok 32:89 (7:21, 12.46, 24:68)

Štvrtiny: 7:21, 5:25, 12:22, 8:21. TH: 3/2 – 18/10, trojky: 0 – 7, fauly: 21 – 5. Rozhodovali: Obertová, Sirocký a Uhrin. Bez divákov.

UMB: Dobrotová 0, Števulová 4, Piperková 2, Turčanová 9, Vyšná 2 (Adriana Moravčíková 0, Chovancová 6, Paulechová 5, Luptáková 0, Kovalenko 4, Mrváňová 0, D. Žilinská 0)

Najviac bodov Ružomberok: Živaljevićová 22 (3), Enabosiová 20, Williamsová 15, Praženicová 13.

Andrea Izáková, trénerka Banskej Bystrice: Na našej palubovke sa predstavil ašpirant na titul, ktorý nič nenechal na náhodu. Pred zápasom som vytýčila ciele, ktoré sa čiastočne naplnili, avšak naďalej sa vyskytuje v našej hre miskomunikácia spojená s preberaním hráčok a následné straty lôpt, teda lacné body na náš úkor. Musíme sa svedomito pripraviť na najbližší zápas v sobotu, kedy doma privítame súpera zvučných mien – Young Angels Košiece.

Gabriela Turčanová, najviac bodov za UMB: Pred zápasom sme si stanovili cieľ, ktorý sa nám podarilo splniť. Napriek pekným pasážam hry nám veľa síl uberala herná aktivita súpera a náš výpadok v myslení. Tento zápas berieme ako dobrú prípravu pred sobotňajším duelom s Košicami.

Autor: (bl), Foto: (mm)