Slávistky v Ružomberku prehrali druhý semifinálový duel, séria je vyrovnaná + HLASY

ŠPORT
0 /

Sobotňajší druhý zápas semifinálovej série play-off basketbalovej Niké extraligy žien medzi Sláviou Banská Bystrica a MBK Ružomberok zvládli lepšie hráčky domáceho MBK, ktoré vyhrali o desať bodov 69:59 a vyrovnali stav zápasov na 1:1.

Do zápasu vstúpili lepšie zverenkyne domáceho trénera Juraja Suju, ktoré si po 8-bodovej šnúre vypracovali vedenie 12:4. Bystrické hráčky však postupne stratu zmazali a aj vďaka dvom trojkám Natálie Martiškovej, ktorá dala v prvej štvrtine 9 bodov, do prvej krátkej prestávky otočili na 19:20. Ružomberčanky ťahala ich najlepšia strelkyňa Yatskovets, keď už v prvej časti nazbierala 12 bodov. Yatskovtes sa starala o viac ako polovicu bodov Ružomberka aj v druhej štvrtine, po polčase ich mala na konte až 21. Aj druhá desaťminútovka priniesla vyrovnaný priebeh, keď sa družstvá striedali v tesnom vedení. Napokon v nej mali mierne navrch hráčky MBK, ktoré išli do šatne s najtesnejším náskokom – 38:37.

V prvých minútach druhého polčasu sa tímy presadzovali v útoku len zriedka. Po štyroch bodoch domácich dala prvý kôš Slávie v tretej štvrtine až v závere jej 5. minúty Martišková, keď pridala svoju tretiu presnú strelu z diaľky – 42:40. Potom sa však rozbehli basketbalistky MBK, ktoré tretie dejstvo zakončili 8-bodovou sériou, čím si vypracovali nádejné vedenie 53:47. V záverečnej časti sa obrat nekonal, bystrickým pumám sa strelecky vôbec nedarilo. Ružomberčanky boli naopak v laufe a neostali nič dlžné svojej povesti bojovného tímu s poctivou defenzívou. Konečným rezultátom bol tak výsledok 69:59. Po prehre o 10 bodov tak budú zverenkyne trénerky Zuzany Žirkovej bojovať o postupový mečbal na domácej palubovke.

Fakty o zápase:

MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica 69:59 (19:20, 38:37, 53:47) – stav série: 1:1 (hrá sa na 3 víťazstvá).

Štvrtiny: 19:20, 19:17, 15:10, 16:12. Rozhodovali: Karniš, Ribakovs, Gacík. TH: 25/28 – 18/23, trojky: 4/20 – 5/18, fauly: 24 – 20, doskoky: 44 – 38, asistencie: 9 – 7, zisky: 5 – 11, straty: 16 – 14, bloky: 3 – 2, streľba z poľa: 20/60 (33%) – 18/61 (29%). Diváci: 570.

Zostava MBK Ružomberok a body: Yatskovets 29/10 doskokov, Jarošová 10, Štefančová 9, Havranová 7/10 doskokov, Hadačová 0 (Urbanová 6, Kaliuzhna 6, Mikovčáková 2, Michaličková, Ďuratná). TCH: 28. J. Suja (tréner).

Zostava Slávia Banská Bystrica a body: Martišková 18/3 trojky, Bogićević 13, Pulliam 8, Bura 4, Mujović 3 (Hruščáková 8, Striešová 5, Holíková 0, Brabencová 0). TCH: 38. Mujović.

Hlasy po zápase:

Zuzana Žirková, trénerka Slávie: „Vedeli sme, čo nás v Ružomberku čaká, napriek tomu sme neprišli tak pripravené, ako by sme mali byť. Dnes vyhral tím nad jednotlivcami, pretože jednotlivci “neprišli”. Tím Ružomberka bol dnes spolu, a môj tím nebol tímom. Už viac pozitívnejšia som v oddychových časoch nemohla byť, čiže, začnem zase raziť svoju starú cestu. Nezaslúžili sme si vyhrať, Ružomberok dal do toho všetko, gratulujem mu.”

Natália Martišková, hráčka Slávie, 18 bodov: „Klasický ružomberský zápas. Agresívny, napínavý, bojovný, avšak my sme dnes neuspeli. Veľmi nás to mrzí a je čas zamyslieť sa samy nad sebou. Lopta v útoku sa nehýbala tak, ako by sa mala. Tie príležitosti, ktoré sme mali, neboli pripravené, občas boli zbrklé, a preto sa nám ťažšie premieňali. Tým pádom aj tá percentuálna úspešnosť bola nižšia, čiže musíme si vytvoriť dobré pozície a tie jednoducho premieňať. Ďalší zápas bude určite iný.“

Juraj Suja, Ružomberok: “Pocity po zápase sú výborné, úžasné. Som hrdý na dievčatá, že to dnes takto zvládli. Pracovali tvrdo, boli odmenené. Škoda, že tu dnes s nami nemôže byť Andrea (Andělová) a Saša, ktorá ešte nemohla nastúpiť. Aj bez týchto významných osobnosti sme to však dokázali. Stretnutie sme začali dobre, boli sme koncentrovaní. Potiahla nás Oľga Jackovecová, vyšli nám útočné reakcie. Dobre sme bránili v druhom polčase. Udržať taký silný tím ako je Slávia na 22 bodoch v tretej a štvrtej štvrtine je niečo neskutočné a úžasné. Som veľmi šťastný. Dnes sa stal basketbalový zázrak.”

Program:

Tretí zápas semifinálovej série je na programe v stredu 10. apríla o 18.00 h v Banskej Bystrici v hale na Štiavničkách. Vstupenky si môžete zakúpiť tu.

Autor: (bl + web slaviabb si), Foto: fb MBK Ružomberok