S akými ambíciami vstupujú do play-off extraligy žien basketbalistky ŠKP 08 a UMB?

ŠPORT
0 /

V stredu 23. marca začína vyraďovacia časť v basketbalovej extralige žien na Slovensku. A my v nej budeme mať až dvoch zástupcov z mesta pod Urpínom. Z piatej pozície vstupuje do prvého kola play-off BK ŠKP 08 Banská Bystrica a zo siedmej BK ŠK UMB Banská Bystrica ako nováčik súťaže.

Najväčšie očakávania máme v prvom kole play-off od skúsenejších ´bystrických púm´. Stretnú sa totiž so štvrtým Šamorínom, hrá sa na dva víťazné zápasy a ak by ich naše ŠKP 08 zvládlo, prvýkrát v histórii klubu by sa dostalo do súbojov o medailovú pozíciu. Prvý zápas sa hrá v stredu 24. marca v Šamoríne, druhý v piatok 26. marca v hale na banskobystrických Štiavničkách a prípadný tretí duel v nedeľu na palubovke súpera v Šamoríne. Pred týmito stretnutiami oslovili bystricoviny.sk  asistenta trénera a manažéra BK ŠKP 08 Banská Bystrica Milana Špinera:

„Na play-off sa tešíme už niekoľko mesiacov a príprave na záverečnú časť sezóny sme venovali posledné týždne tréningového procesu. So Šamorínom sme prehrali oba vzájomné zápasy v tejto sezóne, ale bodový rozdiel nebol taký priepastný ako v minulej sezóne (v Šamoríne prehra o 12 a doma iba o 3 body). Do série ideme s pokorou, ale odhodlane. Chceme sa pokúsiť potrápiť súpera, ktorý síce je papierovým favoritom, no naša sila rastie každým zápasom. Od posledného vzájomného duelu ubehli už štyri mesiace a za ten čas sme zaznamenali značný progres, ktorý však musíme ukázať a potvrdiť na ihrisku.“

Jasným papierovým favoritom v sérii medzi BK ŠK UMB Banská Bystrica a Piešťanskými Čajkami je tím zo západného Slovenska. Predsa len deklaruje najvyššie ambície, popasovať sa chce o majstrovský titul. Prvý zápas sa hrá v Piešťanoch v stredu 24. marca, druhý v Banskej Bystrici v sobotu 27. marca v hale na Fakulte UMB Tajovského. Pred týmito duelmi pre bystricoviny.sk trénerka ´bystrických univerzitných sovičiek´ Andrea Izáková uviedla:

„Na play-off sa určite tešíme, veď ako nováčik súťaže nemáme čo stratiť. Začiatok proti Piešťanským Čajkám nás preverí najmä mentálne a potom už prídu rozhodujúce duely s Popradom. Bude dôležité vydržať 40-minútové tempo v každom zápase a v tom si myslím máme teraz výhodu, pretože sme v súčasnej dobe takmer všetky v plnej sile a na zápasy môžem využiť vždy 12 hráčok. V súčasnosti figurujeme na 7. mieste a každé umiestnenie vyššie bude pre nás len a len odmenou za tvrdú prácu v tejto náročnej sezóne, kde okrem kvality hráčok je rozhodujúce najmä zdravie, pri neustálom šarapatení COVID-u. Takže najdôležitejšie je, aby sme sezónu dokončili v zdraví a tešili sa z každej dobre odvedenej minúty na ihrisku a pri tom ostali v našej dobrej „Sovičkovskej“ tímovej klíme aj mimo neho.“

Obom banskobystrickým družstvám budeme držať palce. Druhé kolo play-off sa začne už v stredu 31. marca. Ak niektoré z našich družstiev v prvom kole súpera vyradí, postúpi priamo do semifinále, ktoré sa hrá až na tri víťazné zápasy. Ak by zvíťazili favoriti, naše banskobystrické tímy budú hrať druhé kolo play-off o 5. až 8. miesto na dve víťazné stretnutia a následne ich čaká aj tretie kolo už o konečné umiestnenie v extralige žien, znovu sa bude hrať na dva víťazné zápasy.

PROGRAM 1. KOLO PLAY-OFF:

Streda 24. marec:

Piešťanské Čajky – BK ŠK UMB Banská Bystrica o 18.00 hodine

ŠBK Šamorín – BK ŠKP 08 Banská Bystrica o 19.00 hodine

Piatok 26. marec:

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – ŠBK Šamorín o 18.00 hodine

Sobota 27. marec

BK ŠK UMB Banská Bystrica – Piešťanské Čajky o 15.00 hodine

Nedeľa 28. marec – prípadné tretie zápasy

ŠBK Šamorín – BK ŠKP 08 Banská Bystrica (čas sa upresní)

Piešťanské Čajky – BK ŠK UMB Banská Bystrica (čas sa upresní)

Autor: (job), Foto: fb ŠKP 08 (I. Golembiovský)