Pumy zdolali v Bratislave Slovan, potvrdili stúpajúcu formu + HLASY

1 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica vyhrali v piatom zápase nadstavbovej časti extraligy žien o 5. až 8. miesto na palubovke Slovana Bratislava o päť bodov a neskončia tak po nadstavbovej časti extraligy na poslednej priečke. Istú majú siedmu pozíciu.

Bystričanky mali veľmi dobrý vstup do zápasu. Išli do desaťbodového vedenia (0:10), domáce dali prvý kôš až dve minúty a dvadsaťdva sekúnd pred koncom prvej štvrtiny. Tú napokon prehrali 5:12. V druhej štvrtine sa však situácia otočila. Mali sme v nej hluchšiu päťminútovú pasáž a Slovanistky vďaka tomu vyrovnali stav na 15:15. Do vedenia nás následne dostal kôš Striešovej, ale posledné slovo mala pred veľkou prestávkou Zarevúcka, takže polčas sa skončil zmierlivo 17:17.

Tretia štvrtina sa absolútne nevyvíjala v náš prospech. V útoku sa ´pumám´ vôbec nedarilo, nevedeli dávať koše z väčších vzdialeností, viac než päť minút sa znovu nepresadili. Bratislavčanky tak išli do vedenia 25:17. Nevyzeralo to s nami dobre. Chytili sme sa až presným zásahom pivotky Žilinskej. Tá následne premenila aj trestný hod a pridala dve dvojky v rade, takže sme pred štvrtou štvrtinou žili, na tabuli svietil stav 27:24.

Poslednú desaťminútovku Banskobystričanky zvládli najmä dobrou hrou v obrane a v podkošovom priestore. Zásluhou veľmi dobre hrajúcej Žilinskej ako aj Števulovej a presnej Verlíkovej sme otočili nepriaznivý výsledok na 29:30. A hoci sa vzápätí na domácej strane presadila produktívna Talajková, my sme kontrovali kapitánkou Števulovou. Dôležitú dvojku dala Matejčíková a po nej znovu Števulová. Viedli sme tak o päť bodov (31:36). Záver bol však ešte dramatický. Zarevúcka totiž znížila na rozdiel troch bodov, ale Ošťádalovej našťastie nevyšiel trojkový pokus. V závere museli Slovanistky faulovať a lotériu trestných hodov zvládli Striešová so Števulovou.

Najbližšie sa Banskobystričanky predstavia v poslednom zápase tejto nadstavbovej časti extraligy o 5. až 8. miesto na domácej palubovke. V sobotu 2. marca o 18.00 hodine privítame v hale na Štiavničkách Popradčanky.

BK Slovan Bratislava – ŠKP 08 Banská Bystrica 33:38 (5:12, 17:17, 27:24)

Štvrtiny: 5:12, 12:5, 10:7, 6:14. TH: 15/4 – 15/8. Fauly: 16 – 12. Trojky: 1 – 0.

Najviac bodov Slovan: Talajková 11, Zarevúcka 10, Ošťádalová 5.

ŠKP 08: Ozdincová 2, Števulová 7, van Dalen 2, Žilinská 17 (+ 8 doskokov), Háberová 0 (Matejčíková 5, Vargová 0, Striešová 3, Verlíková 2, Piperková 0)

Miloslav Michálik tréner Banskej Bystrice: „Mali sme výborný vstup do zápasu. Moje zverenkyne hrali to, čo od nich očakávam. Fungovala obrana a hlavne prechod do útoku. Dávali sme ľahké koše v prvej štvrtine, no potom prišlo akési uspokojenie z našej strany a nedokázali sme sa až do polky tretej štvrtiny dostať k našej hre. Tam sme tento úsek prehrali 5:23. Až keď sme opäť zlepšili obranu, začalo to znovu fungovať. Napriek tomu sme sa však v útoku veľmi trápili, nedokázali sme úspešne zakončovať dlhé dvojkové strely a trojkové strely. Je paradoxom, že sme nedali ani jednu trojku, čo je pri našom spôsobe hry veľký problém. Napriek tomu sme to dokázali ustáť, lebo nám dobre fungoval podkošový priestor a prieniková hra.“

Lucia Žilinská, najviac bodov i doskokov za ŠKP 08: „Išli sme do zápasu s cieľom vyhrať a odohrať najlepší zápas sezóny. V prvej štvrtine sa nám to darilo, celý čas sme viedli, no potom prišli úseky, kedy nám nepadali strely z vonku. Mali sme zlú streleckú úspešnosť. V druhom polčase sme sa snažili makať a podarilo sa nám dať ľahké koše. Dobre sme spolupracovali a bránili. Rozhodol dnes podkošový priestor. Ja som odohrala svoj najlepší zápas v sezóne, čo ma teší, no za to patrí vďaka spoluhráčkam, ktoré mi pod kôš prihrávali a dávali mi asistencie.“

Autor: (job), Foto: fb ŠKP 08 (I. Golembiovský)