Pumy vzdorovali v Piešťanoch iba prvý polčas, zranili sa kľúčové hráčky + HLAS

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v poslednom zápase ženskej extraligy v tomto kalendárnom roku prehrali na palubovke favorizovaných Piešťanských Čajok. Súperovi vzdorovali najmä v druhej štvrtine, žiaľ tretia im absolútne nevyšla, keďže už nenastupovali dve zranené kľúčové hráčky nášho družstva. Dôležité stretnutia čakajú bystrické ´pumy´ po novom roku s prijateľnejšími súpermi.

Bystričanky iba na začiatku duelu išli do krátkeho vedenia, keď na kôš Hamilton-Carter odpovedala trojkou Striešová – 2:3. Potom sa už presadzovali iba domáce a vytvorili si komfortný náskok 14:3. Nám to padlo do koša až 76 sekúnd pred koncom prvej štvrtiny, trojku dala Oborilová, no boli to iba tieto dva presné zásahy počas desiatich minút, takže Čajky vyhrali toto dejstvo jasne 17:6.

Druhá štvrtina vyšla ´pumám´ najlepšie. Prehrali ju len o tri body. Hoci to sprvu nevyzeralo najlepšie, pretože Piešťany viedli 25:627:8, ale dokázali sme znížiť, premieňali sme trestné hody a pomohla nám i trojka Grígerovej. Na veľkú prestávku tak išli družstvá do šatní za stavu 33:19. Avšak sa nám zranili dve kľúčové hráčky, najproduktívnejšia Striešová a pivotka Žilinská.

Žiaľ tretia štvrtina bola v podaní Bystričaniek najhoršia. Inkasovali v nej osemnásť bodov, strelecký koncert súpera sa nepodarilo zastaviť ani oddychovým časom trénera Michálika. Jeden jediný presný zásah počas celej tejto časti hry zaknihovala za tri body v drese ŠKP 08 iba Oborilová – niečo cez dve minúty pred koncom, znižovala na priepastných 49:22. Keďže už nenastupovali Striešová so Žilinskou, rotovali sme s nízkym počtom hráčok a ubúdali nám aj výraznejšie sily, chýbala nám kvalita pod košom. V poslednej štvrtine už o nič nešlo, dali sme v nej deväť bodov, ale súper až sedemnásť, takže sa zrodilo jasné víťazstvo favorita o 37 bodov.

Piešťanské Čajky – ŠKP 08 Banská Bystrica 68:31 (17:6, 33:19, 51:22)

TH: 23/12 – 11/7. Trojky: 4 – 6. Fauly: 18 – 13. Divákov: 360. Rozhodovali: Turčin, Macura, Sirocký. Štvrtiny: 17:6, 16:13, 18:3, 17:9.

Piešťanské Čajky: Hamilton-Carter 14, January 11, Kuniecová 11, Hašková 4, Dovčíková (Tadić 10, Lubin 8, Bábiková 8, Mihaljevičová 2). Tréner: R. Kucsa.

Banská Bystrica: Striešová 8, Van Dalen 8, Grígerová 4, Žilinská, Holíková 0 (Oborilová 6, Mesárošová 3, Háberová 2, Šimčíková, Malovcová). Tréner: M. Michálik.

Vyjadrenie:

Miloslav Michálik, tréner Bamskej Bystrice: „Celý zápas ovplyvnili zranenia Lucie Striešovej a Lucie Žilinskej. Obe sa zranili počas prvej polovice druhej štvrtiny. Nie sú to síce vážne zranenia, ale už sme nechceli riskovať ich zdravotný stav nasadením do ďalšieho priebehu zápasu, i keď to ešte na chvíľu skúšali. Tým pádom sa nám zúžila v druhom polčase rotácia. A keďže je aj Zuzka Vargová dlhšie zranená, nemali sme vysokú hráčku. Hrali sme v nízkej zostave a súper to využil v dolnom priestore. Spod koša nám dal 44 bodov, tam sme nemali konkurenciu.“

Autor: (bl), Foto: fb Piešťanské Čajky