Pumy vybuchli vo štvrťfinále play-off v Piešťanoch v druhom polčase + HLAS

0 /

Piešťanské Čajky vstúpili do play-off basketbalovej extraligy žien jednoznačným víťazstvom 104:37 nad Banskou Bystricou a ujali sa tak vedenia 1:0 v tejto štvrťfinálovej sérii. Hrá sa na dve víťazstvá. Druhé stretnutie série je na programe v stredu 13. marca pod Urpínom.

Tento prvý štvrťfinálový duel ponúkol dva rozdielne polčasy. V tom prvom naše basketbalistky stačili ako tak konkurovať silnému favoritovi, no v druhom sa mu poddali a jasne prehrali. Domáce sa rozstrieľali a nadelili nášmu družstvu nepopulárnu stovku. Na výhru sme v tomto stretnutí pomýšľať síce nemohli, ale druhý polčas určite nechceli naše ´pumy´ pôsobiť na palubovke Piešťanských Čajok odovzdane. Na reparát tak majú šancu v stredu v domácej odvete v hale na Štiavničkách. Bude sa hrať o 18.00 hodine.

Piešťanské Čajky – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 104:37 (19:11, 49:23, 82:31) – stav štvrťfinálovej série 1:0 (hrá sa na 2 víťazné zápasy)

Piešťanské Čajky: Lubin 21 /10 doskokov/, Jakubcová 20 /11 doskokov/, Thompson 13, Engelman 9, Hašková 6 (Matejčíková 15 /4 trojky/, Krč-Turbová 9, Baburová 4, Dovčíková 3, Mihaljevičová 2, Bábiková 2). Tréner: R. Kucsa.

Banská Bystrica: Vargová 10 (+ 7 doskokov), Števulová 6/2/, Striešová 6/2/, Haberová 4, Ozdincová 0 (Verlíková 10, Rausová 1, Mesárošová 0, Piperková 0, Hanková 0). Tréner: M. Michalík.

TH: 13/9 – 10/7. Trojky: 11 – 6. Fauly: 16 – 15. Divákov: 530. Rozhodovali: Bartoš, Obertová, Uhrin. Štvrtiny: 19:11, 30:12, 33:8, 22:6.

Tréner  Banskej Bystrice Miloslav Michálik zhodnotil duel pre Bystricoviny nasledovne:

„Prvý polčas sme hrali dobre, nebol tam problém, ale my sme schopní doskočiť 18 lôpt za prvý polčas a v druhom doskočíme iba päť lôpt. V prvom polčase zaznamenáme desať strát a skončíme celkovo so stratami na čísle 26. My sme sa nezúčastnili druhého polčasu a to bol najväčší problém. Prvý polčas potvrdil progres, ale druhý je pre mňa sklamaním, lebo sme v ňom spravili krok späť. Chýbala energia, nejaký charakter, ktorý budujeme od začiatku sezóny.“

Autor: (bl), Foto: fb Piešťanské Čajky