Pumy na Piešťany nemali, zahrajú si play-off o 5. až 8. miesto + HLASY

ŠPORT
0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica neuspeli vo štvrťfinále play-off slovenskej ženskej extraligy s favorizovanými Piešťanmi. Oba zápasy s týmto súperom prehrali, ten druhý na domácej palubovke v stredu večer 34:75.

Naše dievčatá nezačali duel najlepšie. Hostky išli do vedenia 0:11, prvý kôš sme zaznamenali až v šiestej minúte Ozdincovou, presadila sa za tri body a následne aj za dva, znížila na 5:11. To boli však jediné presné zásahy nášho družstva v prvej štvrtine, ktorá sa skončila 5:20. V tej druhej to už bolo zo strany ´púm´ lepšie, dali dvanásť bodov, zásluhu majú na tom najmä Striešová Háberová, no Piešťany vyhrali polčas bez väčších problémov o 24 bodov – 17:41.

Tretia štvrtina bola vyrovnaná. Opäť sme v nej zaznamenali dvanásť bodov. Piešťanské Čajky ju vyhrali iba o tri body, keď na palubovku posielali aj hráčky z druhého sledu. Škoda záveru tohto dejstva, keď sme znížili na 29:53, tak sme sa na tri minúty a štyridsaťjeden sekúnd strelecky odmlčali. V poslednej desaťminútovke sme hneď na začiatku korigovali nepriaznivý vývoj trojkou Háberovej a dvojkovým košom Oborilovej 34:56, ale to bolo zo strany Bystričaniek všetko. Potom sa už presadzoval iba súper a duel vyhral jasne po výsledku 34:75.

Najbližšie sa Banskobystričanky predstavia v play-off  o 5. až 8. miesto. sobotu 23. marca o 18.00 hodine sa predstavia na palubovke Popradu. Tohto súpera privítame v odvete doma na Štiavničkáchstredu 27. marca v rovnakom čase.

Fakty o zápase:

ŠKP 08 Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 34:75 (5:20, 17:41, 29:56)

Štvrtiny: 5:20, 12:21, 12:15, 5:19. TH: 2/2 – 9/5. Fauly: 14 – 11. Trojky: 4 – 6. Rozhodovali: Doušek, Turček a Izák. Diváci: 200.

ŠKP 08: Števulová 4, Žilinská 4, Striešová 6/2/, Háberová 7/1/, Ozdincová 5/1/ (Verlíková 4, Matejčíková 2, Vargová 0 (+ 6doskokov), Oborilová 2, Hanková 0, Mesárošová 0, Rausová 0)

Najviac bodov Piešťany: Lubin 14, Thompson 12, Engelman 11, Jakubcová a Hašková po 10.

Hlasy po zápase:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „Cieľom bolo rovnomerne rozložiť minutáž medzi všetky hráčky, čo sa podarilo. Som rád, že aj mladšie si okúsili hru proti vyspelému družstvu Piešťan. Prvá štvrtina bola z našej strany prispatá, ale potom sme sa už dostali do tempa. Naštartovali sme sa rýchlymi protiútokmi. Od druhej štvrtiny sme podávali výkon, ktorý si predstavujem, že by sme mali predvádzať. Napravili sme si reputáciu po tej vysokej prehre na palubovke súpera, ktorú sme si za, zapríčinili zlou hrou v tretej a štvrtej štvrtine. To som rád, lebo som mal obavy, aby sa také niečo nezopakovalo. Môžeme byť teda pozitívne naladení pred ďalšími zápasmi v play-off.“

Klaudia Háberová, najviac bodov za ŠKP 08: „Chceli sme nadviazať na prvý polčas z Piešťan, v ktorom sme hrali dobre. Čiastočne sa nám to podarilo. Chceli sme ukázať dobré basketbalové veci, ktorými sa plánujeme prezentovať v druhej časti play-off. Bolo však jasné, kto je v tomto štvrťfinále dominantný. Bol to náš súper. My sme sa snažili uhrať čo najprijateľnejší výsledok a myslím si, že doma sa nám to podarilo. Nedostali sme legendárnu stovku tak ako tomu bolo v Piešťanoch, to bol náš cieľ.“

Richard Kucsa, tréner Piešťanských Čajok: „Chceli sme potvrdiť výkon z domáceho prvého zápasu. Boli sme v role favorita, čo sme chceli potvrdiť na palubovke, no nerodilo sa naše víťazstvo úplne hladko. Kvalita však bola na našej strane, som rád, že sme odohrali celkom kvalitný zápas, takže gratulujem mojím dievčatám k výhre a postupu do semifinále. Chcel som dnes viac rozložiť sily, ale potrebujú hrať aj kľúčové hráčky smerom k semifinále, aby si zvykli na situácie a súčinnosť. Okolnosti nás donútili prísť iba s desiatimi hráčkami, takže sme to rotovali najviac ako to bolo možné.“

Alexandra Hašková, hráčka Piešťanských Čajok: „Bola to jedna z našich povinných výhier. Bystricu sme doma zdolali o 67 bodov, takže sme nechceli zakopnúť. Náš cieľ postup do semifinále sme splnili. Chceli sme si dnes vyskúšať hlavne hru v obrane, no občas nám to nevyšlo. Hlavne v stratách sme neuspeli, teda nesplnili náš cieľ. Postup i výhra je však zaslúžená.“

Autor: (job), Foto: fb ŠKP 08 (I. Golembiovský)