Pumy v oklieštenej zostave vysoko prehrali s Piešťanskými Čajkami + HLASY

ŠPORT
0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v 6. kole ženskej extraligy podľahli na palubovke Piešťanských čajok domácemu kolektívu o 52 bodov. Nastúpili však v oklieštenej zostave. Tréner Michálik točil iba sedem hráčok, z toho len šesť mal stopercentne zdravotne v poriadku.

Iba v prvej štvrtine Bystričanky držali krok s favoritom zápasu. Presadzovali sa Jassová a Jelenčíková, na domácej strane bodovali najmä Slamová a Páleniková. Dve minúty pred prvou prestávkou ´pumy´ stiahli vedenie súpera na dva body, konkrétne po košoch Lukačikovej a Jassovej14:12, ale úvodnú desaťminútovku vyhrali napokon Piešťany 18:12. Druhá štvrtina bola pre naše družstvo doslova pohromou. Nedarilo sa nám strelecky, hráčky ŠKP 08 to skúšali spoza veľkého oblúka i za dva body, ale lopta do obruče nevošla. Toto dejstvo teda vyhrali domáce 20:0 (!) a bolo tak po nádejách na dobrý výsledok.

V tretej štvrtine boli Piešťanské čajky stále pri chuti. Bodovali Slamová, Podrugová a Jakubcová, nám to stále nepadalo do koša. Presadila sa až v 27. minúte z trestných hodov Kozáková, to už však znižovala na priepastných 53:14. Táto naša hráčka dala ešte kôš priamo z hry a po úspešných trestných hodoch Jelenčíkovej sa išlo na štvrtú štvrtinu za stavu 59:19. V poslednej desaťminútovke sa ukázal úbytok fyzických síl na našej strane, ale domáce už tiež šetrili sily, veď v 35. minúte viedli 71:21. My sme sa prezentovali dvoma trojkami v podaní Lukačikovej a Kozákovej, dvojku dala Jassová, ale to bolo zo strany Bystričaniek z hľadiska efektivity všetko. Výsledkom tak bola prehra o 52 bodov.

Ďalší extraligový zápas odohrajú  Banskobystričanky v Nitre v nedeľu 5. novembra.

Fakty o zápase:

Piešťanské Čajky – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 78:26 (18:12, 38:12, 59:19)

Štvrtiny: 18:12, 20:0, 21:6, 19:8. TH: 8/6 – 12/9. Fauly: 14 – 9. Trojky: 6 – 3. Rozhodovali: Lamoš, Hudec a Macura.

ŠKP 08: Ozdincová 0, Piperková 0, Jassová 8 (+ 12 doskokov), Jelenčíková 5, Kozáková 7/1/, (Lukačiková 6/2/, Kovalčíková 0).

Najviac bodov Piešťanské Čajky: Jakubcová 13, Slamová a Podrugová po 11.

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „Bol to ťažký zápas pre nás. Nastúpili sme v oklieštenej zostave. Mal som stopercentne zdravých len šesť hráčok a siedma Kovalčíková bola po chorobe. Čiže z tohto pohľadu som rád, že sme to dohrali a nikomu sa nič nestalo. Mali sme problém s organizáciou hry. V prvej štvrtine sme podali pomerne slušný výkon, od druhej už súper menil obrany, hlavne zónové na rôzne spôsoby, s čím sme mali obrovský problém v rámci spomínanej organizácie hry. Brali sme však tento zápas ako prípravu na ďalší dôležitý duel o týždeň v Nitre, lebo ten je podstatný, tam chceme uspieť.“

Beáta Jassová, najviac doskokov i bodov za Banskú Bystricu: Začiatok zápasu nám vyšiel. Držali sme krok so súperom, avšak v druhej štvrtine nám klesla koncentrácia a hrali sme menej dôsledne. V útoku sme chvíľami hrali neorganizovane a mali sme problém nahrať si navzájom, hlavne na podkošové hračky. Na druhej strane musím podotknúť, že sme sa snažili nahrávať si, ale treba na tom ešte zapracovať. Tento zápas nám ukázal aj naše slabiny, z ktorých ak sa poučíme, tak nepochybujem, že nadobudneme progres do budúcnosti

Autor: (bl), Foto: fb Piešťanské Čajky