Pumy odohrali extraligový duel s Piešťanmi v Prievidzi, podporili tam dievčenský basketbal + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica odohrali ďalší duel v ženskej extralige tentoraz netradične v nedeľu v Prievidzi. Domácu palubovku nemohli pre obsadenosť haly na Štiavničkách využiť, takže sa rozhodli podporiť dievčenský basketbal na Hornej Nitre. Akcia sa vydarila, i keď náš tím nemohol pomýšľať na víťazstvo s kvalitatívne neporovnateľne lepším súperom.

Banskobystričanky s favorizovaným Piešťanskými Čajkami sprvu držali krok. Po prvej trojke van Dalen viedli 3:2 a po druhej z ruky tejto hráčky bol stav vyrovnaný 6:6. No následne zaknihoval dve trojky v rade aj súper, my sme sa na viac než päť minút strelecky odmlčalia  skóre narástlo v náš neprospech na 6:18. Pred prvou prestávkou sa však ´pumy´ dokázali trikrát presadiť, do koša to padlo Grígerovej a dvakrát Vargovej, no prvú štvrtinu sme prehrali 12:24. Na začiatku tej druhej sme po trojke Striešovej znížili na 15:24, ale v útoku sa nám nie príliš darilo. Ďalšie body sme zaknihovali až v šestnástej minúte, postarala sa o to Mesárošová (17:38) a do polčasu ešte predviedla presný zásah Grígerová (19:42), napokon sme polčas prehrali o 25 bodov.

Úvod tretej štvrtiny mali Bystričanky dobrý. Najprv to padlo do koša Holíkovej a z trestných hodov sa následne presadila Striešová. Znovu sa však dostavila hluchšia viac než štvorminútová pasáž, Piešťanské basketbalistky nám odskočili, takže Háberová neskôr už iba znižovala na 25:55 a po nej Oborilová na 27:57. Do štvrtej štvrtiny sme napokon išli s 36 bodovým mankom a v tejto záverečnej časti hry sme inkasovali najmenej bodov – 18. Bolo to už vyrovnanejšie, ale súper nemal problém doviesť zápas do zdarného konca. Vyhral toto dejstvo síce iba o sedem bodov, no pred peknou diváckou kulisou si pripísal povinnú výhru.

ŠKP 08 Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 38:81 (12:24, 19:44, 27:63)

Štvrtiny: 12:24, 7:20, 8:19, 11:18. TH: 7/4 – 17/14. Trojky: 4 – 7. Fauly: 14 – 10. Rozhodovali: Bara, Bartoš a Obertová.

Banská Bystrica: Striešová 8 (2), Van Dalen 6 (2), Grígerová 4, Žilinská 6, Oborilová 2 (Vargová 6, Holíková 2, Mesárošová 2, Háberová 2, Šimčíková 0).

Najviac bodov Piešťanské Čajky: Kuniecová 16 + 11 doskokov, Páleniková 15 (3) a Hamilton Carter 12.

Vyjadrenia po zápase:

Miloslav Michálik, tréner B. Bystrice: „V zápase sme mali príliš veľa hluchých minút. V prvom polčase to bolo celkom v poriadku s energiou, no v druhom polčase som mal pocit, že iba dohrávame zápas. Hlavne v štvrtej štvrtine. Som rád, že mladé dievčatá dostali vyrovnanú minutáž a nestratili sa.“

Michaela Grígerová, hráčka B. Bystrice: „Posledné týždne bol náš tréningový proces trošku rozhádzaný, keďže naše mladé hračky boli na reprezentačných sústredeniach a následne odohrali tri juniorské zápasy. Aj napriek tomu sme sa snažili odohrať zápas čo najlepšie. A čo najdlhšie udržať krok s Piešťanmi. To sa nám v úvode aj darilo, avšak postupne sa prejavila kvalita súpera, najmä na doskoku a v hre v podkošovom priestore. Nerozvážnosťou a banálnymi chybami sme dali súperovi možnosť náskok ešte navýšiť. Do ďalších zápasov sa budeme snažiť tieto chyby eliminovať. Dúfame, že sme bojovnosťou my aj súper zanechali dobrý dojem v Prievidzi a tým pomohli prinavrátiť žensky basketbal do tohto mesta.“

Lucia Krč Turbová, asistentka trénera Piešťanských Čajok: „Treba poďakovať bystrickému klubu, že sa podujal niečo také zorganizovať. Prajem si a verím, že sa aj takýmito akciami podarí naštartovať dievčenský prievidzský basketbal, keďže chlapčenská zložka tu funguje pekne. Čo sa týka zápasu, z našej strany to bola vzhľadom na náš nabitý program povinná zastávka medzi cestami na európske súťaže, ktorú sa nám s výnimkou pár hluchých miest podarilo dobre zvládnuť. Teší nás postupný návrat dievčat, ktoré vzhľadom na zranenia dlhšie pauzovali. Od tejto chvíle sústredíme už všetky naše sily na prvý štvrťfinálový zápas EWBL, ktorý odohráme najbližšiu stredu v ruskom Rostove.“

Tereza Sailerová, hráčka Piešťan: „Sme radi, že sme boli súčasťou návratu ženského basketbalu do Prievidze. Hrali sme proti Banskej Bystrici, čo je tabuľkovo slabší super a to sme aj potvrdili. Snažili sme sa využiť tento extraligový duel aj ako prípravu na nadchádzajú zápasy. Nastúpili všetky hráčky a každá z nás prispela i bodmi. Pre mňa to bol prvý zápas po zranení a som rada, že som ho mohla odohrať v takej perfektnej atmosfére akú ponúkla prievidzská aréna a naši piešťanskí fanúšikovia, ktorí za nami pricestovali.“

Autor: (job), Foto: fb ŠKP 08 (I. Golembiovský)