Pumy v Nitre prehrali, zo zdravotných dôvodov nehrali až 4 basketbalistky + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v 3. kole ženskej extraligy B skupiny nadstavby prehrali na palubovke Nitry. O výsledku rozhodol prvý polčas ako i fakt, že sme nastúpili v oklieštenej zostave.

Do zápasu nemohli nastúpiť zranené hráčky, reprezentantka Jelenčíková a pivotka Kozáková. Chorá bola kľúčová hráčka Striešová a takisto Kovalčíková. Aj preto tretíkrát v sezóne platilo porekadlo – môj dom, môj hrad. Od začiatku sa chopili taktovky domáce basketbalistky, ktoré si už v prvej štvrtine vypracovali dvojciferný náskok. Zentková upravovala zo šestiek na 25:11. Prvá štvrtina sa skončila 25:12. Dobrá obrana Nitraniek a využitie nášho hendikepu pod košom, to všetko sa odzrkadľovalo aj v druhej štvrtine. Posledných sedem a pol minúty prvého polčasu dokonca vyhrali basketbalistky spod Zobora so skóre 14:0! V tom čase totiž využili neprítomnosť jedinej našej pivotky Jassovej, ktorá mala problémy s faulami. Prvé dejstvo vyhrali Nitrianky 41:19.

Druhý polčas začali Bystričanky šnúrou 16:3 a vrátili sa do zápasu. Výrazne nám pomohla Jassová, ale chytili sa aj ostatné hráčky, neustále sme menili obranu, s čím mal súper problém. V štvrtej štvrtine sa naše ´pumy´ dotiahli po košoch Ozdincovej na rozdiel deviatich bodov, ale bližšie sa napokon nedostali, takže dráma sa nekonala. Necelé tri minúty pred koncom sa nám vyfaulovala skúsená van Dalen a Nitrianky opäť ušli na bezpečný rozdiel. Domáce dievčatá sa mohli v zápase spoľahnúť aj na dobrú trojkovú úspešnosť (9 z 22 pokusov). Zápas vyhrali 69:50.

Najbližší extraligový zápas odohrajú  Banskobystričanky na palubovke súpera, konkrétne vo štvrtok 22. februára v Bratislave proti Slovanu.

BKM Junior UKF Nitra – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 69:50 (25:12, 41:19, 49:37)

Štvrtiny: 25:12, 16:7, 8:18, 20:13. TH: 16/10 – 9/6. Fauly: 18 – 17. OCH: 38, van Dalen (BB). Trojky: 9 – 4. Rozhodovali: R. Bara, Bartoš a Turček. Diváci: 100.

Najviac bodov Nitra: Zentková 13, Svetlíková a Kubušová po 10.

ŠKP 08: Ozdincová 14 /3/, Jassová 7 (+ 9 doskokov), Števulová 8, van Dalen 7, Lukačiková 0 (Matejčíková 12 /1/, Piperková 0, Háberová 2).

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „V podkošovom priestore sme mali najväčší problém. Nechali sme tam veľa priestoru pre súpera. V prvom polčase sme museli stiahnuť z palubovky Jassovú a Števulovú, mali totiž veľa faulov. Na ihrisku sme mali často až päť rozohrávačiek, nemali sme teda silu pod košom. To bol najväčší problém. V tretej tretine podali moje zverenkyne dobrý výkon v obrane, menili sme obrany, určený koncept nám začal fungovať a v polovici štvrtej štvrtiny sme sa priblížili na rozdiel deviatich bodov. Potom sme mali nevydarený úsek, urobili sme chyby a prehrali. V tejto situácii, keď nám chýbajú tri kľúčové hráčky, celkovo štyri nemohli hrať, sa zázrak očakávať nedal. Jelenčíková sa zranila v reprezentácii, Kozáková pred zápasom so Šamorínom, Striešová má teploty a angínu, Kovalčíková je tiež chorá, ťažko sa nám aj trénuje, ale snažíme sa.“

Jana Matejčíková, 12 bodov v zápase za ŠKP 08: „Mali sme to dnes veľmi sťažené, chýbalo nám veľa hráčok, nemali sme silu pod košom. Bea Jassová mala problém v prvom polčase s faulami, tam to súper využil. Chceli sme sa s nevydareným polčasom vysporiadať, v tretej štvrtine sa nám podarilo skorigovať stav, ale v štvrtej časti hry sme spravili veľa chýb a tie súper v závere trestal.“

Bea Jassová, najviac doskokov v tíme ŠKP 08: V prvom polčase si Nitra rýchlymi protiútokmi vytvorila 20 bodový náskok, ktorý sa nám podarilo v tretej štvrtine skresať . V štvrtej sme ešte dokázali domácemu družstvu vzdorovať, no škoda posledných dvoch minút. Počas nich sme nedokázali ubrániť nitrianske trojbodové strely a skončilo to v náš neprospech.“

Pavol Horička, tréner Nitry: „Začali sme veľmi koncentrovane. Pripravili sme sa dobre na hru súpera a prvý polčas moje zverenkyne zvládli dobre. Hlavne v druhej štvrtine sme využili výškovú prevahu a zvýšili náskok. V druhom polčase sa hosťujúca Jassová vrátila na palubovku, súper nasadil zónovú obranu a ťažko sme sa presadzovali. Na konci štvrtej štvrtiny sme však znovu prevzali iniciatívu a získali tak dôležité víťazstvo. Celkovo však nie som veľmi spokojný. Stále sa boríme s neskúsenosťou a zbrklosťou.“

Autor: (bl), Foto: facebook BKM Junior UKF