PUMY neuspeli v Poprade, v play-off ich tak čaká Ružomberok + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v dôležitom nadstavbovom zápase ženskej extraligy skupiny o 5. až o 8. miesto prehrali na palubovke Popradu o desať bodov. Priamy súboj o piatu priečku im nevyšiel, takže do play-off vstupujú zo šiestej pozície, pričom vo vyraďovacej fáze narazia na Ružomberok.

V úvode stretnutia išli bystrické basketbalistky do vedenia o štyri body. Domáce prehrávali po košoch Jelenčíkovej, Jassovej a trestnom hode Pavlendovej 2:6 a po trojke Verlíkovej 5:9. V polovičke prvej štvrtiny bolo 6:11 v náš prospech, keď sa presadila pivotka Jassová. Domáci kouč si bral oddychový čas a jeho zverenkyne znížili následne na rozdiel bodu. Odpovedali sme Blanárovou (10:13), no vzápätí zaknihovali dvojku Hadačová a trojku Ivančáková, takže skóre sa otočilo v prospech Popradu 15:13.Striešová ešte stihla do prestávky vyrovnať, no trojky Petríkovej a Kudličkovej ´pumám´ podlomili kolená.

Do druhej štvrtiny sa išlo za stavu 22:17 a domáce boli na ´koni´. Zásluhou Hadačovej a Petríkovej navýšili vedenie na 28:17. Až potom sa prebrali Banskobystričanky a znížili po košoch Verlíkovej, Števulovej a trestnom hode Jassovej na rozdiel šiestich bodov. Ivančáková však bola proti, po jej zásahoch bolo 32:22, no následne BAM už nebodoval, čo využili basketbalistky spod Urpína na zníženie stavu, keď sa postupne presadili Verlíková, Blanárová a z trestného hodu Matejčíková32:27.

Tretia štvrtina začala rozhárane. Domáce ťažili po našich fauloch z trestných hodov, konkrétne Theinerová, takže v 25. minúte Popradčanky viedli o deväť bodov 40:31. Bystričankám to do koša nepadalo, triafala sa iba Piperková a Matejčíková, takže na zvrat sme mohli pomýšľať ťažko. Toto dejstvo sme prehrali o tri body, stav bol 49:41.

Záverečná desaťminútovka drámu nepriniesla. BAM dlho viedol o desať až trinásť bodov, až v 37. minúte po dvojke Pavlendovej a trojke Verlíkovej svitala nejaká nádej, rozdiel bol osembodový. Začalo sa aj viac taktizovať, pribudlo nepresností na oboch stranách, napokon sa však predsa len trafila naša Matejčíková, pričom premenila i trestný hod, čiže 75 sekúnd pred koncom bolo 59:54. Žiaľ v závere sa k nej nepridala v presnej streľbe žiadna spoluhráčka, takže Popradčanky po úspešných trestných hodoch doviedli zápas do víťazného konca.

Banskobystričanky si play-off zahrajú s Ružomberčankami, prvý duel sa odohrá na Liptove v Koniarni v stredu 15. marca.

BAM Poprad – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 64:54 (22:17, 32:27, 49:41)

Štvrtiny: 22:17, 10:10, 17:14, 15:13. TH: 28/23 – 21/11. Fauly: 21 – 22. Trojky: 7 – 3. Rozhodovali: Perečinský, Mekelová a Gacík.

Najviac bodov Poprad: A. Theiner 20, Petríková a Ivančáková po 13

ŠKP 08: Ozdincová 0, Jassová 5, Verlíková 10 /2/, Jelenčíková 4, Pavlendová 3 (Striešová 2, Števulová 2, van Dalen 6, Blanárová 8, Piperková 7 /1/, Matejčíková 7)

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „Bol to z našej strany dosť nevyrovnaný výkon. Striedali sme svetlé chvíle s horšími. V tej lepšej fáze sme sa prezentovali hrou, ktorú chceme hrať, avšak na druhej strane pri tých výpadkoch vyrobili moje zverenkyne školácke chyby na úrovni juniorského mužstva. Tým sme sa pripravili o možnosť bojovať o lepší výsledok, pretože domáce navýšili náskok na desať až štrnásť bodov. Dokázali sme to viackrát stiahnuť, ale na zvrat to už nestačilo. Nedá sa povedať, že by nás Popradčanky niečím prekvapili, ale našou nekoncentrovanosťou sme sa pripravili o možné víťazstvo v zápase. Nič sa nedeje, chceme sa teraz pripraviť čo najlepšie na play-off a prezentovať sa jednotným výkonom po určitých zmenách v kádri, ktoré sa udiali v posledných dňoch.“

Monika Verlíková, najviac bodov za Banskú Bystricu: Domáce družstvo vyhralo zaslúžene. Poprad mal dôraznejší doskok a tak si vytvoril druhé šance. Navyše súper premieňal voľné strely za tri body a dobre si posúval loptu po obvode. Naša obrana bola nedôrazná s množstvom chýb. To všetko sa podpísalo pod našu prehru.“

Nadstavba skupiny o 5. až 8. miesto: 5. Poprad 28b, 6. B. Bystrica 27b, 7. Nitra 22b, 8. Slovan Bratislava 19b.

Autor: (job), Foto: archív facebook BK ŠKP 08 (Ivan Golembiovský)