Pumy hladko zdolali košickú Cassoviu a naladili sa na Slovan + HLASY

1 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica si poradili v nedeľu večer na domácej palubovke v ženskej extralige s košickou Cassoviu. Zdolali ju po dobrom výkone 67:35.

V úvode zápasu potešili divákov na Štiavničkách dve trojky v podaní našich dievčat, prvú obstarala Verlíková a druhú Ozdincová. Viedli sme teda 6:2. Mackulinová s Filičkovou však otočili stav na 6:7 a na kôš našej Todorovičovej odpovedala Jassová8:9. Potom sa Košičanky odmlčali, keď dlhé tri minúty nebodovali. To využili Jelenčíková s Matejčíkovou, ich zásluhou bolo 14:9. A keďže hostky záver štvrtiny nezvládli, do druhého dejstva sme šli ešte s výraznejším vedením 19:11. V ňom sme náskok zveľadili Todorovičovou na 21:11 a po trojke Jelenčíkovej a dvojke Matejčíkovej to bolo ešte veselšie – 28:14. Jassová s Mackulinovou síce znížili, no spoza veľkého oblúka sa presadila i naša Verlíková a stav bol 31:18. Záver polčasu vyšiel o niečo lepšie Cassovii, keďže z Bystričaniek bodovali iba van Dalen a Stašová. Na prestávku išli teda družstvá po výsledku 35:23.

Tretia štvrtina bola v podaní ´púm´ excelentná. V obrane hrali výborne a presadzovali sa aj v útoku. Na ich hru sa rozhodne dalo pozerať, diváci ju odmeňovali potleskom. Hostky sa za desať minút zmohli iba na jeden jediný zásah za dva body, postarala sa oň v 24. minúte Desiatniková. Znižovala na 40:25. Našim basketbalistkám to tam padalo spod koša i z väčších vzdialeností, presnú mušku predviedli Števulová, Matejčíková, Pavlendová a van Dalen. O osude duelu tak bolo prakticky rozhodnuté. Do záverečnej desaťminútovky sme išli s vedením 52:25. Košičankám sa absolútne nedarilo, čo sme patrične využili. V 34. minúte po dvojke Verlíkovej svietil na tabuli stav 64:27. Spoza veľkého oblúka sa ešte presadila produktívna Matejčíková67:29, no to už bolo zo strany bystrických dievčat všetko. V samom závere sa snažili predovšetkým kontrolovať výsledok a hoci súperovi dovolili trikrát skórovať za dva body, na presvedčivom víťazstve sa nič nemenilo.

Najbližšie hrajú Bystričanky doma v stredu 21. decembra, kedy hostia o 18.00 hodine na Štiavničkách bratislavský Slovan.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK SOUŽ Cassovia Košice 67:35 (19:11, 35:23, 52:25)

Štvrtiny: 19:11, 16:12, 17:2, 15:10. TH: 14/9 – 21/10, fauly: 22 – 15, trojky: 10 – 1, rozhodovali: Tomašovič, Kurpaš a Sirocký.

ŠKP 08: Števulová 7 /1/, Ozdincová 6 /2/, Verlíková 8 /2/, Jelenčíková 6 /1/, Todorovič 6, (Matejčíková 11 /2/, Stašová 7 /1/, van Dalen 9 /1/, Pavlendová 7, Piperková 0, Horecká 0).

Najviac bodov Cassovia: Jassová 10, Töröková 7, Mackulínová a Desiatniková po 4.

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08: Osemnásteho decembra môžeme oslavovať, že máme k dispozícii kompletné družstvo. To sa prejavilo aj na ihrisku. Máme jedenásť vyrovnaných hráčok a je úplne jedno, ktorá z nich nastúpi na palubovku. Môžeme tak držať vysoké tempo. Hra už dostala nejaký obraz tak v útoku ako i v obrane. O toto sme bojovali počas celej prípravy. Som rád, že sa dala dokopy Daniela Pavlendová a pripojila sa i Radka Stašová. Na túto dobu sme potrebovali práve takýto pohodový zápas. Všetky hráčky si z chuti zahrali a ukázali, čo v nich je.“

Jana Matejčíková, najviac bodov za ŠKP 08: „Od začiatku sme nastúpili do zápasu koncentrovane. Dobre sme bránili, dodržiavali princípy, ktoré sme si stanovili. Hrali sme kolektívne, posúvali loptu a hlavne ťahali rýchly protiútok, čo bolo základom úspechu. Ak takto budeme hrať aj v stredu, veríme, že Slovanistky zdoláme. Určite je to v našich silách.“

Ján Hricko, tréner Cassovie Košice: „Prvý polčas bol z našej strany ešte v rámci normy, no v druhom sme sa úplne rozpadli. Hlavne po mentálnej stránke sme išli dole, keď sme tretie dejstvo prehrali 2:17. Najväčšiu príčinu prehry vidím v častých stratách lôpt, tuším až 34 sme ich stratili, čo je nehoráznosť. Máme s tým už dlhší čas problém. Bystrica dala zhruba tridsať bodov z druhej šance, čo je veľa. Chýbala nám zranená Migová a bolo to vidno na rozohrávke. Lukačiková tým pádom odohrala 35 minút, čo bolo na ňu dosť.“

1. Good Angels Košice 23b, 2. Šamorín 20b, 3. Piešťany 19b, 4. Ružomberok 19b, 5. Poprad 18b, 6. B. Bystrica 15b, 7. Nitra 13b, 8. Slovan Bratislava 13b, 9. Cassovia Košice 13b.

Autor: (bl), Foto: archív facebook BK ŠKP 08 (autor Ivan Golembiovský)