Pumy po dlhšej prestávke prehrali tesne v Nitre + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v treťom zápase nadstavbovej časti extraligy žien o 5. až 8. miesto prehrali v Nitre o päť bodov, keď sa neustále iba doťahovali na súpera. Na duel nastúpili po dlhšej pauze. V našom tíme totiž šarapatila viróza. Nie všetky hráčky sú ´fit´, ale pod Zoborom bojovali. Žiaľ na víťazstvo to nestačilo.

Naše družstvo viedlo v celom zápase iba raz, a to na začiatku prvého dejstva, keď sa presadila pivotka Žilinská a otočila stav z 1:0 na 1:2. Potom začali na domácej strane úradovať najmä SailerováVajková, hlavne ich zásluhou Nitra vyhrala prvú štvrtinu 19:12. V druhej už začali ´pumy´ lepšie brániť a čo je dôležité, začali sa aj viac presadzovať. Dotiahli sa na rozdiel piatich bodov a v závere polčasu po košoch van DalenŠtevulovej bola strata na súpera len trojbodová. Vďaka dvojke Háberovej v poslednej sekunde sa išlo na prestávku za stavu 32:29.

V tretej štvrtine to bolo veľmi vyrovnané. Nitranky si však udržiavali vedenie, my sme sa neustále doťahovali, no len na rozdiel štyroch bodov. Zásluhu na tom mali hlavne ŠtevulováStriešová, domáce sa spoliehali najmä na legionárku Davisovú. Do štvrtej štvrtiny tak išli už so šesťbodovým vedením, ktoré však hneď na začiatku tohto dejstva skresala úspešnou trojkou Striešová 46:43. Následne sme sa žiaľ strelecky odmlčali, kôš sme nedali takmer šesť minút, čo súper využil a vytvoril si komfortný desaťbodový náskok. Ten sme stiahli až v samom závere po presných zásahoch Striešovej van Dalen. Dvadsaťštyri sekúnd pred koncom bol po koši produktívnej Striešovej výsledok 53:50, ale k vytúženej strele za tri body sa naše ´pumy´ nedostali a napokon prehrali.

Najbližšie sa Banskobystričanky predstavia v tejto nadstavbovej časti extraligy o 5. až 8. miestostredu 13. februára o 17.30 hodinePoprade.

BKM Junior UKF Nitra – ŠKP 08 Banská Bystrica 55:50 (19:12, 32:29, 46:40)

Štvrtiny: 19:12, 13:17, 14:11, 9:10. TH: 24/15 – 11/11. Fauly: 17 – 20. Trojky: 4 – 5. Rozhodovali: Turček, Sirocký a Uhrín. Diváci: neuvedené.

Najviac bodov Nitra: Vajková 17 /3/, Davisová 13 a Sailerová 8.

ŠKP 08: Ozdincová 3, Števulová 8/1/, Žilinská 8, van Dalen 9/1/, Háberová 2 (Matejčíková 0, Vargová 2, Striešová 16/3/ (+ 6 doskokov), Piperková 2)

Miloslav Michálik tréner Banskej Bystrice: „Začali sme v prvej štvrtine nedôsledne brániť, čo malo vplyv na výsledok. Museli sme sa neustále doťahovať na súpera. Najväčším problémom však bolo odstavovanie na útočnom doskoku a veľmi veľa strát. V poslednej štvrtine sme zaznamenali až osem strát, čo je veľmi veľa pri takom stave aký bol, teda že sme strácali len štyri body. Počet strát pri takomto malom bodovom rozdiele je priveľký luxus. S tými stratami má súvislosť organizácia hry. Zdravotne nie sú ešte všetky hráčky v poriadku, ale snaha tam dnes bola. Mrzia ma tie straty. Pripravili nás o úspešný výsledok.“

Lucia Striešová, najviac bodov i doskokov za ŠKP 08: Do zápasu sme šli s tým, že chceme vyhrať. Nemyslím si, že sme podali zlý výkon, ale mali sme niekoľko hluchých pasáží, kde nám súper viackrát bodovo ušiel. Takisto sme si nepostrážili súperov útočný doskok, hoci nás na to tréner upozorňoval. Myslím si, že sme dnes mali na to vyhrať tento duel, ale v poslednej štvrtine sme nakopili straty a nepodarilo sa nám to.“

K dobrému výkonu Striešovej sa vyjadril aj tréner Michálik: „Nemyslím si, že už je v optimálnej forme, ale zlepšuje sa, zvyká si na zápasovú záťaž. Po doliečení ruky sa v prvých zápasoch bála ešte ísť do kontaktu, no dnes už nebola ustráchaná v kontaktoch a išla do nich.“

Autor: (job), Foto: fb BKM Junior UKF