Pumy deklasovali v Košiciach nováčika, hladko postupujú do semifinále + HLASY

0 /

Basketbalistky banskobystrickej Slávie poľahky postúpili do semifinále ženskej Niké extraligy. V druhom zápase štvrťfinálovej série play-off na palubovke CBK Košice nastrieľali svoje sezónne bodové maximum, duel jasne vyhrali a ukončili sériu hranú na dve víťazstvá v najkratšom možnom čase.

V prvom stretnutí série zvíťazili zverenkyne trénerky Zuzany Žirkovej v utorok na domácej palubovke 107:47. V prvej štvrtine sobotňajšieho duelu v Košiciach ešte banskobystrické hráčky nehrali ideálne, keď inkasovali až 16 bodov a viedli len 6-bodovým rozdielom. Až v druhej štvrtine sa Slávistky rozbehli. Inkasovali v nej len jeden kôš z hry a ďalšie 2 body z trestných hodov. Pumy v tejto časti nastrieľali až 31 bodov, už po polčase tak mali vyše 30-bodový náskok (20:53).

Slávistky po zmene strán v útoku ešte pridali, keď v tretej 10-minútovke zaznamenali až 35 bodov. Na rozdiel od prvého duelu série, bystrické hráčky zo základnej päťky už strávili na palubovke oveľa viac času, keďže zápas bol poslednou ostrou skúškou pred semifinále play-off. Aj v záverečnej časti sa ´pumám´ podarilo nastrieľať viac ako 30 bodov. Stovka padla v 37. minúte a o kôš, ktorý túto hranicu pokoril, sa opäť postarala Dominika Kollárová. Duel sa napokon skončil výsledkom 44:119!

Najlepšou strelkyňou zápasu bola 25-bodová Ruth Sherrill. Druhý 18-bodový nástrel po sebe predviedla 19-ročná Dominika Kollárová. So 17-timi bodmi a 14-timi doskokmi zaznamenala double-double Žofia Hruščáková. Rovnaký počet bodov nastrieľala Lindsey Pulliam. Dvojcifernú hranicu pokorila aj 16-bodová Lucia Striešová, ktorá si pripísala aj 8 doskokov, 5 asistencií či 7 ziskov.

CBK Košice – Slávia Banská Bystrica 44:119 (16:22, 20:53, 31:88) – konečný stav série: 0:2.

Štvrtiny: 16:22, 4:31, 11:35, 13:31. TH: 8/12 – 10/13, trojky: 4/12 – 7/32, fauly: 17 – 18, doskoky: 35 – 67, asistencie: 10 – 33, zisky: 8 – 31, straty: 44 – 12, bloky: 4 – 1, streľba z poľa: 16/54 (29%) – 51/110 (46%). Rozhodovali: Kiss, Gacík, Životský. Diváci: 84.

Zostava CBK Košice a body: Kašperanová 10, Lukačiková 9, Tomajková 6, Krištofová 3, Zahornacká 0 (Mrázová 5, Dzurová 4, Sunitrová 4, Kostíková 3, Nigutová 0, Liashenko 0).

Zostava Slávia Banská Bystrica a body: Sherrill 25, Pulliam 17, Hruščáková 17/14 doskokov, Nofuente 8, Holíková 0 (D. Kollárová 18, Striešová 16, Kozáková 8/11 doskokov, Da Cruz 6, Grigerová 2, van Dalen 2).

Michal Suriak, asistent trénerky Slávie: „V druhom zápase série sme čakali podobný priebeh ako v utorok na našej palubovke. Na začiatku zápasu sme nadviazali na zlú poslednú štvrtinu z domáceho duelu. V druhej štvrtine sme sa však rozbehli, začali hrať našu hru a spravili sme si komfortný náskok. Zápas sme zvládli a postúpili sme do semifinále, kde sa na 99 percent stretneme s Ružomberkom.“

Žofia Hruščáková, pivotka Slávie, 17 bodov a 14 doskokov v zápase: „Škoda začiatku zápasu, kde sme dovolili súperovi držať s nami krok, ale v druhej štvrtine sme začali hrať zodpovednejšie a dá sa povedať, že odvtedy sa zápas už iba dohrával. Pre mňa osobne bolo pekné vrátiť sa po toľkých rokoch späť domov a vidieť kopec známych tvárí.“

Basketbalistky banskobystrickej Slávie odohrajú prvý semifinálový duel pravdepodobne na palubovke Ružomberka, termín duelu ešte nie je daný.

Autor: (bl, cb úprava + slaviabb.sk), Foto: fb Slávia Banská Bystrica (M. Búrik)