Piešťanské Čajky dali pod Urpínom ´Sovičkám´ stovku + HLASY

0 /

Univerzitné basketbalistky Banskej Bystrice odohrali v ženskej extralige žien druhý zápas a opäť na domácej palubovke. Po majstrovi privítali vicemajstra, takže ani v tomto prípade nemohli pomýšľať na víťazstvo, chceli však uhrať prijateľný výsledok, čo sa im žiaľ nepodarilo.

Banskobystrické ´sovičky´ v prvej štvrtine zaknihovali iba dva koše. Prvý v úvode, keď kapitánka Turčanová vyrovnala na 2:2 a druhý v siedmej minúte, Paulechová znižovala na 4:22. Už prvá štvrtina skončila priepastným rozdielom 4:31. Ani v druhej desaťminútovke sa obraz hry príliš nemenil. Na palubovke dominovali hostky, Bystričanky iba korigovali nepriaznivý stav, najprv Vyšnou na 6:40 a potom Paulechovou na 8:43. Táto naša hráčka neskôr premenila aj jeden z dvoch trestných hodov, ale polčasový stav nevyzeral ´ružovo´ – 9:55.

V tretej štvrtine dali univerzitné Banskobystričanky najviac bodov – 11. Po dvoch dvojkách Slávikovej bolo skóre 11:61 a 13:65. Háberová sa trafila v 26. minúte spoza veľkého oblúka a znižovala na 16:72, neskôr jej to vyšlo aj za dva body, čím menila stav na 18:77. Posledné slovo mala v tomto dejstve najviac bodujúca hráčka UMB Paulechová, pred štvrtou desaťminútovkou tak svietil na tabuli priebežný stav 20:79. ´Sovičky´ nechceli vyfasovať nepopulárnu stovku, lenže tento zámer im nevyšiel. Presadili sa už iba jedenkrát, v 33. minúte trojkou Paulechovej na 23:83 a to bolo z ich strany všetko. Piešťany dosiahli stobodový zápis 35 sekúnd pred koncom, postarala sa o to Martišková.

BK ŠK UMB Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 23:100 (4:31, 9:55, 20:79)

Štvrtiny: 4:31, 5:24, 11:24, 3:21. TH: 1/2 – 16/22. Trojky: 2/10 – 8/32. Fauly: 19 – 9. Rozhodovali: Kúkelčík, Obertová, Donovalová.

BK ŠK UMB: Háberová 5 (1), Turčanová a Vyšná po 2, Šunová a Dobrotová po 0 (Paulechová 10 (1), Slavíková 4, Žilinská, Luptáková, Heliová, Mrváňová a Villániová po 0)

Piešťanské Čajky: Martišková 17 (6 ziskov), Boothe 16, Hašková 12, Tadič 10, Rusiňáková 6 (Kozáková 14, Pirttinen 9, Dovčíková 7, Vandlíková 5, Kraislová 4)

Klára Paulechová, najviac bodov za UMB: „Dnes sme odohrali ďalší zápas s veľmi kvalitným súperom. Ukázalo sa, že máme ešte na čom pracovať, aby sme to mohli uplatniť pri súperoch podobnej kvality.“

Soňa Slavíková, nová rozohrávačka UMB: „Do dnešného zápasu sme vstúpili s určitými cieľmi, ktoré sa nám však nepodarilo splniť. Napriek tomu si myslím, že sme mali pekne pasáže a určite vieme na čom nám treba zapracovať. Najbližšie nás čakajú tímy, s ktorými by sme chceli hrať vyrovnanejšie, agresívnejšie a hlavne dominantnejšie. Aby sme to dokázali, tak musíme sa na tréningoch poriadne pripraviť a eliminovať naše chyby. Tento zápas určite berieme ako dobru prípravu.“

Klaudia Háberová, druhá najviac bodujúca hráčka UMB: „Kde by som začala, dnešný zápas nám vôbec nevyšiel ani v útoku ani v obrane, robili sme úplne detské chyby. Kvalita súpera sa potvrdila a my sme sa s tým nevedeli vysporiadať. Máme na čom pracovať, je začiatok sezóny a verím, že v ďalších zápasoch ukážeme čo je v nás je a budeme úspešnejšie.“

Autor: (bl), Foto: BK ŠK UMB (Viktória Veľká)