Oba bystrické kluby chcú vyhrať basketbalové súboje 2. fázy play-off v ženskej extralige

ŠPORT
1 /

Najvyššia slovenská basketbalová ženská súťaž vstupuje do druhej fázy vyraďovacích bojov. V semifinále sa predstavia Bystrické ´pumy´ v boji o finálovú miestenku s Ružomberkom a táto séria sa hrá na tri víťazstvá. Začína sa už v stredu 3. apríla pod Urpínom. Do bojov o 5. až 8. miesto zasiahnu tento týždeň aj univerzitné ´sovičky´, v sobotu sa predstavia na palubovke košických ´anjelok´. Táto séria sa hrá iba na dve víťazné stretnutia.

Väčšia pozornosť sa upiera na Sláviu Banská Bystrica. V pozícii vicemajstra a druhého celku tabuľky po základnej a skupinovej časti vstupuje do semifinálových bojov s Ružomberkom v úlohe papierového favorita. Napokon v tomto kalendárnom roku vyhrali ´pumy´ dvakrát aj nad majstrovskými Piešťanskými Čajkami, najprv na Liptove v Slovenskom pohári po predĺžení a potom historicky prvýkrát na domácej palubovke v extralige na Štiavničkách. Tam sa teraz v stredu 3. apríla o 18.00 hodine predstavia Ružomberčanky. Pôjde o prvý semifinálový zápas série hranej na tri víťazstvá, na ktorý sa teší aj exružomberčanka už v drese Slávie, pivotka Patricia Bura, ktorá v rozhovore pre klubový web pred týmto duelmi uviedla: „Vždy je to špeciálne hrať proti bývalému tímu. Keď som v ružomberskej hale, vždy sa mi vynoria spomienky, ale príliš na to nemyslím. S bývalými spoluhráčkami sme z času na čas v kontakte. Vždy, keď sa stretneme, tak sa sa porozprávame. Teraz sa však všetci sústredíme a pripravujeme na zápasy, takže na to nie je veľa priestoru. Máme v Slávii svoj cieľ, chceme ísť do finále, na to sa sústredím ja i celý tím. Ružomberčanky sú silné v defenzíve a agresivite.“

Slávistky nechcú prezrádzať taktiku s akou vstupujú do duelov s Ružomberkom. Očakávajú však divácku podporu a veria, že aj domáce prostredie v hale Dukla na Štiavničkách bude pre ne výhodou.

Chorvátka Patricia Bura s č. 27 v drese Slávie

Môžete si prečítať aj rozhovor s uzdravenou pivotkou Žofiou Hručšákovou, ktorý sme uverejnili na Veľký Piatok. Vstupenky na oba domáce duely ´púm´, teda tohtotýždňový a i budúcotýždňový, oba v stredu (3.4 a 10.4), sa predávajú tu:

—————————————————————————————————————-

Do druhej fázy play-off zasiahne aj BK ŠK UMB Banská Bystrica. Predposledný celok súťaže po základnej časti i skupinovej fázy ukázal dobrú fazónu v jej závere a zdolal či hral vyrovnanú partiu i so silnejšími tímami. To, že nešlo iba o výstrel do tmy, môže potvrdiť v sobotu 6. apríla o 18.00 hodine v Košiciach proti Young Angels. Ak by tam univerzitný tím spod Urpína vyhral, v domácej odvete (buď v utorok 9.4 alebo štvrtok 11.4 – doplníme sem do článku presný termín i čas) môže mať výhodu mečbalu a rozhodnutia, že nebude hrať o konečnú poslednú priečku, ale o skvelé piate miesto. To by si nepochybne posilnené ´sovičky´ priali. „Čakajú nás teraz najdôležitejšie zápasy. Určite nám veľkonočná prestávka padla vhod, aby sme sa na to mohli pripraviť zdravotne, mentálne aj herne,“ prezradila po štvrťfinálových zápasoch kapitánka Katarína Mrváňová a povzbudivo sa k nej pridávali aj ďalšie spoluhráčky. „Po sviatkoch si pôjdeme pre výhry,“ vyhlásila pre exz.sk Klaudia Háberová.

Tím UMB s trénerkou Izákovou

Autor: (bl), Foto: fb klubov (I. Golembiovský)