V Nitre sa ´pumám´ nedarilo, viedli o 15 bodov, ale prehrali + HLASY

1 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v druhom zápase play-off ženskej extraligy o 5. až 8. miesto zakopli na palubovke Nitry. Prehrali tam o päť bodov, hoci na začiatku druhej štvrtiny viedli o pätnásť. Stav série play-off v boji o 5. až 8. miesto je tak na zápasy vyrovnaný 1:1. Hrá sa na tri víťazstvá.

Začiatok zápasu našim ženám vyšiel parádne. Súpera do ničoho nepustili a presnými zásahmi za dva body a z trestných hodov sme viedli, stav bol 0:9. Domáce sa presadzovali až v druhej polovici prvej štvrtiny, ale do koša to padalo aj nám, takže toto dejstvo skončilo výrazne v náš prospech 10:24. Na začiatku druhej štvrtiny premenila trestný hod Matejčíková10:25 a nič nenasvedčovalo, že by sa mal udiať nejaký obrat. Bystričankám však nevyšli tri prechody do útoku, zaznamenali niekoľko strát lopty, začali byť nervóznejšie a útok do zónovej obrany prestal akosi fungovať. Nitranky teda začali sťahovať náskok a v 15. minúte bolo razom 23:25. Tesné vedenie sme si v ďalšej fáze držali, no v závere polčasu vyrovnala trojkou Kováčiková, z trestných hodov sa presadila Dubeňová, van Dalen premenila iba jeden, takže na prestávku išli o niečo spokojnejšie domáce basketbalistky – 32:31.

Tretia štvrtina bola vyrovnaná. Presadzovali sa oba tímy, Bystričanky najmä zásluhou Verlíkovej a Striešovej. V 25. minúte sme teda viedli o dva body (37:39). Potom sme sa však na tri minúty odmlčali, domáce dali dve trojky a opäť sa ujali vedenia. Napriek tomu sa išlo do záverečnej desaťminútovky s prijateľným skóre – 43:41. V jej úvode sme Jelenčíkovou a Striešovou otáčali nepriaznivý stav na 43:47. Opäť sa ale dostavila hluchá až päťminútová fáza našich dievčat, nepadalo im to do koša, čiže na koňa sa dostala Nitra. Nádej ešte vykresala tri minúty pred koncom Verlíková, vyrovnala na 49:49, ale to bol náš posledný strelecký zápis v stretnutí. Záver patril súperovi, miestami nezastaviteľná Kováčiková dala trojku, nám sa kontrovať nepodarilo, takže Dubeňová napokon poistila víťazstvo domácich dievčat v poslednej sekunde dvojkou

Najbližšie odohrajú Banskobystričanky tretí duel play-off o 5. až 8. miesto s Nitrou doma, konkrétne v sobotu 1. apríla o 18.00 hodine v hale na Štiavničkách.

BKM Junior UKF Nitra – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 54:49 (10:24, 32:31, 43:41) – stav série 1:1

Štvrtiny: 10:24, 22:7, 11:10, 11:8. TH: 15/10 – 25/17. Fauly: 23 – 16. Trojky: 6 – 4. Rozhodovali: Lukáč, Kurpaš a Mekelová.

Najviac bodov Nitra: N. Kováčiková 18 (4 trojky), Fehérová 13

ŠKP 08: Ozdincová 0, Striešová 9 /1/, Jassová 5, Verlíková 16 /1/, Jelenčíková 8 (Blanárová 0, van Dalen 7 /1/, Matejčíková 4 /1/, Števulová 0, Pavlendová 0)

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Milan Špiner, asistent trénera Banskej Bystrice: Zápas sme začali veľmi dobre a už v 1. štvrtine sme si vypracovali 14 bodový náskok. Rozhodujúca bola úvodná 4-minútovka druhej časti hry, v ktorej sme súperovi dovolili urobiť šnúru 13:0 a tým sme ho dostali do zápasu. Mladé Nitranky zacítili vôňu víťazstva bili sa oň až do konca. Žiaľ pre nás, tentokrát boli úspešnejšie. Séria sa hrá na 3 víťazstva a za stavu 1:1 nie je zďaleka nič rozhodnuté. Súperovi gratulujem k víťazstvu, za výkon si ho zaslúžil viac ako my.

Monika Verlíková, naša najproduktívnejšia hráčka, 16 bodov: Zápas proti Nitre sme začali veľmi sústredene. Prvá štvrtina skončila o 14 bodov v náš prospech. Nechali sme sa však týmto stavom akosi uspokojiť a v druhej štvrtine sme školáckymi chybami pustili Nitru naspäť do hry. Prehrali sme tam úsek 0:13. Druhý polčas bol síce vyrovnaný, ale bohužiaľ prišli z našej strany zbytočné straty a navyše sme v predposlednom útoku inkasovali tesne pred koncom nešťastnú trojku. V sobotu nás doma čaká ďalší ťažký zápas. Rada by som teda pozvala fanúšikov, aby nás prišli povzbudiť, pretože máme súperovi čo vracať.“

Autor: (bl), Foto: facebook (Miroslav Slávik)