Naše ŠKP 08 podľahlo Košiciam doma o šesť bodov, hoci viedlo už o pätnásť + HLASY

0 /

Basketbalistky BK ŠKP 08 Banská Bystrica si v 2. kole nadstavby ženskej Niké extraligy v skupine o 1. až 4. miesto merali sily na domácej palubovke s Young Angels Košice.  Zatiaľ bez posily Kyry Lambert. A hoci v druhej štvrtine si naše ´pumy´ vypracovali pätnásťbodový náskok, postupne oň prišli a do rovnakého vedenia išiel pre zmenu súper v štvrtej štvrtine. Napokon sa zrodila naša prehra o šesť bodov.

Bystrické ´pumy´ dobre zachytili úvod zápasu. Išli do vedenia 3:05:2, súper sa iba doťahoval. V šiestej minúte vyrovnal na 5:5, v siedmej znížil na 12:11. Nám sa darila streľba spod koša v podaní pivotiek, ktorým dobre sekundovala Striešová. Prvú štvrtinu sme zvládli bravúrne, vyhrali sme ju o desať bodov 24:14. V druhom dejstve Bystričanky náskok dokonca navýšili na rozdiel 15 bodov (34:19) a košický kouč tak musel siahnuť po oddychovom čase. Aj po ňom to vyzeralo ešte sľubne, po koši Grígerovej bol stav v šestnástej minúte 37:23. Lenže následne hostky ožili, začali sa presadzovať legionárky HigginsováFlukerová, takže po koši Bohušovej 55 sekúnd pred veľkou prestávkou to bolo už iba o dva body – 37:35. ´Pumy´ potom stihli zareagovať trojkou Striešovej, lenže posledné slovo mala Flukerová, polčas teda skončil výsledkom 40:37.

Tretia štvrtina nášmu tímu nevyšla podľa predstáv. Nedokázal sa presadiť takmer štyri minúty, čo Košičanky využili na obrat – 40:45. Dvoma trojkami následne chcela družstvo naštartovať Striešová, znižovala na rozdiel bodu (46:47), ale opäť sa dostavila hluchšia tri a pol minútová pasáž  bez úspešnej streľby, čo hostky využili na zvýšenie svojho vedenia – 46:53. Za ´pumy´ sa ešte dokázala presadiť Vargová znížením na 48:53, ale na jej kôš odpovedala Higginsová, takže do záverečného dejstva sa išlo za stavu 48:55. V ňom bola opäť na neudržanie Higginsová, dávala priveľa bodov a Košice i jej zásluhou viedli ešte výraznejším rozdielom. V 32. minúte bolo 48:63, čiže o pätnásť bodov v náš neprospech. Pumy sa ešte vzchopili, snažili sa s nepriaznivým priebehom niečo urobiť, začali postupne znižovať, no súper si už koniec duelu takticky podržal a dráma sa teda nekonala. Konečným rezultátom bol teda výsledok 63:69.

Fakty po zápase:

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – YOUNG ANGELS Košice 63:69 (24:14, 40:37, 48:55)

Štvrtiny: 24:14, 16:23, 8:18, 15:14, TH: 8/13 (61 %) – 3/6 (50 %), trojky: 7 – 2, fauly: 11 – 13, doskoky: 39 – 49, asistencie: 14 – 13, zisky: 10 – 12, straty: 19 – 17, bloky: 3 – 4, streľba z poľa: 24/65 (36 %) – 32/76 (42 %). Rozhodovali: Tomašovič, Bara a Donovalová. Diváci: 211.

Pumy:  Striešová 18 (4), Vargová 11 (1) + 10 doskokov, Grigerová 10 (1) Burney-Robinson 6, Holíková 0 (Janštová 9, Oborilová 5 (1), Neuschlová 4)

Anjelky:  Fluker 24 + 18 doskokov, Higgins 23 , Ošťádalová 6, Rodáková 3 (1), Dulovičová 2 (Bohušová 9 (1), Kristlová 2, Mikovčáková 0, Urbanová 0)

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Úprimne som sa na tento zápas tešil, aj keď som očakával, že by to mohlo byť trošku lepšie, ale musím pogratulovať ´babám´ k dobrému výkonu. Fakt sme sa snažili, urobili sme všetko pre to, aby sme potrápili Košice. V niektorých momentoch to naozaj vyzeralo dobre. Znova sme doplatili na tie isté chyby. Zastavenie rýchleho protiútoku a útočného doskoku súpera, to nám robilo veľké problémy a myslím si, že práve to rozhodlo o tom, že sme neboli úspešní. Ale celkovo hra vyzerala celkom slušne, som za to rád a dúfam, že to tak bude pokračovať aj ďalej. Rozdiel oproti tímom, ktoré pravidelne vyhrávajú, tvoria detaily a v nich sme dnes boli možno o niečo horší. Možno aj preto sme nezastavili ten rýchly protiútok súpera. Vieme, ako to máme urobiť, ale v danom momente nie sme schopní to urobiť, a to nás potom stojí veľa síl. Je to už len o malých veciach, na ktorých musíme robiť, aby sme sa posunuli a vyrovnali družstvám pred nami.“

Trénera bystrických púm sme sa opýtali aj na to, ako vnímal prítomnosť fanúšikov:

„Som rád, že sme konečne mohli hrať pred divákmi. Myslím si, že dievčatá sa im aj odplatili za to, že prišli. Nechali totiž na ihrisku srdiečko, bojovali, snažili sa a urobili maximum pre to, aby sme boli úspešní.“

Lucia Striešová, kapitánka BK ŠKP 08 Banská Bystrica, najviac bodov za náš tím: „Som trochu sklamaná, pretože si myslím, že dnes sme mali na to, aby sme vyhrali. V každom zápase príde nejaký výpadok, aj keď držíme so súperom krok. Neviem, čím to je. Určite sa snažíme hrať celých 40 minút naplno, ale musíme niečo zlepšiť. Prvý polčas bol až na jeho záver veľmi dobrý. Aj po výpadku na začiatku tretej štvrtiny sme sa až do konca zápasu veľmi snažili, aj sme stiahli náskok súpera, ale nestačilo to už na obrat. Dnes som sa cítila dobre, až na ten ´koniar´, ktorý sa mi stal. Bola som prekvapená, že tu bolo dosť veľa divákov, čo ma určite teší, lebo si nemyslím, že na naše zápasy chodilo toľko ľudí. Dnes sme divákov počuli, povzbudzovali nás, takže to bolo super.“

Michaela Grigerová, rozohrávačka BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Myslím si, že tento zápas bol pre nás dobrý, aj keď súperky mali pod košom prevahu, a tam nás to dobehlo. Bolo to dosť náročné odohrať toľko minút. V stredu nám vypadli dve hráčky, takže som to musela na poste rozohrávačky v podstate utiahnuť sama. Keď sa hrá v takomto tempe, tak je tam veľký tlak na „rozohru“. Je to náročné, ale myslím si, že som to zvládla celkom dobre. Škoda, že sme to nedotiahli do víťazného konca. Som veľmi rada, že sa vrátili diváci, bolo to výborné. Cítili sme ich podporu, v takýchto zápasoch ju budeme potrebovať. Teším sa na ďalšie stretnutia s divákmi.“

Bystrické pumy sa najbližšie predstavia v sobotu 22. januára v treťom zápase nadstavby skupiny A. Sily si zmerajú s Piešťanskými Čajkami na ich palubovke o 18.00 hodine.

Nášmu BK ŠKP 08 patrí v tabuľke štvrtá priečka. Ružomberok je prvý bez prehry, Košičanky sú pred nami na tretej pozícii a Piešťanské Čajky okupujú druhé miesto.

Autor: (job), Zdroj: BK ŠKP 08 Banská Bystrica, Foto: fb BK ŠKP 08 (I. Golembiovský)