Naše basketbalistky skončili v extralige siedme a nebudú hrať o záchranu + HLASY

1 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica uspeli aj v druhom zápase play-off slovenskej ženskej extraligy o konečné 7. miesto. Bratislavský Slovan tentoraz zdolali na jeho palubovke a sériu hranú na dve víťazstvá zvládli po výsledku 2:0 vo svoj prospech. Vyhli sme sa tak baráži o zotrvanie v najvyššej slovenskej súťaži.

V úvode stretnutia išli domáce basketbalistky do vedenia 4:26:5, ale zásluhou troch košov v rade v podaní pivotky Žilinskej sme otočili vývoj na 6:11. Slovanistky potom zaknihovali dve trojky a razom boli znovu vo vedení 12:11. Dôležité boli teda premenené trestné hody Verlíkovej, následná trojka Matejčíkovej a dvojkový kôš van Dalen sedem sekúnd pred koncom prvej štvrtiny. Vďaka tomu sme viedli o sedem bodov (12:19).

V druhej štvrtine však ´pumy´ nezopakovali výkon z prvej. V útoku sa im až tak nedarilo, zaznamenali len deväť bodov, hoci sprvu po dvojke van Dalen bol stav ešte priaznivejší 12:21 a neskôr po košoch StriešovejŽilinskej 14:2316:25. Následne sme sa nepresadili viac než štyri minúty a Bratislavčanky sa výrazne dotiahli. Bystričanky si nedali pozor na trojkové strely súpera a bolo 24:25. Dvanásť sekúnd pred polčasom zaznamenala trojku aj naša Striešová, takže na prestávku išli oba tímy za stavu 24:28.

Po zmene strán si naše ´pumy´ tesné vedenie udržiavali. Výraznejšie sa odpútali od súpera až v 27. minúte po dvoch trojkách v rade, zaknihovala ich van Dalen30:39. V závere tretej štvrtiny odpovedala na domáce koše dvakrát i pivotka Žilinská, takže do záverečnej desaťminútovky sme išli už s desaťbodovým vedením (33:43). A ten sme už nepustili umnou hrou z rúk. Slovan síce znížil ešte na rozdiel štyroch bodov, ale následne sme kontrovali dvoma dvojkami Vargovej, pridala sa i Striešová a v závere Bystričanky udržali dobrou obranou súpera na ´dištanc´.

BK Slovan Bratislava – ŠKP 08 Banská Bystrica 42:52 (12:19, 24:28, 33:43)

Štvrtiny: 12:19, 12:9, 9:15, 9:9. TH: 8/8 – 11/5. Fauly: 16 – 11. Trojky: 4 – 5. Úspešnosť streľby: 29 % – 39 %.

ŠKP 08: Ozdincová 0, van Dalen13/2/, Striešová 10/2/, Háberová 4, Žilinská 13 (Verlíková 3, Matejčíková 5/1/, Števulová 0, Vargová 4)

Najviac bodov Slovan: Zarevúcka 12 (+ 11 doskokov), Lüttmerdingová 9, Sedláčková 7.

Vyjadrenie po zápase:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „V prvom rade je dobré, že sme sa dokázali udržať na siedmom mieste. Nemáme starosti s barážou o udržanie sa v extralige. Nebol to jednoduchý zápas, ale počas celého dejstva, okrem krátkeho úvodu, sme vyhrávali. Nedokázali sme však zlomiť psychologický moment odpútania sa na desať bodov. Tým pádom to bolo dramatické až do záveru, ktorý sme si však napokon postrážili umnou hrou. Rozhodla širšia lavička nášho družstva. Dievčatám ďakujem, že sme vybojovali siedme miesto.

Laura van Dalen, najviac bodov za ŠKP 08: „Sme veľmi šťastné, že sa nám podarilo vybojovať siedme miesto a dotiahli sme zápas i celú sériu do víťazného konca. Tým pádom sme splnili cieľ, ktorý sme si dali. Zápas to však nebol ľahký. Slovan nám nič nedaroval zadarmo. Našimi vlastnými chybami sme mu dávali stále šancu doťahovať sa na nás a preto bol tento duel napínavý až do konca. O našej výhre rozhodli najmä naše premenené strely, ktoré vyplávali z tímovej spolupráce.“

Petra Števulová, kapitánka Banskej Bystrice: „Dnes sme odohrali pomerne ťažký a emotívny zápas. Do Bratislavy sme išli s tým, že chceme vyhrať a ukončiť sériu. Podarilo sa nám vytvoriť si náskok, no potom prišlo pár minút, kedy sme mierne vypustili a súper nás doťahoval. Nakoniec sa nám však podarilo vrátiť sa k našej hre a duel sme vyhrali. Som veľmi rada, že sme túto sériu ukončili a udržali Banskú Bystricu v ženskej extralige aj na budúcu sezónu. Chcem poďakovať všetkým, ktorí nám držali palce a podporovali nás počas celej sezóny.“

Autor: (job), Foto: facebook ŠKP 08