Naše basketbalistky pokorili Slovan a potvrdili výkonnostný vzostup + HLASY

1 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica po výhre nad košickou Cassoviou zdolali na domácej palubovke v stredu večer aj bratislavský Slovan. V ženskej extralige im patrí šiesta priečka, no ak budú podávať také výkony ako v posledných dvoch dueloch, môžu atakovať aj piaty Poprad.

V prvej štvrtine sa vo vedení striedali obe družstvá, hra bola vyrovnaná, až v siedmej minúte nám Slovanistky ušli na rozdiel štyroch bodov, no Stašovávan Dalen otočili vývoj z 9:13 na 14:13. Posledné slovo v tomto dejstve však mala hosťujúca Talajková, takže do druhej štvrtiny išli s jednobodovým vedením Bratislavčanky – 14:15. Ďalšie minúty sa niesli sprvu v podobnom duchu ako tie z úvodu stretnutia. Stále to bolo vyrovnané a žiadny z tímov sa nedokázal dostať do výraznejšieho trháku. Až po presných zásahoch Ozdincovej viedli pumy 23:2028:23 a v sedemnástej minúte sme sa napokon dokázali odpútať výraznejšie od súpera zásluhou Todorovičovej a Piperkovej32:23. Záver polčasu však vyšiel lepšie hostkám. Po trojke Vargovej a dvojke Turzákovej sa išlo na prestávku za stavu 35:31.

Na začiatku tretej štvrtiny síce znížila najprv Talajková na rozdiel dvoch bodov, ale táto časť hry jednoznačne patrila ´pumám´. V 24. minúte sme dali dve trojky v rade v podaní Ozdincovej a Verlíkovej a razom bolo skóre výraznejšie v náš prospech – 45:37. Po menšej streleckej odmlke na oboch stranách sa opäť spoza veľkého oblúka presadila Verlíková (48:37), no Slovanistky odpovedali rovnakým zápisom v podaní Paulovičovej (48:40). Naše dievčatá to nerozhodilo a presadzovali sa i naďalej. Stašová van Dalen zariadili komfortnejšie vedenie 55:42, z trestných hodov následne bodovala Jelenčíková 58:42, škoda iba trojky hosťujúcej Turzákovej, ktorá uzavrela tretie dejstvo na 58:45.

V poslednej desaťminútovke sa žiadny obrat v podaní Bratislavčaniek nekonal. Na bodové zápisy Ozdincovej a van Dalen dokázala reagovať na opačnej strane iba Talajková, ale bola na všetko z družstva ´belasých´ sama, takže náš náskok sa neznižoval. Naopak narastal, pretože od 35. minúty súper úplne odišiel. Nedokázal sa presadzovať, čo využili naše dievčatá, konkrétne Ozdincová, Stašová, Pavlendová, z trestných hodov van Dalen a všetko zaklincovala trojkou Piperková80:56. Posledné slovo síce mala 27 sekúnd pred záverečným klaksónom Slovanistka Marcová, no už iba kozmeticky upravovala jednoznačný výsledok v prospech Bystričaniek.

Najbližšie sa Bystričanky predstavia doma až po novom roku vo štvrtok 19. januára, kedy hostíme na Štiavničkách Ružomberčanky.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava 80:58 (14:15, 35:31, 58:45)

Štvrtiny: 14:15, 21:16, 23:14, 22:13. TH: 14/10 – 11/6, fauly: 16 – 20, trojky: 12 – 8, rozhodovali: Bartoš, Turček a Donovalová.

ŠKP 08: Števulová 6, Ozdincová 15 /3/, Verlíková 10 /2/, Jelenčíková 3, Todorovič 2, (Piperková 5 /1/, Pavlendová 11 /1/, Stašová 15 /2/, van Dalen 13 /3/, Matejčíková 0).

Najviac bodov Slovan: Talajková 17, Turzáková 16 /4/, Marcová a Dulová po 7.

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Milan Špiner, asistent trénera BK ŠKP 08: Chceli sme v dnešnom zápase zopakovať výkon z nedele a zároveň potvrdiť, že nebola náhoda ako sme rozobrali košickú Cassoviu. Na začiatku zápasu sme boli v miernom útlme a na babách bol badať tlak z dôležitosti stretnutia. Chvalabohu sa v ďalšom priebehu potvrdila naša forma a súperovi sme nedali šancu. Naše zverenkyne dokázali zaknihovať druhú dôležitú výhru v priebehu štyroch dní a dali tak sebe i fanúšikom najkrajší darček k Vianociam. Týmto všetkým priaznivcom basketbalu prajeme prijemne sviatky a tešíme sa na ich podporu aj v novom roku.“

Laura van Dalen, hráčka ŠKP 08 (aj s pomocou Moniky Verlíkovej, Daniely Pavlendovej a Milici Todorovičovej): „Začiatok zápasu sa niesol v rozpačitom duchu z oboch strán. Veľa strát neprinieslo divákom atraktívny basketbal. V prvom polčase sa Slovan držal v hre hlavne vďaka úspešnej streľbe spoza trojbodového oblúka a dravejším útočným doskokom. Po zmene strán sme zlepšili obranu a podarilo sa nám zaknihovať aj viacero ľahkých košov, čím sme si spravili náskok a do konca stretnutia sme ho postupne zvyšovali. Diváci na Štiavničkách nám vytvorili úžasnú atmosféru a dúfame, že aj v novom roku nám takto pomôžu. Touto cestou im prajeme krásne prežitie vianočných sviatkov a všetko len to najlepšie v roku 2017.“

1. Good Angels Košice 25b, 2. Piešťany 21b, 3. Ružomberok 21b, 4. Šamorín 21b, 5. Poprad 19b, 6. B. Bystrica 17b, 7. Nitra 14b, 8. Slovan Bratislava 14b, 9. Cassovia Košice 13b.

Autor: (job), Foto: archív facebook BK ŠKP 08 (autor Ivan Golembiovský)