Naše basketbalistky neuspeli v Šamoríne, predviedli veľmi slabú streľbu + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v piatom zápase ženskej extraligy prehrali v Šamoríne. S domácim družstvom držali krok iba v prvom polčase, v druhom už jasne dominoval súper, keď našim ´pumám´ odišla streľba.

V úvode sa našim basketbalistkám darilo. Išli do štvorbodového vedenia 2:6 a hoci súper po trestných hodoch otočil na 7:6, nepoddali sme sa a opäť sme viedli – tentoraz o tri body 6:9 a neskôr po koši Striešovej 9:11. Záver prvej štvrtiny lepšie vyšiel domácim hráčkam, padli im tam koše spoza veľkého oblúka, nám sa to nedarilo. Do druhej desaťminútovky sa išlo za stavu 21:16, súper mierne navýšil náskok na rozdiel ôsmich bodov, no potom to nepadalo do koša viac než sedem minút ani jednému tímu, čo je doslova rarita. Znížili sme však Grígerovou napokon na 26:20, ale samotný záver polčasu (76 sekúnd) sme nezvládli a inkasovali sme ďalších päť bodov! Polčas teda skončil 31:20.

V druhom dejstve sa už naplno prejavila kvalita súpera. Bystričankám absolútne nešla streľba, museli aj viac riskovať ak chceli pomýšľať na zvrat, robili teda chyby a tie Šamorínčanky patrične trestali. My sme sa presadili až po piatich minútach tretej štvrtiny, kedy Grégerová znižovala už na priepastných 43:22. V tejto časti sme dali len šesť bodov a domáce až 17, rozdiel bol teda priepastný a v štvrtej štvrtine sa duel prakticky iba dohrával. Súper trošku poľavil a naše ´pumy´ zaznamenali slušných jedenásť bodov, no konečným rezultátom bol výsledok 63:37, čiže naša prehra o 26 bodov.

ŠBK Šamorín – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 63:37 (21:16, 31:20, 48:26)

Štvrtiny: 21:16, 10:4, 17:6, 15:11, TH: 4/9 – 10/16, trojky: 7 – 1, fauly: 17 – 14

Najviac bodov Šamorín: Svetlíková 22 (+ 9 doskokov), Lelkešová 18 (2), Marcová 12 a Sujová 11 (2).

Banská Bystrica: Striešová 6 (1), Žilinská 8 (+ 7 doskokov), van Dalen 6, Grigerová 5, Holíková 2 /Oborilová 0, Vargová 3, Háberová 1, Matejčíková 6, Šunová 0, Mesárošová 0, Šimčíková 0/

Vyjadrenie po zápase:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „ Najväčšou príčinou prehry bol vstup do 2. polčasu, ktorý sme absolútne nezachytili. Nevedeli sme sa vysporiadať s agresivitou súpera. O našej prehre rozhodlo mizivé percento úspešnosti streľby. My sme sa pohybovali na úrovni 22 percent celkovej streľby a z toho streľba za tri body bola iba štvorpercentná. Aj napriek tomuto faktu sme inkasovali iba 63 bodov, čo nie je zlé číslo. V zlomových situáciách sme však kopili množstvo veľkých chýb v obrane. V útoku sme pôsobili kŕčovito a chýbala nám ľahkosť a myšlienka, čo bolo podmienené najmä spomínaným nízkym percentom streľby. Nerobíme z tohto nevydareného zápasu tragédiu. Šamorín má svoju kvalitu a pre mňa je osobne prekvapením, že dokázali prehrať v Bratislave s Dubčekom.

Lucia Žilinská, najviac bodov a doskokov za ŠKP 08: „Do zápasu sme vstúpili koncentrovane, hrali sme kolektívne, podarilo sa nám udržiavať skóre na rozdiel dvoch bodov, doťahovali sme neustále na súpera. Ku koncu druhej štvrtine sme sa však strelecky nechytili a Šamorín si vytvoril menší strelecký náskok. D druhého polčasu sme chceli vstúpiť koncentrovane, napraviť chyby a otočiť zápas, avšak strelecky sme sa zase nechytali. Robili sme veľa chýb v obrane i v útoku. Potom sa nám už ťažko hralo a žiaľ nepodarilo sa nám otočiť zápas. Boli sme na súpera dobre pripravené, ale domáce basketbalistky boli lepšie a zaslúžene vyhrali.

Autor: (job), Foto: ilustračné fb