0 /

Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica neuspeli ani v druhom zápase druhej fázy play-off o 5. až 8. miesto proti Young Angels Košice. Tentoraz podľahli na domácej palubovke po katastrofálnom prvom polčase. Ten prehrali 8:29 a po veľkej prestávke už nedokázali chytiť ´zajaca za chvost´. Duel sa napokon skončil výsledkom 49:56 a tak univerzitné ´sovičky´ čaká boj o predposlednú siedmu priečku s nováčikom z Trenčína.

V úvode išli do vedenia hostky o päť bodov, no domáce dokázali dvakrát odpovedať, najprv Kozákovou na 2:5 a potom Vyšnou na 4:7. No boli to iba tieto dva presné zásahy v ich podaní v prvej štvrtine, ktorá skončila 4:15. Ani v druhej sa žiadny zázrak v podaní UMB nekonal. Opäť zaknihovali iba dva presné koše. Najprv znižovala Neuschlová na 6:15 a následne dvoma trestnými hodmi Krajčírová na 8:15. Potom sa dostavila osemminútová strelecká odmlka až do skončenia prvého polčasu a súper náskok navýšil na 8:29!

Na začiatku tretej štvrtiny Košičanky predviedli desaťbodovú šnúru a náskok bol ešte hrozivejší – 8:39! Až po necelých štyroch minútach sa ´sovičky´ prebrali a začalo im to padať do koša. Manko skresali najmä vďaka produktívnej Krajčírovej na 22-bdový rozdiel – 27:49. Toto dejstvo však prehrali o bod – 19:20. V štvrtej desaťminútovke už Košičanky posielali na palubovku aj hráčky mimo základnej päťky s menšou minutážou a vedenie si dlho strážili. Záverečnú štvrtinu Bystričanky ovládli 22:7, dokonca zdramatizovali na chvíľu duel, keď sa z 33:53 dotiahli šestnásťbodovou šnúrou na rozdiel štyroch bodov minútu a pol pred koncom – 49:53. Lenže hostky potom premenili tri trestné hody Molčíkovou49:56 a neinkasovali už do záverečného klaksónu žiadny kôš. Zahrajú si tak o piate miesto, univerzitné basketbalistky spod Urpína zabojujú o konečnú siedmu priečku.

BK ŠK UMB Banská Bystrica – BK Young Angels Košice 49:56 (4:15, 8:29, 27:49)

Štvrtiny: 4:15, 4:14, 19:20, 22:7. TH: 15/8 – 19/11, Fauly: 22 – 19, Trojky: 3 – 5, Rozhodovali: Bartoš, Uhrin a Obertová. Diváci: 30.

UMB: Mrváňová 5(1), Háberová 1, Krajčírová 26(2) + 15 doskokov, Neuschlová 6, Turčanová 0 (Vyšná 4, Kozáková 4, Vaigl 3, Cvoligová 0, Poliaková 0, Luptáková 0)

Najviac bodov Young Angels: Šedivá 12(2) + 9 doskokov, Molčíková 11, Szmereková 9.

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Veľmi ťažko sa mi to hodnotí, veľmi sme chceli vyrovnať skóre v sérii na 1:1. Nikto ale nečakal taký vstup do zápasu a už vôbec nie, že sa to nezlomí v celom polčase. A hoci sme v 2. polčase siahli na dno svojich síl, náskok Košičaniek sa nám už nepodaril zmazať a zápas sme žiaľ prehrali. Gratulujem súperkám, ostáva nám už len boj o udržanie našej východzej siedmej pozície.“

Katarína Mrváňová, hráčka UMB pre bystricoviny.sk: „Boli sme si vedomé, že dnešný zápas bude veľmi náročný, nielen fyzicky, ale že to bude aj o hlave. A tento faktor sme absolútne nezvládli. Prvý polčas bol z našej strany katastrofálny, sama neviem čo sa stalo a prečo nám útok absolútne nefungoval. Napriek tomu som hrdá na náš tím za posledných 15 minút, kedy sme v obrane bojovali ako som nás túto sezónu ešte nevidela a takmer sa nám podarilo otočiť zápas.“

Martina Krajčirova, najproduktívnejšia hráčka UMB i celého zápasu pre exz.sk: „Čo k tomuto zápasu dodať, žiaľ, basketbal sa hrá 40 minút. Som veľmi sklamaná z prvého polčasu, naopak som na nás hrdá za druhý polčas, snažili sme sa odčiniť ten prvý, zabojovali sme a aspoň trochu sme to zdramatizovali. Chceli sme sa vrátiť do Košíc a zabojovať o piate miesto. Musíme si to prebrať a sústrediť sa už na boj o siedmu priečku.“

Program:

Basketbalistky UMB sa predstavia na domácej palubovke v hale Fakulty telesnej výchovy, športu a zdravia na Tajovského ul. 40 v sobotu 20. apríla (čas sa ešte upresní) v prvom súboji o konečné 7. miesto proti Trenčínu. Séria sa hrá na dve víťazstvá.

Autor: (job), Foto: BK ŠK UMB (I. Golembiovský)