1 /

Basketbalistky UMB Banská Bystrica v 4. kole ženskej Niké extraligy v skupine o 5. až 8. miesto prehrali na domácej palubovke s košickým CBK o dvadsať bodov 60:80. Stále sú na predposlednej priečke, avšak po posilnení kádra sa očakáva, že ´sovičky´ spod Urpína môžu myslieť v play-off na vyššie méty. Musia sa ešte zohrať a eliminovať chyby, ktoré robili v sobotňajšom stretnutí.

Bystričanky zachytili úvod. Išli do vedenia a aj keď súper otočil, vždy vedeli nájsť odpoveď a vyrovnať. V polovici prvej štvrtiny tak bol stav 10:10. Až po tom išli hostky do trháku 10:20, najväčšiu zásluhu má na tom dvoma trojkami Nigutová. Vďaka Kozákovej a jej tromi úspešnými dvojkami sa išlo do druhej štvrtiny s prijateľnejším výsledkom 18:25. V nej to už bolo vyrovnanejšie. Tím z východu republiky toto dejstvo vyhral iba o bod. Hoci mal našliapnuté na viac, pretože UMB sa nevedelo presadiť viac než tri minúty a stav bol už dosť priepastný 18:33. Následne zabrali exhráčky Slávie Neuschlová a najmä Kozáková, takže manko sa skresalo na 27:33. Polčas však skončil osembodovým rozdielom po viacerých trestných hodoch na oboch stranách – 31:39.

V tretej štvrtine sa ´sovičkám´ nedarilo znížiť nepriaznivý vývoj. Sprvu to bolo vyrovnané, ale súperky trestali chyby, presadzovali sa a boli predovšetkým efektívne. Išli znovu do viacbodového vedenia 43:57. Vďaka dvom zásahom domácej Vaigl sa vstupovali tímy do záverečnej desaťminútovky za stavu 47:58. V nej sa však obrat nekonal. Hoci po košoch Krajčírovej Kozákovej to vyzeralo nádejne – 54:60. Následne Košičanky najmä po trojkách MončekovejKašperanovej, ktorá pridala aj koše za dva body, išli do rozhodujúceho trháku (57:74) a Bystričanky už na to nenašli odpoveď a duel napokon prehrali 60:80.

BK ŠK UMB Banská Bystrica – CBK Košice 60:80 (18:25, 31:39, 47:58)

Štvrtiny: 18:25, 13:14, 16:19, 13:22. TH: 17/12 – 18/17, Fauly: 19 – 14, Trojky: 4 – 5, Rozhodovali: Fanfara, Obertová a Sirocký. Diváci: 60.

UMB: Mrváňová 0, Háberová 5 (1), Dovčíková 1, Kozáková 22 (2) + 16 doskokov, Krajčírová 16 (1) + 9 doskokov (Luptáková 0, Vaigl 8, Neuschlová 2, Cvoligová 2, Vyšná 4)

Najviac bodov Košice: Mončeková 20 + 10 doskokov, Kašperanová 20, Nigutová 17, Tomajková 12 + 17 doskokov.

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Určite sme si pred zápasom predstavovali iný priebeh aj výsledok, žiaľ, súper bol efektívny vo využívaní našich chýb, hral svoju rýchlu hru a v zakončení sa darilo jeho líderkám, ktoré sme nedokázali eliminovať. Naopak nám nepadlo niekoľko otvorených dobre vypracovaných striel, čakala som viac kolektívny výkon, ale primárne sme zlyhali v obrane. Na tom musíme v najbližších dňoch zapracovať. Gratulujem CBK, potvrdili svoje výkony z priebehu súťaže. My sa v tejto chvíli musíme koncentrovať na svoju hru, v tomto dueli to nevyšlo, čakajú nás ešte dva zápasy nadstavbovej časti, verím, že sa poučíme z tohto stretnutia a budeme napredovať. Ďakujeme našim fanúšikom, že nám venovali svoj čas, dnes za nás aj oni bojovali. Verím, že ich najbližšie potešíme, a že nám venujú opäť svoju priazeň.“

Alexandra Luptáková, hráčka UMB pre bystricoviny.sk: „Do zápasu sme vstúpili s tým, že chceme prekvapiť súpera. Žiaľ, Košičanky boli stále o krok vpred a my sme im nedokázali konkurovať. Nedokázali sme si postrážiť dve dvadsať bodové hráčky súpera. Teraz bude dôležité, aby sme sa sústredili budúci týždeň na Trenčín a udržali tri body doma.“

Martina Krajčírova, hráčka UMB pre exz.sk:Do zápasu sme nastúpili s dobrou energiou, ale nevychádzalo nám zakončenie, naopak súperky dali prakticky všetko. Snažili sme sa tento trend otočiť, ale nedarilo sa nám to. My sme sa na koše natrápili a naopak súperky dávali koše po našich chybách. Musíme sa z tohto zápasu poučiť, myslím, že sme dobre trénovali a sme na dobrej ceste, čakajú nás ešte dva zápasy pred play-off, v ktorom by sme chceli ukázať náš potenciál a ja pevne verím, že sa nám to podarí. Som rada, že po dlhšej dobe prišlo veľa divákov, ktorí vytvorili dobrú atmosféru. Hlavy hore, bojujeme ďalej.“

Klaudia Háberova, hráčka UMB pre exz.sk:Do zápasu sme išli s úplne iným cieľom, ako nakoniec vyšiel výsledok. Mrzí nás to, ale musíme sa z toho len poučiť a ísť ďalej. Viac spoločných tréningov, viac spoločných chvíľ a verím, že sa nám podarí poraziť ktorékoľvek družstvo. Mňa osobne mrzí viac táto prehra pre to, že sme posilnené o pár hráčok, ale zatiaľ to neukázalo dobrú krv. Verím, že len tvrdou prácou a hlavne, ak do toho dáme spoločne všetky srdce, budeme sa už len tešiť. Dúfam, že sa to ukáže už budúci zápas, ktorý nás čaká už najbližšiu sobotu doma s Trenčínom.“