Ďalšie víťazstvo nášho ŠKP 08 v ženskej extralige, doma sme pokorili Bratislavčanky + HLASY

2 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v treťom zápase ženskej extraligy potvrdili senzačnú výhru z Piešťan domácim víťazstvom s Dubčekom Bratislava. Duel vyhrali jasne 68:42.

Bratislavčanky iba v úvode držali s našimi ´pumami´ krok. Po koši exbystričanky Štefaňákovej viedli o bod (2:3), ale to bolo prvý a zároveň posledný krát, čo sa tak v zápase udialo. Následne sa už totiž presadzovali domáce hráčky, ktoré otočili nepriaznivé skóre z 2:3 na 15:3 a prvú štvrtinu vyhrali o trinásť bodov 20:7. Ani v druhej nič neponechali na náhodu. Hoci Jarinová na strane hostí znížila na 20:9, následne sme dali tri trojky v rade, streľba spoza oblúka našim dievčatám išla famózne a polčas vyznel jednoznačne v náš prospech. Viedli sme 41:18.

Po veľkej prestávke dostali príležitosť aj mladšie basketbalistky Banskej Bystrice z lavičky. Náskok sme zveľadili po koši najproduktívnejšej hráčky Striešovej v 29. minúte dokonca na tridsať bodov – 57:27. V štvrtej štvrtine sme však trošku poľavili v obrane i útoku, súper mal viac priestoru a poslednú desaťminútovku vyhral o dva body, no žiadna dráma sa nekonala. Výhra ´púm´ bola jasná a zaslúžená.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – Dubček Bratislava  68:42 (20:7, 41:18, 57:29)

Štvrtiny: 20:7, 21:11, 16:11, 11:13, TH: 10/17 – 1/5, trojky: 10 – 5, fauly: 9 – 14

BB: Striešová 17 (2) + 10 doskokov, Žilinská 9, van Dalen 8 (2), Grigerová 8 (2), Holíková 4 (Šunová 6 (2), Matejčíková 6, Háberová 5 (1), Oborilová 3 (1), Vargová 2, Mesárošová 0, Šimčíková 0)

BA: Krajčovičová 8, Riecka 5 (1) Bachorová 2, Štefaňáková 1, Šeligová 0 (Jarinová 11 (1), Rausová 6 (2), Lüttmerdingová 5 (1), Arendáčová 2, Vaigl 2)

Vyjadrenie po zápase:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „Pre mňa je podstatný herný prejav družstva. Chceli sme nadviazať na výkon z Piešťan, čo sa nám podarilo. Tomuto sa teším. Sme na nejakej vlne. Robíme veci, na ktorých pracujeme a robíme ich správne. To je pre mňa podstatné. Súpera sme dnes zlomili dobrou našou obranou podporenou kolektívnym výkonom v útoku. Hra, ktorou sa chceme prezentovať sa prejavila aj na výsledku.

Lucia Striešová, najviac bodov i doskokov za ŠKP 08: „Po zápase v Piešťanoch sme chceli udržať latku, ktorú sme si nastavili. Poctivo sme sa pripravovali na tento domáci zápas, hoci sme nemali príliš veľa voľna. Myslím si, že sme zvládli duel nielen po hernej stránke, ale aj so silami. Splnili sme všetko to, čo sme si pred zápasom stanovili. Vedeli sme, že Dubček je dobrý na doskoku a dali sme si záležať hlavne na obrane zo slabšej strany. To bolo rozhodujúce.

Marián Guzikiewicz, tréner Bratislavy: „Ťažko sa mi to hodnotí. V predchádzajúcich zápasoch sme boli oveľa efektívnejší v útoku. Dnes sa nám absolútne nedarilo. Bystrica je ešte asi v eufórii po výhre s Piešťanmi. Dnes zahrala výborne. Domáce dali desať trojok, čo je tridsať bodov v zápase. My sme zle bránili. Nevyšiel nám tento zápas, ale tým nechcem znižovať výkon Banskej Bystrice, ktorá hrala veľmi dobre. Ak budú Bystričanky takto ďalej hrať, budú mať s nimi problémy aj Košice či Šamorín. Ja držím palce družstvám, ktoré majú čisto slovenské basketbalistky v kádri. O to by nám všetkým malo ísť a nie vychovávať basketbalistky pre zahraničie.“

Petra Jarinová, najviac bodov za Dubček Bratislava: „Myslím si, že sme si v tomto zápase niektoré veci nevykomunikovali v obrane. Tam bol najväčší problém. Domáce mali potom veľa voľných striel a tie aj premieňali. Mali na zakončenie veľa času. Mnoho bodov sme dostali spoza veľkého oblúka, to bol kameň úrazu z našej strany v tomto zápase.“

Autor: (bl), Foto: fbŠKP 08 (I. Golembiovský)