Ďalšia Američanka v drese ´púm´, pod Urpín prichádza Kyra Lambert

ŠPORT
1 /

Basketbalový klub BK ŠKP 08 Banská Bystrica sa posilňuje o ďalšiu americkú hráčku. Po pivotke Shalaunde Burney-Robinson prichádza do nášho klubu rozohrávačka Kyra Michelle Lambert. Pochádza zo San Antonia v štáte Texas a hrá na pozícii 1-2.

Bystrické pumy získali do svojich radov 25-ročnú basketbalistku, ktorá prichádza pod Urpín z tureckej druhej najvyššej súťaže Karsiyaka Carsi Koleji Izmir. Predtým hrala na prestížnych amerických univerzitách DUKE a University of Texas. Ide o 175 cm vysokú rozohrávačku, ktorá sa narodila v Palau, Guam v USA. S našim družstvom absolvovala hneď po príchode v stredu večer prvý tréning. Manažér a asistent hlavného trénera BK ŠKP 08 Banská Bystrica Milan Špiner k najnovšej posile pre klubový web a facebook uviedol:

„Určite nám môže pomôcť s organizáciou hry a veľmi pomôže Miške Grigerovej, na ktorej bola takmer všetka zodpovednosť na pozícií rozohrávačky. Svojou schopnosťou založiť rýchly protiútok veľmi dobre zapadá do nášho konceptu a z jej skúseností a zručností môžu profitovať všetky hráčky. V neposlednom rade má Kyra rada obranu a verím, že bude motivovať celý tím k tomu, aby sme išli vždy naplno s maximálnou energiou.“

K svojmu novému pôsobisku sa po príchode do Banskej Bystrice vyjadrila aj Kyra Lambert:

„Som veľmi rada, že som tu. Teším sa z nového tímu a neviem sa dočkať zápasov v novej súťaži. Cesta bola veľmi krátka a utiekla mi veľmi rýchlo. Ľudia v klube a v meste sú príjemní a cítim sa tu dobre. Klub funguje na profesionálnej úrovni a všetci sú veľmi milí. Tímu môžem ponúknuť svoje skúsenosti a svoju súťaživú mentalitu. Mojim cieľom je, aby sme sa zlepšovali každým zápasom a veľmi rada by som vyhrala ligu.“

Momentálne banskobystrický klub čaká v prípade Kyry ešte na výstupný list. Ak sa vybavovanie papierových náležitostí nebude zbytočne naťahovať, najnovšia americká posila by mohla nastúpiť za BK ŠKP 08 na zápas už v nedeľu 16. januára na domácej palubovke proti Young Angels Košice so začiatkom o 16.00 hodine.

Autor: (job), Zdroj: BK ŠKP 08 Banská Bystrica, Foto: ilustračné