Bystrickým basketbalistkám nevyšiel domáci duel s Popradom + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica neuspeli na domácej palubovke v treťom stretnutí nadstavby ženskej extraligy skupiny o 5. až o 8. miesto, keď prehrali s Popradom o trinásť bodov. Nezvládli tentoraz posledných dvanásť minút.

Prvá štvrtina bola vyrovnaná, hoci súper viedol v tretej minúte 0:6 a 3:8, dokázali sme zásluhou Števulovej znížiť nepriaznivé skóre na 5:8. Hostky nám však opäť odskočili až na rozdiel siedmich bodov, no posledné dve a pol minúty sa strelecky darilo našim ´pumám´, ktoré uspeli z trestných hodov a trojkou vyrovnala na 12:12 Striešová. Na začiatku druhej štvrtiny sme dokonca viedli 18:14 po dvojke pivotky Jassovej, ale Popradčanky dokázali kontrovať a opäť priklonili misky váh na svoju stranu, keď išli v 17. minúte do trojbodového vedenia (20:23). Po trojke hosťujúcej Filičkovej bolo 22:26, dvojkou odpovedala na našej strane Matejčíková, ale na opačnej sa trojkou prezentovala Ivančáková. Napokon sa ešte presadila Bystričanka Pavlendová, takže na prestávku išli družstvá za stavu 26:29.

Vyrovnaný súboj prebiehal aj v tretej štvrtine. Dominovali najmä obrany, veľa košov nepadalo. Jassovou sme najprv vyrovnali a neskôr po trojke Števulovej opäť viedli (32:31). V tíme BAM-u sa chytila mladá Kubová, ktorá sa začala presadzovať, na jej kôš v 28. minúte odpovedala Pavlendová, takže skóre bolo opäť priaznivé – 34:33. Popradčanky však otočili vývoj po trojke Filičkovej a dvojke Husárovej. Štvrté dejstvo následne dopadlo z pohľadu ´púm´ katastrofálne. Na jeho začiatku si tréner Michálik zobral za stavu 36:42 oddychový čas, no hneď po ňom sme po školáckej chybe pykali a kôš Verlíkovej v 33. minúte na 38:44 bol napokon jediným v tejto časti hry a zároveň i posledným. Kto by to bol povedal, keďže Bystričanky hrali kombinačne, mali miestami jasnú prevahu, ale do koša im to absolútne nepadalo. Záver bol už frustrujúci, takže na víťazstvo sme pomýšľať nemohli a Poprad vedenie ešte navýšil.

Najbližšie sa Banskobystričanky predstavia v Bratislave, kde si v sobotu 25. februára zmerajú sily so Slovanistkami.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad 38:51 (12:12, 26:29, 36:38)

Štvrtiny: 12:12, 14:17, 10:9, 2:13. TH: 9/7 – 9/6. Fauly: 12 – 16. Trojky: 3 – 3. Rozhodovali: Perečinský, Turček a Špirka

ŠKP 08: Matejčíková 4, Števulová 8 /2/, Jassová 7, Verlíková 2, van Dalen 4 (Striešová 5 /1/, Jelenčíková 0, Pavlendová 8, Ozdincová 0)

Najviac bodov BAM: Hadačová 14, Filičková 12, Kubová 6

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Petra Števulová, kapitánka Banskej Bystrice: „Neviem čo sa stalo. Chceli sme tento zápas jednoznačne vyhrať, ale zlyhala koncentrácia, robili sme chyby v obrane, veľakrát nám zlyhal aj útok, čo sa odzrkadlilo na výsledku. Štvrtá štvrtina bola zlá, no dovolím si povedať, že aj rozhodcovia nás trošku položili. Ukrivdili nám, ale aj im, no jednoznačne sme mali zahrať lepšie.“

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „Nedá sa hrať stále v optimálnej hre a pohode tak ako sme pôsobili predchádzajúcich päť, či šesť zápasov. Bolo vidieť určitý útlm už v poslednej štvrtine v predchádzajúcom zápase v Nitre a v tomto stretnutí sme vybuchli v útočnej fáze. V obrane to bolo ešte ako tak dobre, ale v štvrtom dejstve dať iba dva body a mať dvadsať percentnú úspešnosť streľby, to sa zápasy vyhrávať nedajú. Chýbal nám pohyb, myšlienka, rovnováha medzi podkošovými hráčkami a perimetrom, nejaká ľahká strela, ktorá by nám pomohla. Problém bol dnes v útoku. Možno trošku na nás padla deka, treba ju rýchlo stiahnuť z hlavy a pokračovať ďalej.“

Milan Černický, tréner Popradu: „Domáce družstvo bolo favoritom, ale moje zverenkyne musím pochváliť. Vynikajúco pracovali v obrane, inkasovali iba 38 bodov, čo je úžasné proti takémuto kvalitnému súperovi. Prispôsobili sme sa domácim hráčkam v agresivite a mali sme viac doskokov, čo nám určite pomohlo. V druhom polčase nám duel vyšiel, veľmi nám pomohla mladá juniorka Kubová, ktorá hrala rutinérsky.“

Nadstavba skupiny o 5. až 8. miesto: 5. Poprad 22b,  6. B. Bystrica 22b, 7. Nitra 20b, 8. Slovan Bratislava 17b.

Autor: (job), Foto: archív facebook BK ŠKP 08 (Ivan Golembiovský)