Bystrické ´pumy´ podľahli Ružomberku aj doma, rozhodla prvá štvrtina + HLASY

ŠPORT
0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v druhom zápase semifinále play-off ženskej Niké extraligy prehrali s majstrom z Ružomberka opäť výraznejším rozdielom. Tentoraz na domácej palubovke o 35 bodov. Chýbala nám však kľúčová zranená hráčka Lucia Striešová.

O osude duelu sa rozhodlo už po prvej štvrtine. Ruža na Štiavničkách získala rozhodujúci náskok práve po úvodných desiatich minútach, vyhrala 29:6! Bystrické ´pumy´ potom síce bojovali až do samého konca, v ďalších pasážach hry nedovolili hosťujúcemu družstvu atakovať možnú stovku, ale i tak bodový rozdiel nedokázali znižovať. Druhú štvrtinu prehrali o tri body, tretiu o šesť a štvrtú znovu o tri. Na doskokoch konkurovala legionárke MBK Williamsovej výborne naša Zuzana Vargová. Celkovo v útočných doskokoch boli Bystričanky lepšie (11:9), no v ostatných ukazovateľoch zaostali za favoritom stretnutia.

Ružomberok hral bez Stašovej a Živaljevićovej a už v stredu 7. apríla môže v domovskom stánku v Koniarni rozhodnúť o postupe do finále. Nám bude zrejme ešte chýbať Lucia Striešová, no na stretnutia o konečné tretie miesto by mala byť k dispozícii. Všetko nasvedčuje zatiaľ tomu, že o bronzové medaily sa pobijeme s Košičankami. Na pôde majstra však nepredáme ešte v stredu kožu lacno.

Fakty o zápase:

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – MBK Ružomberok 43:78 (6:29, 22:48, 32:64), stav série: 0:2
v ŠH Dukla, Banská Bystrica – Štiavničky

Štvrtiny: 6:29, 16:19, 10:16, 11:14, TH: 8/5 (62 %) – 16/12 (75 %), trojky: 2 – 6, fauly: 14 – 12, doskoky: 30 – 35, asistencie: 12 – 18, zisky: 14 – 22, straty: 30 – 22, bloky: 2 – 3, streľba z poľa: 18/53 (33 %) – 30/56 (53 %). Rozhodovali: Rozhodovali: Kurpaš, Obertová, Sirocký. Bez divákov.

ŠKP 08: van Dalen 8 (1), Holíková 4, Vargová 4 + 10 doskokov, Žilinská 4, Belušová 2 (Janštová 8, Oborilová 6, Matejčíková 5 (1), Mesárošová 2, Šimčíková 0, Mesíková 0)

MBK: Praženicová 18 (3), Turudić 16, Enabosi 13, Williams 10 + 10 doskokov, Havranová 4 (Uramová 11 (3), Rusiňáková 6, Kubáňová 0, Oravcová 0)

Hlasy po zápase:

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „O osude zápasu rozhodla prvá štvrtina, ktorú sme absolútne nezvládli. Od nej sa odvíjal celý zápas. Ružomberok hral to, čo potreboval a my sme sa snažili vylepšiť pokazený dojem z 1. štvrtiny, čo sa nám aj podarilo. Máme dva dni voľna a dúfam, že to celému tímu pomôže nastaviť sa na stredajší zápas v Ružomberku.“

Zuzana Vargová, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica, najviac doskokov: „S dnešným zápasom vôbec nie sme spokojné. Prvá štvrtina bola z našej strany katastrofálna. Nemôžeme si dovoliť vypustiť takto jednu štvrtinu. Mali sme veľa zbytočných strát, z čoho super ťažil a dával ľahké body. V najbližšom stretnutí sa budeme snažiť napraviť tento zlý dojem.“

Alena Mesárošová, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Nezvládli sme vstup do zápasu čo sa okamžite ukázalo na skóre. Skóre zvyšných štvrtín už bolo prijateľnejšie, no ani zďaleka sme nepodali výkon, akým sme sa chceli prezentovať v semifinále. Súper nad nami dominoval a mali sme veľa strát. V poslednom zápase s Ružomberkom sa pokúsime zmeniť náš výkon k lepšiemu a uhrať čo najprijateľnejší výsledok.“

Alexandra Belušová, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Zlý zápas. Zlé prevedenie a zlý výkon. Opäť žiadna energia a nasadenie. Chcem rýchlo zabudnúť na tento zápas. Už by bolo na čase, aby sme sa v stredu prezentovali dobrým výkonom, ktorý vieme podať.“

Autor: (job), Foto: fb ŠKP 08 (I. Golembiovský)