Bystričanky u majstra v Ružomberku vysoko prehrali + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 odohrali v sobotu predposledný zápas ženskej extraligy v tomto kalendárnom roku na palubovke majstrovského Ružomberka. Duel našim ´pumám´ príliš nevyšiel, prehrali až o 51 bodov.

Na derby ´cez kopec´ sa prišlo pozrieť 330 divákov. Pre Liptáčky to bola rozlúčka s rokom 2019, keďže išlo o ich posledný zápas, v decembri už majú voľno, predstavia sa až v januári. Oba tímy v prvom polčase výkonom až tak neoslnili, v druhom sa však naplno prejavila sila majstrovského MBK, ktorý duel zvládol bezpečne a pohodlne zvíťazil aj napriek absenciám Kelčíkovej, ale i Fekete či Jackovecovej a Stašovej.

Domáce začali bez potrebnej iskry a energie. Mladé Bystričanky teda vycítili šancu neutŕžiť v Ružomberku debakel a držali sa jej. Hoci v úvode viedol Ružomberok 10:0, oddychový čas nášho kouča Michálika zabral a prvá štvrtina sa skončila výsledkom 15:6. V druhej desaťminútovke zaznamenali ´pumy´ jedenásť bodov, polčas teda skončil ešte celkom prijateľne 34:17. Tradične silná tretia štvrtina domáceho družstva však rozhodla o tom, že Liptáčky aj napriek absencii štyroch kľúčových hráčok predsa len vyhrali nad našim ŠKP 08 vysokým rozdielom. Toto dejstvo sa skončilo výrazným skóre 29:9. Záverečných desať minút sa už len dohrávalo, šancu dostali aj mladšie hráčky na oboch stranách.

POVEDALI PO ZÁPASE (zdroj mbkruzomberok.sk):

Juraj Suja, tréner Ružomberka: „Druhý polčas bol z našej strany dobrý, som rád, že sme dohrali v zdraví, a že už môžeme konečne trošku vypustiť, mali sme naozaj nabitý program. Aj keď úplný začiatok zápasu bol solídny, potom sme nezmyselne stratili desať lôpt a až do polčasu sme sa trápili. Po zmene strán to už bolo také, ako som si predstavoval.“

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „Vieme, aká je kvalita Ružomberka, aká je jeho dominancia pod košom. My sme dnes nemali v tomto priestore adekvátnu hráčku. Tam vznikol rapídny náskok. V druhom polčase už hrali domáce s ľahkosťou, jednoznačne dominovali po fyzickej aj basketbalovej stránke.“

MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 84:33 (15:6, 34:17, 63:26).

Štvrtiny: 15:6, 19:11, 29:9, 21:7. TH: 23/13 – 8/5. Trojky: 9 – 6. Diváci: 330. Rozhodovali: Gacík, Sirocký a Donovalová. Úspešnosť streľby: 52,5% – 22,0%.

Body Ružomberok: Williamsová 23, Mištinová a Dudášová po 16, Moravčíková 10, Havranová 7, Turudićová 6, Uramová a Mesíková po 3

BB: Striešová 18 (3), Grigerová 3 (1), Holíková 2, van Dalen 0, Žilinská 0 (Matejčíková 6 (2), Oborilová 2, Háberová 0, Malovcová 0, Mesárošová 0, Šimčíková 0, Šunová 0)

Autor: (bl + mbk rk), Foto: fb MBK (R. Maškurica)