Bystričanky si v stredu merajú sily so slávnym Galatasarayom, už bez trénera Michálika

ŠPORT
0 /

Basketbalistky banskobystrickej Slávie odohrajú v stredu 16. novembra svoj posledný domáci európsky zápas v roku. O 19.00 hodine privítajú na domácej palubovke v hale na Štiavničkách turecký veľkoklub Galatasaray Istanbul. Ide o duel 4. kola C skupiny FIBA Eurocup-u a naše ´pumy´ už nepovedie tréner Miloslav Michálik.

Vedenie klubu sa dohodlo na rozviazaní spolupráce s doterajším trénerom Miloslavom Michálikom. Dôvodom je neuspokojivý herný prejav družstva a dosiahnuté výsledky. Vedenie ženského tímu a tréningového procesu prevzal dočasne Ľubomír Doušek, a to až do vyriešenia trénerskej otázky.

„Miloslavovi Michálikovi ďakujeme za odvedenú prácu v našom klube a prajem všetko dobré do budúcna,“

– píše sa v oficiálnom stanovisku klubu.

Miloslav Michálik

Čo sa týka stredajšieho zápasu s Galatasarayom, tak tureckému celku pôjde o veľa, keďže po úspešnom zápase s našimi ´pumami´ prehral v Gorzówe aj Piešťanoch. Pod Urpínom teda potrebuje zvíťaziť. Galatasaray má na konte titul v Eurolige z roku 2014, Eurocup ovládol v rokoch 2009 a 2018. S priemerom 20,5 bodu na zápas je najlepšou strelkyňou družstva z Istanbulu v Eurocupe 26-ročná Američanka Azurá Stevens, ktorá pôsobila ešte v auguste tohto roka vo WNBA a v najlepšej lige sveta má na konte celkovo 140 zápasov. Slávistky v prvom vzájomnom stretnutí na úvod skupinovej fázy prehrali v Istanbule 52:94. Najlepšou strelkyňou domácich v zápase bola 25-bodová Alaina Coates, ktorá hrala taktiež vo WNBA.

V banskobystrickom klube nastala v pondelok 14. novembra zmena na poste hlavného trénera A – tímu. Ako už spomíname v úvode článku, Miloslava Michálika dočasne nahradil Ľubomír Doušek, ktorý už v úvode sezóny pri Áčku ´púm´ pôsobil ako konzultant.

„Beriem to celkom reálne, nie som nejaký Harry Potter s čarovným prútikom. Rád by som viedol pohovory o uvedomovaní si nejakej zodpovednosti voči tímu a klubu. Nastavím pravidlá, pokiaľ ide o disciplínu, hierarchiu v tíme, nasadenie a intenzitu, to považujem za najdôležitejšie. Z toho budeme chcieť vychádzať. Či sa to podarí? Kvôli tomu som asi tu, takže dúfam, že áno,“

– povedal pre klubový web Slávie Ľubomír Doušek pred prvým tréningom, ktorý viedol ako hlavný tréner a zároveň sa vyjadril i k stredajšiemu duelu s Galatasarayom:

„Videl som ich hrať s Piešťanmi aj Gorzówom. Pokiaľ ide o výsledok, nemám žiadny reálny cieľ, ale mám predstavu, s akými úlohami a cieľmi dievčatá do zápasu pustím. Potom sa to bude odvíjať od toho, do akej miery sme schopní tieto veci splniť.“

Ľubomír Doušek

Séria troch domácich európskych zápasov v rámci troch týždňov vyvrcholí v stredu 16. novembra o 19.00 h v ŠH DUKLA na Štiavničkách, kde privíta Slávia azda najatraktívnejšieho súpera v skupine. Vstupenky na dlhoočakávaný súboj s Galatasarayom si môžete zakúpiť na tomto odkaze, tentokrát len za 6 € – VSTUPENKY NA GALATASARAY. V predaji sú už aj vstupenky na blížiaci sa duel s košickými Young Angels, ktorý je na programe v sobotu 19. novembra o 19.00 h – VSTUPENKY NA YOUNG ANGELS KOŠICE.

z duelu Slávie v Istanbule

Autor: (bl, cb úprava + slaviabb.sk), Foto: fb Slávia BB + FIBA + exz.sk