Bystričanky absolútne nezvládli prvý play-off duel o 5. až 8. miesto v Poprade + HLAS

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica neuspeli v prvom zápase play-off slovenskej ženskej extraligy o 5. až 8. miesto a na palubovke Popradu prehrali s tamojším družstvom rozdielom triedy. Reparát môžu s týmto súperom zložiť v domácej odvete už najbližšiu stredu.

Naše ´pumy´ držali krok s Popradčankami v prvej štvrtine, hlavne v úvode, ale postupom času sa viac presadzovali domáce a na prvú prestávku išli s päťbodovým vedením. V druhej štvrtine zaznamenali Bystričanky len šesť bodov. Znížili na 20:15, no v ďalšej časti sa strelecky odmlčali a koše dali iba z trestných hodov. Polčas tak skončil jasne v prospech súpera i zásluhou produktívnej Sojákovej 36:19.

V tretej štvrtine zaznamenali naše hráčky dovedna jedenásť bodov, ale v obrane hrali veľmi zle a inkasovali ich až dvadsaťštyri. Čo bolo najviac počas jednej desaťminútovky. Do štvrtej časti sa teda išlo už za jednoznačného vedenia Popradu 60:30. Domáce si už náskok ustrážili a hoci posledné dejstvo vyhrali len o štyri body, zaslúžene sa mohli tešiť z prvého víťazstva v tejto play-off sérii o 5. až 8. miesto.

Najbližšie sa Banskobystričanky predstavia v stredu 27. marca o 18.00 hodine na domácej palubovke. Na Štiavničkách privítame v tamojšej hale v odvete Poprad.

BAM Poprad – ŠKP 08 Banská Bystrica 74:40 (18:13, 36:19, 60:30)

Štvrtiny: 18:13, 18:6, 24:11,14:10. TH: 10/4 – 22/15. Fauly: 23 – 12. Trojky: 8 – 3. Rozhodovali: Kiss, Špirka a Čurilla. Diváci: neuvedené.

Najviac bodov Poprad: Filičková 27, Tetemondová 14, Grígerová a Sojáková po 13.

ŠKP 08: Števulová 0, Žilinská 3 (+ 7 doskokov), Striešová 4, Háberová 3/1/, Ozdincová 5/1/ (Verlíková 7, Matejčíková 2, Vargová 6, Oborilová 5/1/, van Dalen 5, Piperková 0, Mesárošová 0)

Vyjadrenie po zápase:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: Ťažko sa mi to hodnotí, bolo to celé zle.  Prehrali sme si tento zápas v obrane. Dostali sme 74 bodov, čo dostávame proti silným súperom, akými sú Košice, Piešťany a Ružomberok. Bol to úplný výbuch v obrane. Moje zverenkyne robili individuálne chyby, boli sme porážaní v hre jeden na jeden, to malo vplyv na celkový výsledok. Momentálne je to len polčas, doma sa budeme snažiť odčiniť túto prehru. Pre mňa je podstatné, aby sa zlepšil herný prejav družstva v obrane i v útoku.“

Autor: (bl), Foto: ilustračné, archívne