Bystričanky neubránili podkošové hráčky Šamorína a vysoko prehrali + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v 2. kole ženskej extraligy B skupiny nadstavby prehrali na domácej palubovke so Šamorínom o 24 bodov. O výsledku rozhodla najmä tretia štvrtina.

V prvej desaťminútovke boli ´pumy´ hostkám vyrovnaným súperom. A hoci prehrávali 0:72:9, Jassovou, Jelenčíkovou vanDalen znížili na rozdiel bodu 10:11. Na trestné hody Marcovej odpovedala Matejčíková a trojka Števulovej znamenala vyrovnávajúci stav 15:15 po prvej štvrtine. Na začiatku druhej sa však opäť presadzovali Šamorínčanky, konkrétne BeronjaVyňuchalová. My sme iba znižovali náskok súpera, ale nedokázali sme sa priblížiť na menší než trojbodový rozdiel. Polčas napokon skončil 27:32.

O výsledku rozhodla predovšetkým tretia štvrtina. V jej úvode dala Hašková šesť bodov, Bystričanky kontrovali iba dvojkou Ozdincovej a po ďalšom koši Vyňuchalovej odpovedala van Dalen, skóre však už bolo výraznejšie v náš neprospech 31:42. Navyše sme stále nedokázali zastaviť skvele hrajúcu vysokú Romanu Vyňuchalovú, pod našim košom si neraz robila čo chcela, pričom bodovo sa k nej postupne pridali i ostatné spoluhráčky. Do štvrtej štvrtiny sa išlo za stavu 36:53 a v nej sa už žiadny zázrak nekonal. Pumy totiž pôsobili odovzdane a duel tak nedokázali zvrátiť vo svoj prospech.

Najbližší extraligový zápas odohrajú  Banskobystričanky na palubovke súpera, konkrétne v sobotu 17. februára v hale na Klokočine v Nitre proti tamojšiemu BKM Junior UKF.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – ŠBK Šamorín 43:67 (15:15, 27:32, 36:53)

Štvrtiny: 15:15, 12:17, 9:21, 7:14. TH: 11/5 – 8/6. Fauly: 11 – 17. Trojky: 4 – 3. Rozhodovali: Bartoš, Holländer a Turček. Diváci: 150.

ŠKP 08: Ozdincová 4, Jelenčíková 6 (+ 7 doskokov), Jassová 8 (+ 8 doskokov), van Dalen 11 /1/ (+ 6 doskokov), Striešová 0 (Matejčíková 2, Števulová 9 /3/, Piperková 1, Lukačiková 2, Háberová 0, Kovalčíková 0).

Najviac bodov Šamorín: Vyňuchalová 17, Sujová 14 a Hašková 12

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „Nedokázali sme sa vysporiadať s podkošovými hráčkami Šamorína, ktoré dosiahli takmer polovicu bodov. Nevedeli sme ich ubrániť, mali sme tam hendikep, keďže sa nám včera zranila Kozáková. Skúšali sme čo sme mohli, ale jednoducho nevyšlo nám nič. Do Šamorína prišla Vyňuchalová, do zostavy sa vrátila Beronja, čiže je to iné družstvo než na začiatku sezóny. Dá sa povedať, že súper má teraz porovnateľný tím s tým vlaňajším, ktorý skončil na štvrtom mieste. Čiže dnes bola jednoznačná kvalita na strane hostí, ale my sme pomerne skoro odišli z tohto zápasu, veľmi skoro sme sa vzdali. Už v polke tretej štvrtiny sme boli s hlavami dole, náš prejav bol na úrovni rezignácie. Takže s prejavom v tretej a štvrtej štvrtine nie som spokojný.“

Laura van Dalen, najviac bodov za ŠKP 08: „Dôvodov našej prehry je niekoľko. Dostávali sme ľahké koše spod koša, hlavne ich posila Romana Vyňuchalová tam spravila veľa dobrej roboty. Mali sme s tým značný problém. Ďalej chyby v obrane nás pripravili o to, že výsledok sa skončil takým rozdielom. Ušiel nám hlavne začiatok tretej štvrtiny. Šamorín tam skóre natiahol a už si ho udržiaval. My sme robili čo sme mohli, ale nedokázali sme sa na súpera dotiahnuť, respektíve zvrátiť nepriaznivý výsledok.“

Romana Vyňuchalová, najviac bodov za Šamorín: „Bol to dôležitý zápas pre nás, pretože našim cieľom je skončiť na piatom mieste po nadstavbe. Vedeli sme, že ak chceme aby to bolo v našich rukách, tak musíme tento zápas vyhrať. Samozrejme musíme aj naďalej vyhrávať. Som veľmi rada, že sme to zvládli tímovým a kolektívnym výkonom. Každá jedna hráčka k výhre prispela. Miestami sme už aj pekne bránili. V Bystrici sa vždy ťažko hrá, takže som rada, že od tretej štvrtiny to malo jednoduchý priebeh. Myslím si, že nám to zdvihne sebavedomie.“

Autor: (bl), Foto: archív fb BK ŠKP 08 (I. Golembiovský)