Bystričanky nedali Nitre žiadnu šancu, dosiahli až 80 bodov + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica si v nadstavbovom zápase ženskej extraligy skupiny o 5. až o 8. miesto poradili v stredu na domácej palubovke s Nitrou po výsledku 80:49. Dobre sa tak naladili na sobotňajší dôležitý duel o piate miesto v Poprade.

Od začiatku zápasu išli naše basketbalistky do vedenia, ale hostky dokázali vždy vyrovnať. Až po trojke Ozdincovej (10:7) sme navyšovali vedenie. Z protiútoku sa presadila Jelenčíková, spod koša Jassová a po ďalšej trojke Verlíkovej bolo 20:10. To nebolo všetko, pretože Verlíková bola pri chuti, pridala opäť trojku a za stavu 23:10 si zobral tréner Nitry oddychový čas. Prvá štvrtina napokon skončila 23:12.

V druhej časti sa najprv presadila Pavlendová a po nej nová hráčka v drese nášho ŠKP 08 Denisa Blanárová, ktorá k nám prišla na hosťovanie z Good Angels Košice. Viedli sme 27:12 a v 15. minúte po trojke Ozdincovej a následne premenených trestných hodoch tejto bystrickej hráčky 34:16. Potom sme však stratili pohyb, pričasto faulovali a súper znížil na 34:22. Oddychový čas si musel tentoraz zobrať bystrický kouč a zabral. Trojku zaznamenala aj Striešová a polčas sme napokon vyhrali s prehľadom – 40:26.

Dobre sme začali aj tretiu štvrtinu. Po koši Jassovej to začalo sypať Pavlendovej. Presadzovala za dva i tri body, takže najmä jej zásluhou sme náskok navýšili na dvadsať bodov – 53:33. Po Verlíkovej peknom prieniku a trojke van Dalen sme viedli už o 25 bodov, takže k oddychovému času siahol opäť tréner spod Zobora. Nepomohol mu, pretože po ňom sa prezentovala presnou muškou znovu van Dalen, pridala sa i Piperková a následne aj kapitánka Števulová. Práve po jej štyroch bodoch v rade viedli ´pumy´ najvyšším rozdielom v zápase 68:35. V posledných sekundách tohto dejstva znižovali hostky nepriaznivý stav iba z trestných hodov – 68:39.

V záverečnej desaťminútovke sa nič dramatické neudialo. Držali sme si bez väčších problémov vedenie, darila sa nám streľba a to i spoza veľkého oblúka. Jubilejnú desiatu trojku družstva v stretnutí zaznamenala Ozdincová (74:47). Potom vyrobila hrubý nešportový faul už druhýkrát v zápase Nitranka Sailerová, takže musela putovať do šatne, no namierila si to do hľadiska a odtiaľ dosledovala duel. Ten sa už iba prakticky dohrával. Naše ´pumy´ vyhrali poľahky 80:49.

Najbližšie sa Banskobystričanky predstavia na palubovke Popradu v sobotu 4. marca o 17. 30 hodine v priamom súboji o 5. miesto v tejto nadstavbovej skupine. Ak sa im podarí vyhrať, zahrajú si štvrťfinále play-off ženskej extraligy so Šamorínom. Ak prehrajú, sily si zmerajú s Ružomberčankami.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BKM Junior UKF Nitra 80:49 (23:12, 40:26, 68:39)

Štvrtiny: 23:12, 17:14, 28:13, 12:10. TH: 12/8 – 20/10. Fauly: 20 – 18. Trojky: 10 – 1 Rozhodovali: Pipíška, Hudec a Donovalová.

ŠKP 08: Ozdincová 11/3/, Števulová 6, Jassová 7, Verlíková 13 /3/, Jelenčíková 10 (Striešová 5 /1/, Pavlendová 13 /1/, van Dalen 5 /1/, Blanárová 5, Piperková 6 /1/)

Najviac bodov Nitra: Kováčiková 16, Fehérová 11, Migová 10

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „Tak ako sme sa chceli prezentovať, tak sme sa aj prezentovali. Vytvorili sme na súpera tlak, takže hostky mali nízku úspešnosť streľby, početnosť bola z ich strany menšia. Môžem byť spokojný s rýchlymi protiútokmi, ktoré nám spravili veľa plusových bodov, rovnako tak aj s prienikovou hrou. Bol to pohodový zápas pre nás, verím, že podobný výkon predvedieme aj v Poprade a dopadne to pozitívne. Čo sa týka novej posily Blanárovej, prišla k nám na hosťovanie z Good Angels. Mali sme o ňu záujem už pred začiatkom sezóny, no to sa vtedy nepodarilo, až teraz ju majstrovský tím uvoľnil. Ide o perspektívnu hráčku, zapadá do nášho konceptu, pretože hrať bude v našom družstve so svojou generáciou, ide totiž o juniorskú slovenskú reprezentantku a je potrebné, aby bola v zápasovom rytme. Jedná sa o obojstrannú výpomoc. Good Angels pomohol nám a my pomáhame jej vo vývoji, keďže zápasovú minutáž bude potrebovať vzhľadom k jej účasti na majstrovstvách Európy.“

Monika Verlíková, najviac bodov za Banskú Bystricu – 13 + 6 doskokov: „Zápas sme mali vo vlastných rukách. Od začiatku sme viedli a splnili sme všetky pokyny trénera. Prezentovali sme sa dobrou obranou, spadli nám tam voľné strely a hrali sme uvoľnene. Chcela by som sa poďakovať aj divákom za skvelú kulisu a atmosféru, ktorú nám vytvorili a hnali nás za víťazstvom.“

Daniela Pavlendová, najviac bodov za Banskú Bystricu – 13 + 7 doskokov: „Včera nám vyšiel dobre tréning, čo sa odzrkadlilo teraz v zápase. Hrali sme rýchlo a práve táto hra nás nakopla ku kolektívnemu výkonu. Môj strelecký zápis by som príliš nevyzdvihla, je to zásluha celého družstva, že sme sa presadzovali a dosiahli tak napokon i toľko veľa bodov v jednom zápase.“

Peter Kováčik, tréner Nitry: „Do zápasu sme nevystúpili dobre. Nebránili sme tak, ako sme si povedali. Dostávali sme veľa ľahkých košov z protiútokov domácich basketbalistiek. Až v závere prvého polčasu sme začali brániť inak. Bystričanky hrali lepšie, boli viac motivované, odohrali pekný zápas a zaslúžene vyhrali.“

Nadstavba skupiny o 5. až 8. miesto: 5. B. Bystrica 26b, 6. Poprad 26b, 7. Nitra 22b, 8. Slovan Bratislava 19b.

Autor: (job), Foto: archív facebook BK ŠKP 08 (Ivan Golembiovský)