Bystričanky na majstrovský Good Angels Košice nestačili, hanbu neurobili + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica sa v 11. kole ženskej extraligy predstavili na palubovke majstra Good Angels Košice. Podľa očakávania prehrali, ale hanbu si výsledkom rozhodne nespravili.

Oba tímy dali priestor aj hráčkam, ktoré nenastupujú  v základe, resp. majú malú minutáž v dueloch. Favorit bol v tomto prípade jasný. Domáce hráčky od prvej štvrtiny potvrdzovali dominanciu najmä pod košom. Prvých päť minút to bol veľmi vyrovnaný zápas, po trojke Matejčíkovej viedli Košičanky iba o bod 6:5. Spoza veľkého oblúka sa však presadila na druhej strane aj Páleníková. Tri minúty pred koncom prvej štvrtiny sme znížili Jassovou na 8:6, ale dvoma košmi Deptovej súper odskočil a toto dejstvo napokon vyhral 18:9. Trojku stihla dať do prvej prestávky ešte naša Matejčíková. V druhej štvrtine sa Bystričanky dlho nevedeli presadiť. Až po vyše troch minútach to padlo do koša Kozákovej, znižovala však už na 24:11. Po trojke Ozdincovej a dvojke Jassovej bolo 26:16, ale následne sa strelecky darilo domácim basketbalistkám Morrisovej a Theinerovej, takže na polčas sa išlo za stavu 37:20.

V tretej štvrtine úradovala najmä vysoká košická legionárka Šarauskaitéová. Miestami bola nezastaviteľná, pridala sa k nej i Petersová a naše hráčky trošku psychicky upadli. Po koši Lukačíkovej v 26. minúte, ktorá znižovala na 51:30, sa už nedokázali presadiť, takže na záverečnú desaťminútovku sa išlo za jednoznačného stavu 59:30. V štvrtej štvrtine sa za Bystričanky trafila do koša iba kapitánka Števulová, najprv za tri a potom za dva body. Keďže sa k nej nepridala žiadna iná spoluhráčka a Košičankám to padalo, dosiahli v tejto časti 19 bodov, konečným rezultátom bol výsledok 78:35.

Najbližší extraligový zápas odohrajú  Banskobystričanky na domácej palubovke, konkrétne v sobotu 16. decembra, kedy v hale na Štiavničkách privítajú hráčky Slovana Bratislava.

Good Angels Košice – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 78:35 (18:9, 37:20, 59:30)

Štvrtiny: 18:9, 19:11, 22:10, 19:5. TH: 15/14 – 10/7. Fauly: 12 – 14. Trojky: 4 – 4. Rozhodovali: Lukáč, Životský a Špirka.

ŠKP 08: Ozdincová 6 /1/, Matejčíková 6 /2/, Jelenčíková 4 (+ 6 doskokov), Jassová 6, Kozáková 2, (Lukačíková 4, Števulová 7 /1/, Kovalčíková 0, Hanková 0, Háberová 0).

Najviac bodov Good Angels: Šarauskaitéová 12, Theinerová a Petersová po 10.

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „Všetko naše smerovanie je na sobotu kedy hráme doma so Slovanom. To bude pre nás kľúčový zápas. V tomto dostali priestor všetky baby, teda aj mladé juniorky, čomu som rád, že odohrali každá aspoň desať minút. Ich napredovaniu to môže len pomôcť, Košice to tiež tak poňali, nasadili i mladšie hráčky, takže výsledok je prijateľný. Vyslovene sme do Košíc išli, aby sme si tu niečo vyskúšali a mentálne sa pripravili na sobotňajší duel. Boli v tomto stretnutí aj svetlé momenty, no nešlo o výsledok. Podstatné je, že sme si rozložili sily a každá hráčka odohrala určitú minutáž.“

Jana Matejčíková, podľa trénera najlepšia hráčka ŠKP 08: „Bol to zápas, v ktorom sme si chceli nacvičiť určité prvky hry do ďalších dvoch zápasov. Hlavne na ten prvý v sobotu so Slovanom. V ňom chceme potvrdiť dominantnosť a zvíťaziť. Snažili sme sa teda skúšať nejaké veci. Prvý polčas sme hrali lepšie, dravšie, odhodlanejšie, mali sme lepší pohyb. V druhom sme upadali na duchu a snažili sa to už nejakým spôsobom odohrať. Z celkového hľadiska nebol to zlý zápas. Súper potvrdil dominantnosť a využil najmä výškovú prevahu pod košom.“

Peter Jankovič, tréner Košíc: „doplníme…“

1. Good Angels Košice 24b, 2. Piešťanské Čajky 19b, 3. Ružomberok 19b, 4. Poprad 15b, 5. B. Bystrica 14b, 6. Nitra 14b, 7. Šamorín 12b, 8. Slovan 12b.