Bystričanky deklasovali Slovan v prvom dueli nadstavby extraligy + HLASY

1 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica vstúpili do nadstavby ženskej extraligy víťazne. Na domácej palubovke zdolali v netradičnom čase v nedeľu popoludní bratislavský Slovan rozdielom triedy 86:35.

Základ úspechu položili naše ´pumy´ už v prvej štvrtine, ktorú jednoznačne vyhrali. Vyšiel nám úvod stretnutia, keď po trojke Verlíkovej zaknihovala dvojku Matejčíková a dvakrát sa presadila i Jassová, viedli sme teda 8:0. K týmto našim basketbalistkám sa pridala aj šikovná rozohrávačka van Dalen, hostkám z Bratislavy sa podarilo znížiť na 13:6 a po koši Striešovej ešte na 18:9, ťahali však za kratší koniec. Do druhej desaťminútovky sme vstupovali s komfortným náskokom 24:9. Ten sa aj naďalej navyšoval. Slovanistka Zarevúcka sa síce snažili troma úspešnými zásahmi do koša zachovať nádej pre svoj tím, no v bystrickom družstve sa darilo strelecky najmä van DalenVerlíkovej (33:17), ku ktorým sa v 15. minúte pridala Pavlendová (38:17). Dvojkou ešte stihla odpovedať o pár sekúnd na to Turzáková, no od tejto chvíle sa súper nedokázal pod našim košom presadiť, dal len dva body z trestných hodov, takže polčas sa skončil výsledkom 46:21.

Tretia štvrtina začala rozpačito. Ani jedno z družstiev nedokázalo presne mieriť, v prvých štyroch minútach a päťdesiatich sekundách videli diváci na Štiavničkách iba jeden úspešný zásah za dva body od našej Števulovej (48:21). V 25. minúte sa k skvelému výkonu nakopla Lucia Striešová, zvýšila na 50:21 a potom na palubovke strelecky excelovala. Ešte do tretej prestávky pridala päť bodov a po nej v úvode štvrtého dejstva ďalších päť. O zápase bolo prakticky rozhodnuté, viedli sme 69:26 a opierať sme sa mohli aj o dobrú hru pivotky Jassovej. Tá dvakrát zvyšovala pod košom na 73:26 a Slovanistky sa ocitli takpovediac na kolenách. V závere to bola v podaní našich basketbalistiek exhibícia, ktorú korunovali presvedčivým víťazstvom 86:35.

Najbližšie sa Banskobystričanky predstavia v Nitre v sobotu 18. februára v športovej hale na Klokočine. Duel je naplánovaný na 19.00 hod.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava 86:35 (24:9, 46:21, 64:26)

Štvrtiny: 24:9, 22:12, 18:5, 22:9. TH: 18/14 – 5/5. Fauly: 13 – 17. Trojky: 6 – 2. Rozhodovali: Bartoš, Turček a Donovalová

ŠKP 08: Matejčíková 6, Ozdincová 0, Števulová 8, Jassová 13, Verlíková 13 /3/, (Striešová 21 /2/, van Dalen 10 /1/, Pavlendová 11, Jelenčíková 0, Piperková 4).

Najviac bodov Slovan: Oštádalová 9, Talajková a Zarevúcka po 6

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Milan Špiner, asistent trénera ŠKP 08: Zápas sme mali od začiatku pod kontrolou a s prehľadom sme ho dotiahli do výrazného víťazstva. Je super, že sme odštartovali nadstavbu touto výhrou a verím, že herný prejav prenesieme aj do ďalších zápasov.

Lucia Striešová, najviac bodov za ŠKP 08: Na tento zápas sme sa dobre pripravovali, pretože Slovan nás v tých predošlých dokázal zaskočiť. Od začiatku sme teda hrali koncentrovane, plnili sme pokyny trénera a darilo sa nám na oboch koncoch ihriska. V útoku sme mali dobrý pohyb lopty, čo nám pomáhalo vytvárať si voľné strely, či už z pod koša alebo z diaľky. Dôležité bolo, že sme ich premieňali s celkom vysokou úspešnosťou. V obrane sme dovolili Slovanistkám zaznamenať len 35 bodov, čo bolo tiež kľúčové pri našej výhre. Nadstavbovú časť súťaže sme zahájili veľmi dobrým výkonom. Dúfam, že v takomto trende budeme pokračovať aj naďalej.“

Katarína Piperková, krídelníčka ŠKP 08: Bolo veľmi dôležité aby sme do nadstavby vstúpili víťazstvom. Na zápas sme sa dôkladne pripravovali, čo sa ukázalo hneď od začiatku hry. Predviedli sme kolektívny výkon a som veľmi šťastná, že sme zvíťazili. V tejto časti sezóny je dôležitý každý zápas. Dúfam, že takéto výkony budeme podávať stále. Teraz sa musíme pripraviť na ďalší duel, ktorý hráme v Nitre. Verím, že aj ten vyhráme.“

Nadstavba skupiny o 5. až 8. miesto: 5. B. Bystrica 21b, 6. Poprad 20b, 7. Nitra 18b, 8. Slovan Bratislava 16b.

Autor: (job), Foto: archív facebook BK ŠKP 08 (Ivan Golembiovský)