Basketbalistky UMB tesne prehrali doma s Popradom + HLASY

ŠPORT
0 /

V sobotu sa nám rozbehla aj najvyššia súťaž  v basketbale žien a v nej napokon účinkujú aj basketbalistky UMB Banská Bystrica. Tie si na domácej palubovke merali sily s Popradom a prehrali iba tesne o jeden dvojbodový kôš.

Univerzitné ´sovičky´´ vyhrali prvú štvrtinu o päť bodov, dobre si rozbehli stretnutie, avšak v druhej desaťminútovke sa dostavil nepochopiteľný výbuch. Hostky vyhrali výrazným rozdielom 22:4! Práve v tomto dejstve rozhodli Popradčanky o osude duelu. Na polčas išli družstvá za stavu 21:34 z pohľadu domáceho tímu. V tretej štvrtine UMB podalo oveľa lepší výkon, vyhralo ju o štyri body a štvrtú dokonca o sedem bodov. Bystričanky doťahovali stratu, ale napokon im chýbal jeden kôš na to, aby zápas dospel do predĺženia, respektíve by sa tešil z výhry náš celok. Súper dominoval najmä na útočnom doskoku a mal i vyššiu úspešnosť streľby za dva body.

Fakty o zápase:

BK ŠK UMB Banská Bystrica – BAM Poprad 60:62 (21:34)

TH: 25/28 – 12/20. Trojky: 5/25 – 6/23. Fauly: 18 – 23. Štvrtiny: 17:12, 4:22, 19:15, 20:13.
Rozhodovali: Bartoš, Uhrin, Bullo.

BK ŠK UMB Banská Bystrica: Piperková 17, Kollárová 13, Háberová 10 /10 doskokov/, Ďurjaková 5 /12 doskokov/, Vyšná 4 (Mrváňová 4, Kačírová a Luptáková po 0), trénerka: Andrea Izáková.

BAM Poprad: Drobná 19, Tetemondová 9 /11 doskokov/, Kmetoniová /17 doskokov/ a Sojáková po 8, Vyšňová 7 (Kollárová 5, Michlíková 4, Lysová 2, Langová 0) , tréner: Tibor Kmetoni.

Hlasy po zápase:

Trénerka UMB Banská Bystrica Andrea Izáková: „Vyhrali sme tri štvrtiny a predsa sme nakoniec neboli v závere úspešné. Vybuchla nám druhá štvrtina v oboch fázach hry a ani zlepšený výkon v druhom polčase už nestačil na dvojbodové manko v závere. Takýmto výpadkom sa už musíme vyvarovať, stojí nás to v súčasnej užšej rotácii veľa síl, najmä mentálnych. Gratulujeme súperkám k víťazstvu.“

Katarína Piperková, hráčka UMB: „Bol to náš prvý zápas v sezóne a keďže máme veľa nových hráčok, nemali sme veľké očakávania, ale chceli sme robiť veci, ktoré trénujeme. Aj napriek prehre o dva body, čo veľmi zamrzí, hodnotím náš výkon pozitívne. Samozrejme bolo vidno, že nie sme zohraté a zistili sme niekoľko vecí, čo musíme zlepšiť, ak chceme byť úspešné. Teší ma bojovnosť a zaprenie sa, ktoré sme ukázali v zápase a dotiahli sa na súpera aj napriek nepriaznivému skóre. Máme pred sebou veľa práce, ale verím, že to zvládneme a podarí sa nám z takýchto zápasov odchádzať ako víťaz.“

Autor: (bl), Foto: fb BK ŠK UMB (I. Golembiovský)