Basketbalistky UMB takmer šokovali Šamorín + HLASY

0 /

Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica prehrali aj zápas tretieho kola nadstavby ženskej Niké extraligy v skupine o 5. až 8. miesto. V Šamoríne však ukázali progres. Domáceho favorita šokovali najmä v druhej a tretej štvrtine. Škoda faulov v tej štvrtej, kde si napokon prehrali dobre sa vyvíjajúci duel.

Banskobystrické ´sovičky´ v úvodnej päťminútovke držali krok so súperom. Ten síce viedol, ale naše družstvo znižovalo neustále skóre na rozdiel dvoch bodov. Lenže potom zaznamenalo viac než štvorminútový strelecký výpadok a domáce si vypracovali 12-bodový náskok. Hráčky UMB vstúpili do druhej desaťminútovky sériou 6 bodov a po koši Šamorína na 25:17 pridali ďalších 7 bodov v rade, pričom trojkou znížila na 25:24 Anna Kaliužna. Sovičky dokázali následne aj nakrátko vyrovnať Paulechovou na 28:28. ŠBK napokon viedol po polčase o 4 body, keďže po siréne premenila tri trestné hody Timea Sujová.

Prvá polovica tretej štvrtiny nebola z pohľadu nášho tímu ideálna. Súper sa dostal do 11-bodového vedenia a zákonite tak musel prísť oddychový čas trénerky Izákovej. Po ňom nasledovala výborná pasáž hráčok UMB, ktoré siedmimi bodmi v rade znížili na 43:39. Trojkou Mrváňovej neskôr na 44:42 a v samom závere tohto dejstva po trestných hodoch kapitánky Turčanovej a dvojke pivotky Kaliužnej Bystričanky viedli o bod – 45:46! Veľké prekvapenie sa napokon nekonalo, keďže Šamorínčanky i v oklieštenej zostave (mali osem hráčok k dispozícii) ovládli poslednú štvrtinu o 10 bodov. Hoci to tak sprvu nevyzeralo. V 34. minúte dala nádej ´sovičkám´ trojka Paulechovej na 51:49, lenže po nej sa domáce odtrhli z reťaze zásluhou LelkešovejSujovej, zaknihovali šnúru jedenástich bodov a bolo prakticky po zápase.

ŠBK Šamorín – BK ŠK UMB Banská Bystrica 69:60 (23:11, 34:30, 45:46)

Štvrtiny: 23:11, 11:19, 11:16, 24:14.´TH: 16/24 – 11/14. Trojky: 5 – 3. Fauly: 21 – 22. Rozhodovali: Kurpaš, Macura a Sirocký. Diváci: 90.

ŠBK: Sujová 15, Marcová 14 + 9 doskokov, Bábiková 12 (2), Šípková 8, Vaiglová 6 (Lelkešová 10 (2), Slama 3 (1), Takácsová 1)

UMB: Kaliužná 21 (1), Paulechová 16 (1), Chovancová 8, Piperková 2, Dobrotová 0 (Háberová 6, Mrváňová 3 (1), Turčanová 2 + 7 doskokov, Pistikidis 2, Slavíková 0, Luptáková 0, Villányiová 0)

Trénerka BK ŠK UMB Andrea Izáková: O zápase rozhodli chvíle, v ktorých sme kopili zbytočné chyby v útoku a stratili koncentráciu v obrane. Ale ani súper nehral konštantne celý zápas a to sme sa snažili využiť, čo sa nám zodpovednou, kolektívnou hrou aj darilo, veď sme vyhrali 2. aj 3. štvrtinu. Škoda úvodu 4. štvrtiny, kde sme nachytali hneď štyri fauly a dostali súpera trestnými hodmi na koňa. Napriek tomu sme sa nezložili a s trochou šťastia a s dodržaním hernej disciplíny, čo sme konečne v tomto zápase ukázali, to dnes mohlo dopadnúť aj inak. Som rada, že sme konečne hrali 40 minút. Gratulujeme súperovi.“

Klára Paulechová, najviac v tíme UMB: „Dnešný zápas hodnotím pozitívne, aj keď veľká škoda výsledku v náš neprospech. Do zápasu sme sa snažili dať maximum, lenže v poslednej štvrtine sme mali po minúte 5 faulov, čo nám vôbec nezahralo do karát. Musíme sa poučiť z chýb, ktoré nás stáli toto víťazstvo.“

Program:

Najbližšie sa predstaví banskobystrické UMB v nadstavbovej časti súťaže skupiny B v sobotu 29. januára na domácej palubovke o 15.00 hodine, súperom bude BAM Poprad.

UMB je v tabuľke na poslednej priečke s jedinou výhrou. Bratislavský Slovan na predposlednej pozícii zaknihoval tri víťazstvá. Poprad vedie skupinu B so siedmimi výhrami.

Autor: (bl), Foto: fb Šamorínsky basketbalový klub