Basketbalistky UMB prehrali v Košiciach s CBK iba o päť bodov + HLASY

0 /

Basketbalistky UMB Banská Bystrica sa v 1. kole ženskej Niké extraligy v skupine o 5. až 8. miesto hrali v Košiciach s CBK vyrovnanú partiu. Napokon prehrali duel o šesť bodov, keď zaznamenali dva malé výpadky v druhom polčase, čo bolo kľúčové. V drese univerzitného tímu sa predstavila pivotka Kozáková, ktorá hrala predtým v banskobystrickej Slávii.

Úvod duelu bol vyrovnaný. Vedenia sa ujali domáce hráčky, ale Bystričanky sa neustále doťahovali a v štvrtej minúte vyrovnali na 8:8. Lenže CBK malo v tíme produktívnu Kašperovú a hlavne jej zásluhou skončila prvá štvrtina 22:16. Druhá desaťminútovka sa skončila nerozhodne 13:13. Univerzitné basketbalistky v jej úvode znížili na rozdiel dvoch bodov (26:24), ale potom sa strelecky odmlčali a rozdiel bol desaťbodový 34:24. Po oddychovom čase ´sovičky´ skresali manko na päť bodov, no na polčas sa išlo za stavu 35:29.

Po veľkej prestávke ako už tradične UMB nezvládlo tretiu štvrtinu. Tá zapríčinila prehru. V 25. minúte bol ešte stav hrateľný – 46:41, lenže nasledovala viac než dvojminútová pasáž, počas ktorej domáce hráčky navýšili náskok na 11 bodov – 52:41. Napokon sa do záverečného dejstva išlo za stavu 61:49. Košičanky štvrtú štvrtinu začali skvele, presadzovali sa pod košom a rozdiel bol v 33. minúte až 17 bodový – 68:51. Pokoj v radoch CBK za necelé tri minúty narušili úspešné trestné hody Krajčírovej a takisto úspešné zásahy Dovčíkovej Vaigl. Štyri minúty pred koncom bolo zrazu všetko otvorené – 70:65. Lenže nováčik sa vzchopil a do jednej minúty navýšil vedenie na 11 bodov – 77:65. Táto pasáž bola kľúčová. Bystričanky si zobrali ešte oddychový čas , ale dráma sa v závere už nekonala. Domáce zvíťazili 82:77.

CBK Košice – BK ŠK UMB Banská Bystrica 82:77 (22:16, 35:29, 61:49)

Štvrtiny: 22:16, 13:13, 26:20, 21:28. TH: 26/20 – 22/13, Fauly: 21 – 25, Trojky: 4 – 2, Rozhodovali: Fanfara, Čurilla a Perečinská. Diváci: 65.

Najviac bodov Košice: Kašperanová 27, Tomajková 16 + 14 doskokov, Mončeková 13.

UMB: Mrváňová 3, Háberová 13, Krajčírová 22 + 14 doskokov, Dovčíková 7, Kozáková 13 (Vaigl 13 + 10 doskokov, Cvoligová 2, Turčanová 4,Vyšná 0)

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Myslím si, že dnešný zápas sme odohrali s chuťou a energiou, bodovo sa zapojili takmer všetky hráčky. Nakoniec v takto vyrovnanom zápase rozhodujú detaily. Dnes to boli nepremenené trestnú hody a straty lopty, z ktorých sme inkasovali ľahké koše. V tíme máme nové hráčky, potrebujeme sa zohrať. Ak budeme ďalej pokračovať v nastavenej latke, verím, že nabudúce uspejeme my. Gratulujem súperovi.“

Klaudia Háberová, druhá najproduktívnejšia hráčka UMB v zápase pre bystricoviny.sk: „Nebudem klamať, mali sme cieľ jasný, išli sme si pre víťazstvo. Začiatok zápasu bol ťažký, čakali sme kto prvý skóruje. V druhej štvrtine sme mali výpadok a tak mal súper na polčase náskok o 6 bodov. My sme známe tým, že vieme otočiť stav, ak je i viac ako o 6 bodov, ale bohužiaľ naše nástupy po polčase sú veľmi zlé. Budeme musieť niečo zmeniť, lebo toto nám môže pokaziť aj iné zápasy. Znova sme boli v novej zostave, keďže sa k nám pridala Vanda Kozaková, za čo sme veľmi radi. Myslím si, že keď sa viacej zohráme a ostaneme v takom nasadení ako posledných 5 minút zápasu, tak sa budeme tešiť z víťazstva častejšie. Súperovi gratulujeme k výhre a my sa teším na Trenčín, kde si chceme obhájiť víťazstvo.

Gabika Ema Turčanová, kapitánka UMB Banská Bystrica pre exz.sk: „Na zápas sme nastúpili v novom, posilnenom zložení. Baby zapadli do kolektívu skvele a budú pre nás veľkou posilou. Už dnes bolo vidieť, že sa posúvame vpred. Napriek pár minútovým výpadkom sme mali veľmi pekné pasáže. Nevzdali sme sa a makali až do konca, za čo som na nás hrdá! Aj keď ma mrzí výsledok zápasu, verím, že keď sa spolu viac zohráme, ten výsledok bude ešte lepší a nakoniec zápasy dopadnú v náš prospech. Čaká nás dvojtýždňových úsek, kde na tom môžeme pracovať.“

Martina Krajčírova, hráčka UMB Banská Bystrica pre exz.sk: „Zápas mal od začiatku veľkú energiu, držali sme so súperkami krok, žiaľ nám sa nedarilo dostať do plusu. Vždy keď sme sa dotiahli, tak nám uskočili na pár bodov, a tak sa to opakovalo až do konca zápasu. Máme niekoľko nových hráčok, keď sa viac zohráme, tak prídu aj vytúžené víťazstvá. Určite máme na lepšie umiestnenie, ako je aktuálne v tabuľke.“

Basketbalistky UMB sa najbližšie predstavia na palubovke súpera v sobotu 3. februára o 18:00 hodineTrenčíne.

Autor: (job), Foto: archívne