Basketbalistky UMB nezabránili stovke, do semifinále postúpil majster z Piešťan + HLASY

ŠPORT
0 /

Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica neuspeli ani v druhom štvrťfinálovom zápase play-off ženskej Niké extraligy. Majstrovské Piešťanské Čajky vyhrali aj pod Urpínom, znovu zaknihovali stovku a postupujú tak do semifinále. ´Sovičky´ si zahrajú play-off o 5. až 8. miesto.

Prvé minúty druhého štvrťfinálového zápasu neboli od Piešťan také silné, ako tomu bolo doma. Obrane Čajok robila v úvode starosti Bystričanka Háberová, ktorá dala tri koše v rade a stav bol tesný 6:8. Až následne sa hráčky z kúpeľného mesta nadýchli k 14-bodovej šnúre a išli do výraznejšieho vedenia 6:22, čím sa odpútali od svojho súpera. Pomohlo tiež rovnomerné rozloženie bodov medzi viaceré basketbalistky, aj preto Piešťany vyhrali úvodnú štvrtinu – 9:25. Do druhej časti vstúpili Čajky 5 bodmi v rade a od prvej bodovej šnúry v zápase zapli na vyšší level. „Sovičkám“ sa razom oveľa ťažšie skórovalo, preto piešťanské vedenie s ľahkosťou preskočilo 20-bodovú, neskôr aj 30-bodovú hranicu. Dôkazom tohto faktu je, že 20 bodmi v rade upravovali na 57:14 zo svojho pohľadu. Prvý polčas skončil výsledkom 16: 59.

Piešťany ani po prestávke nepoľavili a neuspokojili sa s komfortným náskokom. Tretiu štvrtinu odštartovali 12:2. Oveľa väčší priestor dostali hráčky z lavičky majstra a aj tie sa odvďačili dobrým výkonom na oboch stranách palubovky. Bystričanky sa trafili iba štyrikrát do koša v tomto dejstve a ukázalo sa to aj na skóre pred poslednými 10 minútami – 24:79. Štvrtú štvrtinu Čajky bezpečne kontrolovali, ani v tomto prípade neumožnili Banskej Bystrici nejaké ľahké body, respektíve nápor. V závere sa opäť podarilo prekonať 100-bodovú hranicu, v tomto zápase sa o to postarala Chovaníková. V poslednej desaťminútovke zaknihovali basketbalistky UMB najviac bodov – 11 a prehrali ju iba o desať bodov. Strelecky sa najviac presadzovala v domácom družstve pivotka Ďurjaková, ktorá sa pritom dvakrát trafila do koša aj spoza veľkého oblúka za tri body.

Fakty o zápase:

BK ŠK UMB Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 35:100 (9:25, 16:59, 24:79), konečný stav série – 0:2 na zápasy

Štvrtiny: 9:25, 7:24, 8:20, 11:21. TH: 2/4 – 13/15. Trojky: 3 – 13. Fauly: 17 – 13. Rozhodovali: Sirocký, Donovalová, Višniarová. Diváci: 20.

BK ŠK UMB Banská Bystrica: Ďurjaková 12, Háberová 10, Kaliužna 6, Piperková 2, Mrváňová 0 (Luptáková 3, Šimčíková 2, Heliová a Turčanová po 0)

Piešťanské Čajky: James 17, Andélová a Mandič po 10, Juršenková 8, Mujovič 6 (Martišková 16, Chovaníková 12, Kraislová 10, Moravčíková 7, Valová 4)

Hlasy po zápase:

Andrea Orlová, asistentka trénerky BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Už pred začiatkom zápasu sme poznali kvalitu súpera, ktorú nám ukazoval počas celého priebehu. Do zápasu sme si dali niekoľko čiastkových cieľov, týkajúcich sa obrany, doskočených a stratených lôpt. Viaceré z nich sa nám podarilo dodržať, čo je určite veľkým pozitívom. Poznáme však aj svoje slabé stránky, na ktorých je potrebné do nasledujúcich duelov zapracovať. Súperkám gratulujeme k výhre a našim dievčatám ďakujeme za snahu a energiu počas celého zápasu.“

Anna Kaliužna, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Gratulujem súperovi k skvelému výkonu .Je to pre nás príprava k ďalším podstatnejším zápasom, čo nás čakajú. Dnes sme napoly splnili ciele od trénerky ,máme stanovené pravidlá k ďalším zápasom a budeme sa snažiť pristúpiť k týmto duelom tak, aby sme opravili chyby, ktoré sme v tomto stretnutí mali. Máme šancu sa pobiť ešte o presadenie v druhej štvorke a zabojovať o vyššie umiestnenie ako minulý rok.“

Eliška Heliová, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Do tohto zápasu sme nastúpili s viacerými cieľmi. Niektoré sme zvládli úspešne, no tie zvyšné sme kvôli chybám nedovŕšili. Čakajú nás najdôležitejšie zápasy v sezóne, na ktoré sa musíme koncentrovať a snažiť sa robiť čo najmenej chýb. Som rada, že som dostala od trénerky príležitosť a mohla som si zahrať po dlhšej zdravotnej pauze. Bol to úžasný pocit stáť po takej dobe na palubovke. Súperkám gratulujem a prajem im veľa úspechov.“

PROGRAM:

Najbližšie sa predstavia basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica na palubovke súpera, malo by to byť v Šamoríne. Termín play-off stretnutia o 5. až 8. miesto nie je ešte daný.

Autor: (job), Foto: Zdroj: BK ŠK UMB (Ivan Golembiovský)