Basketbalistky UMB nedovolili vicemajstrovi zaznamenať stovku + HLASY

0 /

V poslednom kole ženskej Niké Extralige privítali univerzitné ´sovičky´ na domácej palubovke vicemajstra z Ružomberka. Podľa očakávania dominovali favorizované Liptáčky, ktoré najmä v druhej a tretej štvrtine výrazne odskočili. Napokon však na stovku nesiahali. Hráčky UMB prehrali štvrtú štvrtinu iba o dva body.

Domáce v úvode stretnutia držali krok s Ružomberkom. V štvrtej minúte znížili na 4:6, v šiestej na 6:11, ale napokon hostky prvú štvrtinu zvládli a vyhrali ju o dvanásť bodov. V ďalšej časti hry pridali Liptáčky ešte viac bodov (24:6), a do polčasových šatní išli s náskokom 30 bodov – 14:44. Po zmene strán pridali zverenky úradujúceho vicemajstra najlepšiu štvrtinu, ktorú vyhrali devastačne 35:3. Presadila sa za UMB iba Turčanová dvojkovým košom a jedným trestným hodom. Na štvrté dejstvo sa išlo za stavu 17:79 a ´sovičky´ mali za cieľ neinkasovať nepopulárnu stovku, čo sa im podarilo splniť. Poslednú štvrtinu vyhral Ružomberok len o 2 body, ale tá bola jediná, v ktorej UMB dosiahlo na dvojciferný počet bodov (12:14). Naopak až pätica Liptáčok nastrieľal 10 a viac bodov a jednoznačná výhra o 64 bodov bola na svete – 29:93. Zaujímavosťou je, že kým hráčky UMB nepremenila ani jediný trojbodový pokus, Ružomberok strelil až 11 trojok.

BK ŠK UMB Banská Bystrica – MBK Ružomberok 29:93 (8:20, 14:44, 17:79)

TH: 7/10 – 18/24. Trojky: 0 – 11. Fauly: 18 – 15. Štvrtiny: 8:20, 6:24, 3:35, 12:14. Úspešnosť streľby: 20% – 47%. Rozhodovali: Sirocký, Stopka, Cibulka. Diváci: 50.

BK ŠK UMB Banská Bystrica: Turčanová 7, Háberová a Ďurjaková po 4, Matejčíková 2, Piperková 0 (Šimčíková 4, Slavíková, Mrváňová, Villányiová a Benková po 2, Luptáková 0)

MBK Ružomberok: Havranová 24, Buknová 18, Urbanová 15, Andělová 8, Hadačová 0 /16 doskokov/ (Svetlíková 14, Jarošová 10, Štefančová a Dovčíková po 2, Michaličková 0)

Andrea Izáková, trénerka UMB: „V tomto zápase z nášho pohľadu jedno pozitívum, doskoky, kde sme boli aktívne a vyrovnali sme sa súperkám. Žiaľ, stále priveľa zbytočne stratených lôpt, zapríčinené malou aktivitou v ofenzíve a vysoká agresivita súpera v obrane nám nedali šancu hrať vyrovnanejšiu hru. Gratulujeme súperkám. Teraz sa pre nás začína 2. časť, na ktorú sa už momentálne sústredíme.“

Hráčka UMB Tereza Šimčíková: „Tento zápas bol jednoznačný. Ružomberok nás prebil rýchlymi protiútokmi. Snažili sme sa hrať svoju hru, ale mali sme veľmi zlý návrat do obrany. Súperovi gratulujeme k výhre a tešíme sa na ďalší zápas, ktorý nás čaká v Košiciach.“

Autor: (cb), Foto: Zdroj: BK ŠK UMB (Ivan Golembiovský)