Basketbalistky ŠKP 08 u majstra v Ružomberku poriadne hrýzli + HLASY

0 /

Basketbalistky BK ŠKP 08 Banská Bystrica sa v ôsmom kole ženskej Niké extraligy predstavili u majstra v Ružomberku. S favoritom dlho držali krok, dokonca v druhej štvrtine viedli o bod. Domáce hráčky však napokon potvrdili svoju kvalitu po veľkej prestávke.

Bystrické ´pumy´ prišli do Ružomberka s veľkým odhodlaním pobiť sa o prekvapenie. V prvom polčase sa im to darilo. Poriadne hrýzli. Hoci domáce viedli 7:2, nám sa podarilo v piatej minúte vyrovnať na 7:7 a nerozhodný stav i vďaka dobrej našej obrane trval dve a pol minúty. ´Ruža´ potom znovu išla do vedenia (10:7, 12:9), ale 49 sekúnd pred koncom tohto dejstva vyrovnala na 12:12 trojkou Striešová. Na druhej strane rovnakou mincou ešte stihla odpovedať exbytričanka v drese súpera Praženicová. V druhej štvrtine majster viedol 20:14, ale my sme dokázali tento stav otočiť na 20:21 po presných zásahoch Vargovej, Grígerovej, trestnom hode van Dalen a dvojke Janštovej. Žiaľ v zostávajúcom čase do veľkej prestávky (3:24 min.) sa presadzovali už iba Ružomberčanky, najmä Graysová, takže polčas sa skončil výsledkom 26:21.

Pre osud zápasu bola rozhodujúca hlavne tretia štvrtina a výborný výkon domácej kapitánky a ďalšej exbystričanky Stašovej, kľúčová bola i energia Havranovej. My sme v tejto fáze duelu zaknihovali iba šesť bodov a inkasovali 14. Vargová po vyše tri a pol minútovej odmlke znižovala na 30:23 a neskôr na 33:25. K nej sa pridala už iba Grígerová (36:27). Ružomberčanky napokon išli do štvrtého dejstva s náskokom trinástich bodov – 40:27. V poslednej desaťminútovke sme dali najviac bodov – šestnásť, ale sme aj priveľa inkasovali. Majster dominoval na útočnom doskoku, k produktívnej Stašovej sa pridala aj Turudićová, takže prekvapenie sa napokon pod Čebraťom nekonalo.

MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 67:43 (15:12, 26:21, 40:27)

Štvrtiny: 15:12, 11:9, 14:6, 27:16, TH: 9/13 (69 %) – 2/6 (33 %), trojky: 6 – 5, fauly: 14 – 20, doskoky: 39 – 25, asistencie: 16 – 11, zisky: 15 – 10, straty: 22 – 25, bloky: 2 – 1, streľba z poľa: 26/58 (44 %) – 18/47 (38 %). Rozhodovali: Bartoš, Karnay a Životský. Diváci: 100.

Ruža:  Stašová 14 (1), Turudić 13, Praženicová 11 (3), Hvranová 7 (1), Bura 5 + 9 doskokov (Grays 13 (1), Buknová 2, Tarnachowicz 2, Škvareková 0)

Pumy:  Janštová 12 + 7 doskokov, Vargová 11, vanDalen 4 (1), Holíková 3 (1), Grigerová 4 (Striešová 6 (2), Kollárová 3 (1), Oborilová 0, Rausová 0, Šimčíková 0), vyfaulovaná: van Dalen (39. min)

HLASY PO ZÁPASE:

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Myslím si, že sme odohrali celkom slušný zápas. Dostať od Ružomberka 67 bodov nie je zlé. Obranne sme hrali fakt dobre. Plnili sme si defenzívne úlohy. Problém nám robil v druhom polčase útočný doskok a taktiež agresívna obrana súpera. Dominancia domáceho družstva na doskoku bola enormná. Celkový náš výkon bol však určite lepší než v predchádzajúcom zápase proti Slovanu. Naša hra mala hlavu aj pätu.“

Dominika Kollárová, hráčka Banskej Bystrice, posledný kôš v zápase: Do zápasu sme nastúpili koncentrovane a prvý polčas sme držali krok s favorizovaným súperom. Počas celého stretnutia bola však naša hra poznačená nedostatkom doskokov, ktorými sme Ružomberku darovali druhé šance na zakončenie. To sa nám následne vypomstilo, najvýraznejšie v tretej štvrtine, kde sa súperov náskok začal zvyšovať. Hrozilo nám taktiež vyfaulovanie viacerých hráčok, čo určite ovplyvnilo priebeh stretnutia, najmä ku koncu. Napriek prehre o viac než 20 bodov by sa náš výkon dal zhodnotiť celkom pozitívne.“

Zuzana Vargová, pivotka Banskej Bystrice, 11 bodov v zápase: „Vedeli sme, že dnešný zápas bude ťažký, pretože Ružomberok má svoju kvalitu. Snažili sme sa hrať agresívne s cieľom čo najviac potrápiť súpera. V prvom polčase sa nám to aj podarilo, eliminovali sme ich rýchly protiútok. S výsledkom zápasu sme viac – menej spokojné, prehrali sme o menej bodov ako doma.“

Juraj Suja, tréner Ružomberka: „Som rád, že sme vyhrali tento zápas. V troch štvrtinách sme ukázali naozaj dobrú obranu, do ktorej sme dali skutočne veľa energie. Sme v obmedzenom množstve hráčok. Po tom, čím sme si prešli v uplynulých týždňoch, neostávali nám sily na útok. Mali sme 14 stratených lôpt v prvom polčase, čo je veľmi veľa. Vždy som však viac vďačný za dobrú obranu, pretože tá je prvoradá. Dievčatám patrí vďaka, za to, že to odmakali naplno, ako sa len dalo. Verím, že si oddýchnu a po reprezentačných zrazoch sa vrátia do MBK zdravé.“

Autor: (bl), Zdroj: BK ŠKP 08, Foto: fb a web MBK Ružomberok