Basketbalistky ŠKP 08 si samé prehrali dôležitý zápas v Nitre + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v 7. kole ženskej extraligy prehrali na palubovke Nitry o takmer dvadsať bodov, keď vybuchli najmä v druhej štvrtine a nezachytili ani nástup do tretej štvrtiny.

Banskobystrické basketbalistky v prvej štvrtine hrali dobre. Presadzovali sa strelecky, hrali koncentrovane a hoci to padalo do koša aj domácim hráčkam, desaťminútovka vyšla v náš prospech. Pumy ju vyhrali o bod. V druhej časti prehrávali v 15. minúte iba o dva body (22:20), no od tejto chvíle sa všetko zvrtlo. Poľavili, stratili pohyb a nedarilo sa im zakončovať. Súper toho využil a polčas vyhral 35:22.

Po prestávke sa žiaľ obraz našej hry z konca druhej štvrtiny nezmenil. Strelecká úspešnosť basketbalistiek spod Urpína bola veľmi slabá. Iba na úrovni 25 percent. Bystričanky neraz zbytočne zakončovali spoza veľkého oblúka, dovedna 24 krát, no trafili sa za tri body len štyrikrát. Tretia štvrtina skončila 54:33, domáce sa prezentovali dobrou obranou a v záverečnej už žiadnu drámu nepripustili. Hoci Nitranky zaznamenali viac strát lôpt a zisky boli rovnaké, do koša im to na rozdiel našich dievčat padalo častejšie a preto napokon vyhrali. Pumám chýbal lepší pohyb a vyššia efektivita.

Najbližší extraligový zápas odohrajú  Banskobystričankyv sobotu 18. novembra na palubovke Šamorína.

BKM Junior UKF Nitra – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 68:49 (17:18, 35:22, 54:33)

Štvrtiny: 17:18, 18:4, 19:11, 14:16. TH: 15/10 – 22/13. Fauly: 19– 18. Trojky: 6 – 4. Rozhodovali: Margala, Gálová a Macura.

ŠKP 08: Ozdincová 5/1/, Piperková 3, Jassová 8 (+ 9doskokov), Jelenčíková 10 /1/ (+ 7 doskokov), Kozáková 4, (Lukačiková 3/1/, Matejčíková 2, Števulová 5/1/, Háberová 2, van Dalen 7, Hanková 0).

Najviac bodov Nitra: Martišková 16, L. Horvátová 12. Li. Dubeňová 11.

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „Odohrali sme veľmi zlý zápas. Okrem prvých pätnástich minút, kedy to bolo z našej strany v poriadku, to nebola naša hra na ktorú sme zvyknutí. V druhom polčase to bol náš najslabší výkon v sezóne. Neviem či to bolo nedeľou, alebo boli hráčky hlavami inde. Chýbala energia, taká iskra, väčší pohyb, bolo to zlé, uspaté. Ťažko sa mi hodnotí takýto zápas bez energie. Súper má svoje kvality, ale ničím nás neprekvapil. Bolo to o našom zlom výkone, to si musíme povedať otvorene.“

Natália Jelenčíková, najviac bodov za Banskú Bystricu: „Zápas začal presne tak ako sme si povedali. Diktovali sme tempo hry, hrali sme disciplinovane a plnili herný systém. Na konci druhej štvrtiny sme však poľavili, čo súper využil a získal tak náskok. V druhom polčase nedošlo k zmene a my sme sa viezli v nízkom tempe. Neplnili sme herný systém či v obrane alebo v útoku. S takýmto výkonom sa vyhrať nedá. Vieme, že sme si to prehrali samé. Bol to jeden zo zápasov, ktoré sme mali vyhrať. Teraz to už nezmeníme a musíme sa pripraviť na ďalší zápas proti Šamorínu.“

Beáta Jassová, najviac doskokov za Banskú Bystricu: Prvé minúty zápasu sme hrali disciplinovane a fungovalo to v obrane i v útoku. No potom sme sa začali spoliehať iba na strelu z vonka a bohužiaľ dnes nám nepadlo takmer nič. Prišli chyby v obrane a súper nám dal ľahké koše a vytvoril si náskok. Z tohto zápasu sa musíme poučiť a vrátiť sa naspäť k nášmu basketbalu, teda hrať rýchlo a mať rovnováhu v útoku či v podkošovej hre, ale i v streľbe z vonka.“

1. Good Angels Košice 14b, 2. Ružomberok 12b, 3. Piešťanské Čajky 9b**, 4. Šamorín 9b, 5. Poprad 9b*, 6. B. Bystrica 9b*, 7. Nitra 8b*, 8. Slovan 8b.