Basketbalistky ŠKP 08 sa v Košiciach nevyhli výpadkom, aj preto prehrali + HLASY

0 /

Naše basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v druhom kole ženskej Niké extraligy neuspeli v Košiciach. Domáce ´anjleky´ vyhrali 80:54, keď základ úspechu položili už v prvom polčase. Najviac bola vyrovnaná tretia štvrtina, ktorú bystrické ´pumy´ prehrali len o jeden bod.

Úvod mali lepší Košičanky. Ujali sa vedenia, ktoré si neustále udržiavali, my sme znižovali trojkou Striešovej na 4:3 a dvojkou Grígerovej na 9:5, avšak potom sme sa strelecky na tri minúty odmlčali a súper išiel do výraznejšieho vedenia 18:5. Až v závere tohto dejstva nám to začalo znovu padať do koša, na dva zásahy Holíkovej sme nadviazali aj úspešnými trestnými hodmi, takže do druhej štvrtiny sa išlo za stavu 24:17. V nej sme dokázali náskok domácich žien skresať na rozdiel piatich bodov, najprv v pätnástej minúte po trojke Striešovej – 29:24 a potom ešte v sedemnástej opäť po trojke Striešovej – 31:27. Lenže následne sme sa znovu nevyhli viac než trojminútovému výpadku, takže polčas skončil jasne v prospech Košíc 42:29.

Tretia štvrtina bola veľmi vyrovnaná. Presadzovala sa v nej i naša mladá pivotka Janštová, ale ´anjelky´ sme nevedeli stiahnuť na nižší bodový rozdiel. Stále si udržiavali vyše desaťbodové vedenie, ktoré navýšili výraznejšie počas nášho tretieho dlhšieho streleckého výpadku, tentoraz v trvaní takmer štyri minúty. Do štvrtej štvrtiny vstupovali družstvá za stavu 59:45 a v nej dostali príležitosť aj mladšie banskobystrické hráčky. Zaznamenali sme iba štyri presné zásahy, keď sme znižovali van Dalen na 63:47, Janštovou na 69:49, Kollárovou na 71:51 a Matejčíkovou na 71:54. Posledné dve minúty bodovo patrili súperovi, ktorý dotiahol duel bez väčších problémov do víťazného konca.

YOUNG ANGELS Košice – BK ŠKP 08 Banská Bystrica  80:54 (24:17, 42:29, 59:45)

Štvrtiny: 24:17, 18:12, 17:16, 21:9, TH: 10/17 (58 %) – 10/14 (71 %), trojky: 6 – 6, fauly: 20 – 15, doskoky: 46 – 29, asistencie: 23 – 9, zisky: 10 – 9, straty: 20 – 19, bloky: 4 – 1, streľba z poľa: 32/60 (53 %) – 19/61 (31 %). Rozhodovali: Zubák, Karnay a Čurilla.

Košice: Bohušová 13 (3), Knappová 3, Plavnická , Urbanová a Mikovčáková po 2 (Fluker 14 + 11 doskokov, Higgins 12, Ošťádalová 12 (2), Rodáková 10 (1), Kristlová 8, Dulovičová 2)

Banská Bystrica: Striešová 13 (4) + 9 doskokov, Janštová 8, Neuschlová 4, Kollárová 2, Rausová 0 (Van Dalen 9 (1), Holíková 8, Matejčíková 6 (1), Grigerová 4, Šimčíková 0), vyfaulovaná: Matejčíková (38. min)

Miloslav Michálik, tréner ŠKP 08 Banská Bystrica: Musím povedať, že nebolo jednoduché pripraviť družstvo na tento zápas, keďže nám z rôznych dôvodov vypadli dve hráčky v dolnom postavení, čiže Vargová a Oborilová. V prvom polčase sme mali dva výpadky, ktoré súperovi pomohli. V obrane sme sa miestami dokázali vysporiadať s dominanciou súpera v dolnom postavení, ale chýbal lepší prechod do obrany. V štvrtej štvrtine sme chceli už dať väčší priestor aj ostatným hráčkam, pretože teraz nás čakajú zápasy, v ktorých chceme byť úspešní.“

Lucia Striešová, najviac bodov za ŠKP 08: „Bolo vidieť, že Košice majú veľkú prevahu v podkošovom priestore. Nám sa navyše zranila pivotka a mali sme tam aj pár hluchých momentov, počas ktorých nám domáce odskočili.“

Laura van Dalen, skúsená hráčka ŠKP 08, druhá najviac bodujúca v našom tíme: „Chceli sme nadviazať na sympatický výkon, ktorý sme predviedli doma proti Ružomberku. Vedeli sme, čo a ako chceme hrať a aj skutočnosť, že v podkošovom priestore Košíc majú v dnešnom zápase prevahu. V úvode sme ťahali za kratší koniec, ale dokázali sme sa dotiahnuť a bola to už vyrovnaná hra. Avšak v ďalších úsekoch hry sme dovolili Košičankám skórovať poľahky hlavne z rýchlych protiútokov a premenili aj voľné trojbodové strelecké pokusy, čím sa bodový rozdiel zvyšoval. Vieme hrať v obrane agresívne a pekne spolupracovať, potrebujeme to len udržať čo najdlhšie v zápase, aby sa také hluché miesta ako dnes neopakovali. Je to v našich silách a keď sa darí v obrane, hneď je to väčšia zábava.“

Nina Janštová, pivotka Banskej Bystrice: „Do zápasu sme vstúpili ako outsider, čo sa nám hneď v prvej štvrtine aj potvrdilo. Súper bol dominantnejší pod košom – pocítili to hlavne pivoti. Po čase sme sa dostali do zápasu a nebyť dvoch časových úsekov, kde sme inkasovali značnú časť bodov, náš výkon by sa dal považovať za celkom vyrovnaný. Počas celého zápasu nám robil problém návrat do obrany. Napriek prehre sme si z duelu odniesli aspoň cenné skúsenosti.“

Federika Rausová, prvý zápas v extralige v kariére, mladá rozohrávačka ŠKP 08: Zápas nezačal podľa našich predstáv. Súper si rýchlo vytvoril jednoduchý náskok a ten sme museli dobiehať. Podarilo sa nám postupne znížiť bodový rozdiel, ale mierne výpadky nás stáli pomyslenie na výhru v tomto zápase. Som veľmi rada za príležitosť, ktorú som dostala v takomto náročnom zápase. Mala som prirodzene rešpekt a nervozitu, ale snažila som sa zo všetkých síl (tak ako sa spieva v hymne). Aj keď som spravila chyby, verím, že do budúcna budem zbierať skúsenosti a takéto chyby eliminovať. Tešíme sa na najbližší domáci zápas a veríme, že nás príde podporiť čo najviac ľudí.“

Radko Dvorščák, tréner YOUNG ANGELS Košice: „Nebolo to až také hladké víťazstvo a herný prejav zďaleka nezodpovedal možnostiam tohto družstva. Bohužiaľ sme nenadviazali na herný prejav, ktorý sme predviedli v Piešťanoch.“

Radoslava Ošťádalová, hráčka YOUNG ANGELS Košice: „Nastúpili sme bez energie a vytrápili sme sa. Nebolo to vôbec jednoduché a asi sme neboli úplne ideálne nastavené v hlavách.“

Autor: (job), Zdroj: BK ŠKP 08, Foto: exz.sk (jäzva)