Basketbalistky ŠKP 08 prehrali v Košiciach, nezvládli úvod a záver zápasu + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v ôsmom zápase ženskej extraligy prehrali v Košiciach s tamojším Young Angels, keď na Východ odcestovali iba s deviatimi hráčkami. Naše družstvo aj po zbabranej prvej štvrtine mohlo ešte pomýšľať na výhru, na konci tretieho dejstva totiž viedlo o bod, ale štvrtú štvrtinu zvládol lepšie súper a vyhral tak celkovo duel o deväť bodov 63:54.

Pumy nezvládli prvú štvrtinu. Hoci išli do vedenia po koši Žilinskej0:2 a viedli aj po dvojke Striešovej – 3:4, domáce mali navrch v tejto časti a postupne si vytvorili až desaťbodový náskok – 14:4. My sme až po štvorminútovej odmlke bodovali Grígerovou, ale toto dejstvo vyhrali Košičanky jasne 17:9. Druhá štvrtina bola vyrovnaná, no v jednej chvíli si Young Angels vypracovalo až pätnásťbodový náskok. Ten Bystričanky skresali v poslednej dvojminútovke polčasu, zásluhu mala na tom najmä produktívna Vargová. Na prestávku išli obe družstvá za stavu 40:31.

Tretia štvrtina vyšla našim dievčatám spod Urpína skvele. Zlepšili obranu a v útoku sa začali taktiež o niečo lepšie presadzovať. Darilo sa aj skúsenej van Dalen, v 25. minúte sme prehrávali iba o päť bodov – 44:39. Po troch košoch v rade (Vargová, Striešová, Grígerová) sme dokonca vyrovnali stav stretnutia na 46:46. Domáci kouč si musel zobrať oddychový čas a po ňom jeho zverenkyne opäť zabrali. Hoci po dvoch trestných hodoch Žilinská jeden premenila – viedli sme 46:47 (!), na opačnej strane odpovedala dvojkou Majorošová a oba trestné hody ešte premenila Balážová. Po tretej desaťminútovke teda viedli Východniarky 50:47.

O výsledku sa tak rozhodovalo v poslednej štvrtine a Košičanky ju zvládli. Do 45. minúty si udržiavali trojbodové vedenie, ´pumy´ sa na ne nevedeli dotiahnuť. Dostavili sa aj tzv. strelecké suchoty, keď sme sa v útoku nevedeli presadiť dlhých viac než šesť minút! Súper to využil a išiel do desaťbodového vedenia 61:51. My sme zabodovali až v samom závere, konkrétne šesť sekúnd pred koncom zápasu, aj to iba z trestných hodov Šunovej. Posledné slovo však mala domáca Drobná.

Young Angels Košice – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 64:53 (17:9, 40:31, 50:47)

Štvrtiny: 17:9, 23:22, 10:16, 13:7, TH: 11/13 – 11/14, trojky: 4 – 3, fauly: 17 – 14.

Najviac bodov Košice: Kozáková 18, Balážová 13 a Majorošová 10.

Banská Bystrica:  Striešová 13 (1) + 9 doskokov, Grígerová 10 (2), Matejčíková 2, van Dalen 11, Žilinská 7, Holíková 0 (Matejčíková 0, Vargová 10, Háberová 0, Šunová 3)

Vyjadrenia po zápase:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „Nedokázali sme zastaviť v prvom polčase rýchly protiútok súpera a umožnili sme mu dať z tejto hernej činnosti až 14 bodov, čo je naozaj veľa. V druhom polčas sme to dokázali zastaviť a vysporiadať sa s tým, dotiahli sme sa tak na Košice, len v závere duelu rozhodovali maličkosti, väčšia skúsenosť, pokoj pri zakončení. Dokázali sme si vypracovať aj čisté príležitosti spod koša, ktoré sme žiaľ nezakončili. Tým pádom nám domáce odskočili až na rozdiel ôsmich a dokonca až desiatich bodov. To už si tak rozumné družstvo, akým je Young Angels je, dokáže uhrať.“

Lucia Striešová, najviac bodov i doskokov za ŠKP 08: Do zápasu sme vstúpili veľmi nekoncentrovane a robili sme veľké chyby pri návrate do obrany, čo súper využil a vyhrával miestami aj dvojciferným rozdielom. V druhom polčase sme si však na súperov rýchly protiútok dali pozor a vrátili sme sa späť do zápasu. Podarilo sa nám dokonca aj vyrovnať, no v závere sme nepremenili dôležité strely spod koša a súper si už ustrážil víťazstvo.

Autor: (bl), Foto: archív web Good Angels