Basketbalistky ŠKP 08 po vyše mesiaci v akcii, hladko zdolali Spišiačky + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v ďalšom zápase nadstavby o 5. až o 8. miesto v slovenskej extralige žien hladko zdolali posledný celok súťaže Spišskú Novú Ves na jej palubovke o 57 bodov.

Bystrické ´pumy´ sa pomaly rozbiehali. V prvej štvrtine sa domáce držali v zápase, prehrali ju len o šesť bodov 6:12. Duel sa zlomil v polovici druhej štvrtiny. Spišiačky po trestných hodoch Kostelníkovej (15:24) sa strelecky odmlčali na takmer päť minút a Bystričanky odskočili na rozdiel sedemnástich bodov, keď sa presadzovala najmä van Dalen. Polčas sa napokon skončil výsledkom 16:36.

Po veľkej prestávke to už bola jednoznačná záležitosť nášho družstva. ´Pumy´ v tretej štvrtine dovolili súperovi zaknihovať iba dva body a aj to iba v závere tohto dejstva z trestných hodov. V doskokoch dominovala Janštová, presadzovala sa spolu s ňou i Matejčíková. Do štvrtej štvrtiny sa išlo za stavu 18:61, v nej dostali príležitosť aj hráčky z lavičky. Banskobystričanky bez problémov dotiahli duel do víťazného konca, domáce zdolali jednoznačne a hladko. Dominovali sme vo všetkých činnostiach, možno mohlo byť na našej strane o niečo menej strát. Súper nám nedal ani jednu trojku.

ŠKBD Spišská Nová Ves 23 – BK ŠKP 08 Banská Bystrica  22:79 (6:12, 16:36, 18:61)

Štvrtiny: 6:12, 10:24, 2:25, 4:18, TH: 8/6 (75 %) – 11/5 (45 %), trojky: 0 – 8, fauly: 16 – 16, TCH: 0 – 1, doskoky: 35 – 63, asistencie: 5 – 16, zisky: 4 – 12, straty: 24 – 16, bloky: 2 – 10, streľba z poľa: 8/56 (14 %) – 33/79 (41 %)

SNV: Jarošová 4, Pokrievková 4, Puzderová 3, Dovalová 2, Hrušová 2 (Cvoligová 4, Kostelníková 2, da Cruz 1, Bučková 0, Ivančová 0, Kačírová 0, Matúšová 0)

BB: Janštová 15 + 17 doskokov, Belušová 7 (1), Matejčíková 6 (1), Holíková 5 (1), Striešová 4 (van Dalen 14 (1), Žilinská 13 (1), Oborilová 5 (1), Kollárová 3 (1), Šimčíková 3 (1), Malovcová 2, Mesárošová 2), technická chyba: Belušová (15. min)

Hlasy po zápase pre bystricoviny.sk:

Milan Špiner, asistent trénera Banskej Bystrice: „Súťažný zápas sme odohrali po viac ako mesiaci, čo sa aj odzrkadlilo v úvode zápasu. Dievčatá sa však rozbehli a od 15. minúty sa dostali do tempa spred reprezentačnej prestávky. Rýchla, agresívna a tímová hra tomuto družstvu sedí. O týždeň nás čaká najťažší súper zo skupiny o 5.-8. miesto a na tento zápas sa nesmierne tešíme.“

Nina Janštová, najviac bodov a doskokov za ŠKP 08: „Po dlhej hernej pauze sme sa snažili nastúpiť do stretnutia čo najlepšie, čo sa nám podarilo. Spišiačky sme nepodceňovali a brali sme ich ako rovnocenného súpera. Do zápasu sme nastúpili s plným nasadením. V obrane sme boli agresívne a aj v obrannom či útočnom doskoku. Aj po streleckej stránke sa nám darilo, čo bolo vidieť na výsledku. Podľa mňa sme hrali kolektívne a nesebčili sme. Hrali sme tak, aby každá hráčka dostala šancu si zahrať a dať si aspoň jeden kôš. Čo sa podarilo. Najbližšie nás čaká zápas s Popradom, do ktorého ideme s takým istým cieľom ako do tohto zápasu.

Laura van Dalen, skúsená hráčka ŠKP 08, 14 bodov v zápase:Do Spišskej Novej Vsi sme pricestovali s jasným cieľom a úlohami. Od úvodu sme diktovali tempo hry. V druhej štvrtine sa trošku v obrane poľavilo, no ku koncu prvého polčasu sme sa ešte nakopli, zagresívnili obranu a preniesli to aj do druhého polčasu, kedy sme dovolili Spišiačkám nastrieľať iba 6 bodov. Na druhej strane sme dovolili súperovi 15 útočných doskokov a to potrebujeme do budúcna eliminovať – byť dôslednejšie pri odstavení a doskoku. Ukázali sme, že dokážeme agresívne brániť a hrať rýchly basketbal a to si potrebujeme, chceme preniesť aj do ďalších zápasov.

Autor: (bl), Foto: archív fb ŠKP 08 (I. Golembiovský)