Basketbalistky ŠKP 08 odohrali v Ružomberku dobrý zápas, i keď prehrali + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v prvom zápase play-off ženskej extraligy prehrali v Ružomberku s domácim družstvom o trinásť bodov. Rozhodla tretia štvrtina, v ktorej ´pumy´ urobili niekoľko zbytočných chýb. V sobotňajšej odvete v hale na Štiavničkách to chcú napraviť.

V prvej štvrtine sme po trojkách Ozdincovej a Pavlendovej viedli o dva body (1:3 a 4:6), držali sme krok s favoritom duelu, no potom sme neustrážili Baburovú, ktorá zaznamenala trojku, premenila aj trestné hody a zásahom za dva body bolo skóre v piatej minúte 11:6. Podkošovými hráčkami Jassovou a Blanárovou sme dokázali vyrovnať, ale spoza veľkého oblúka nás uzemnila Myersová. Tá dala do prvej prestávky až dve trojky, takže toto dejstvo vyhrali napokon Ružomberčanky 23:19.

Druhú desaťminútovku začali lepšie domáce basketbalistky. Dostali sa Smithovou a Mištinovou do vedenia 28:19. Tréner Michálik si bral preto oddychový čas, po ktorom sa už náskok ´Ruže´ nenavyšoval, ale ani príliš neznižoval. Až po Verlíkovej presných zásahoch od pätnástej minúty sme dokázali skresať rozdiel (33:27), v závere polčasu sa presadzovala i Števulová (38:33), no posledné slovo mala tri sekundy pred veľkou prestávkou Myersová, takže do šatní sa išlo napokon za stavu 40:33.

Tretia štvrtina naším ´pumám´ nevyšla. Prehrali ju o jedenásť bodov, keď sa v nej nevyhli viacerým zbytočným chybám. V jej úvode nás síce potešila trojka Števulovej – znížila na nádejných 40:36, no následne sa trafila do koša Kelčíková a po trestných hodoch Campbellovej a Mištinovej bolo 47:36. Stále sa však s týmto stavom dalo niečo robiť, najmä po trojke Verlíkovej (49:41). Favorizovaný súper spod Čebraťa však hádzal v tejto časti až príliš veľa trestných hodov, náskok teda opäť navýšil až na 55:41, keď Bystričanky sa nedokázali presadiť viac než dve a pol minúty.

Do štvrtého dejstva vstupovali domáce basketbalistky už s komfortným osemnásťbodovým náskokom – 62:44. Ten ale postupne strácali, pretože naše dievčatá bojovali až do konca, nechceli prehrať takto vysokým rozdielom a začalo im to padať do koša. Konkrétne Jelenčíkovej, ktorá privádzala Ružomberčanky miestami do zúfalstva. Hlavne jej zásluhou bolo skóre v 35. minúte 62:53. Súper zaznamenal v tejto štvrtine kôš až po dlhých 5-tich minútach 39 sekundách zásluhou Mayersovej. V závere zápasu začal hrať koncentrovanejšie a drámu napokon nepripustil. Pumy sa totiž dokázali už iba dvakrát trafiť do koša, konkrétne Verlíková za dva a Števulová za tri body.

Druhý zápas play-off extraligy hrajú Banskobystričanky s Ružomberkom doma v hale na Štiavničkách, a to v sobotu 18. marca o 18.00 hodine. Táto štvrťfinálová séria sa hrá na dve víťazstvá.

MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 71:58 (23:19, 40:33, 62:44)

Štvrtiny: 23:19, 17:14, 22:11, 9:14. TH: 27/18 – 21/8. Fauly: 28 – 20. Trojky: 7 – 6. Rozhodovali: Lukáč, Perečinský a Mekelová. Diváci: 600(!)

Najviac bodov Ružomberok: Myersová 19 (3 trojky), Lázarová a Kmeťová po 9

ŠKP 08: Ozdincová 3 /1/, Jassová 4, Verlíková 11 /1/, Jelenčíková 10, Pavlendová 5 /1/ (Števulová 13 /3/, van Dalen 1, Blanárová 5, Piperková 4, Matejčíková 2)

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Milan Špiner, asistent tréner Banskej Bystrice: Ružomberok sme chceli potrápiť a nedarovať im víťazstvo zadarmo. Baby sa k zápasu postavili zodpovedne a bojovali počas celého priebehu stretnutia. Nevyhli sme sa zbytočným chybám, ale proti súperovi akým je Ružomberok sa to dalo očakávať. Celkovo sme predviedli pekný, tímový výkon a v sobotu na domácej palubovke chceme náš výkon zopakovať. Veríme, že fanúšikovia si nájdu cestu na Štiavničky a podporia nás.

Petra Števulová, krídelníčka Banskej Bystrice: Prvý zápas v play-off sme chceli zahrať čo najlepšie. Napriek niekoľkým chybám môžeme tento duel hodnotiť pozitívne. Budeme si však musieť dať v odvete pozor na ľahko stratené lopty z našej strany. Občas nám zlyhal v útoku pohyb a potom sme hrali na náhodu. Toho sa taktiež musíme vyvarovať. Verím, že v sobotu budeme bojovať minimálne tak ako v Ružomberku a ešte o kúsok viac.“

Natália Jelenčíková, krídelníčka Banskej Bystrice:Do zápasu sme vstúpili nebojácne a držali sme so súperom tempo. Kvalita bola jednoznačne na strane Ružomberka, ale nezľakli sme sa toho, naša hra bola agresívna a sebavedomá. Počas duelu sme však urobili pár chýb. Tých sa musíme v ďalších stretnutiach vyvarovať. V konečnom dôsledku môžeme tento zápas hodnotiť veľmi pozitívne. Bol kvalitný, čo chceme potvrdiť aj v sobotňajšej odvete pred domácim publikom na Štiavničkách.“

Juraj Suja, tréner Ružomberka: „Chceli sme hrať lepšie, s väčšou chuťou, aj keď to bolo ťažké. Máme dve nové hráčky, tréningový proces bol však fajn. Basketbalový výkon nebol príliš dobrý, našej hre absentovala plynulosť. Boli sme mimo tempa, hra sa kúskovala. Ak chceme dosiahnuť nejaký cieľ, nemôže sa nám stávať, že nedáme 5-6 krát po sebe kôš.“

Autor: (bl), Foto: facebook MBK Ružomberok