Basketbalistky ŠKP 08 na Ružomberok nestačili, vydali málo energie + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v prvom zápase semifinále play-off ženskej Niké extraligy prehrali na palubovke Ružomberka výraznejším rozdielom. Nedokázali zopakovať štvrťfinálový výkon so Šamorínom. Proti majstrovskému tímu hrali ustráchane s prílišným rešpektom a nevydali zo seba patričnú energiu. V sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0 favorizované Liptáčky.

Derby cez kopec začali podľa očakávania lepšie Ružomberčanky, už po desiatich minútach viedli 21:8. Bystrické ´pumy´ síce hrýzli, ale ukázali podstatne menej sebavedomia ako proti Šamorínu. Skúsený tím úradujúceho majstra kontroloval zápas, aj keď Bystričanky nevzdali svoj boj až do konca. Celkom slušne odohrali tretiu štvrtinu, no aj tú prehrali, hoci iba o šesť bodov. Pre časté chyby v obrane a prílišný počet strát napokon odišli z Ružomberka s prehrou o takmer 40 bodov. V sobotňajšej odvete na domácej palubovke v hale na Štiavničkách (o 18.00 hodine) sa budú chcieť určite zlepšiť a oveľa viac potrápiť vedúci celok po základnej a nadstavbovej časti súťaže, ktorý i v tejto sezóne ašpiruje na titul.

V domácom drese sa blysla Turudićová 23 bodmi, dopriate jej bolo aj najviac času na palubovke, keďže odohrala takmer 30 minút. Najlepšou strelkyňou ŠKP 08 bola bývalá hráčka Ružomberka Belušová s 13 bodmi, naopak, líderka štatistík BK ŠKP Janštová nedala ani bod. Bystrické družstvo položila slabá úspešnosť streľby, ktorá bola len 27%, kým Ružomberok mal takmer dvojnásobnú – až 50%.

MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 79:40 (21:8, 39:16, 59:30), stav série: 1:0
v ŠH Koniareň, Ružomberok

Štvrtiny: 21:8, 18:8, 20:14, 20:10, TH: 18/11 (61 %) – 9/6 (66 %), trojky: 4 – 2, fauly: 15 – 18, doskoky: 40 – 36, asistencie: 25 – 7, zisky: 14 – 7, straty: 13 – 25, bloky: 2 – 0, streľba z poľa: 32/64 (50 %) – 16/59 (27 %). Rozhodovali: Doušek, Bartoš, Donovalová. Bez divákov.

MBK: Turudić 23 (1), Praženicová 20 (3), Williams 12, Enabosi 10, Živaljević 4 (Rusiňáková 7, Havranová 2, Uramová 1, Oravcová 0), vyfaulovaná: Uramová (36. min)

ŠKP 08: Belušová 13 (1), Striešová 4, van Dalen 2, Vargová 2, Holíková 0 (Matejčíková 7, Oborilová 5 (1), Kollárová 2, Šimčíková 2, Žilinská 2, Mesárošová 1, Janštová 0)

Miloslav Michálik, tréner ŠKP 08: „Po emočne vypätej sérií proti Šamorínu, sa dal očakávať útlm. Veľa vecí sme spravili správne, ale dnes bolo na našej strane oveľa viac chýb mentálneho charakteru a nedodržiavanie herných princípov. Aj napriek tomu môžeme byť spokojní s výkonom, ale treba minimalizovať mentálne chyby, ktorých bolo dnes omnoho viac. Ak porovnáme zápasy, ktoré sme odohrali proti Ružomberku v základnej časti, tak je badať značný posun. Je to o detailoch a nastavení hláv všetkých hráčok. V prípade že sa v tomto nastavení posunieme, tak to bude mať obrovský význam progresu tohto družstva nielen v tejto sezóne, ale aj do tých ďalších, pretože toto družstvo je životaschopné.“

Alexandra Belušová, najviac bodov za ŠKP 08: „Do zápasu sme vôbec nevstúpili tak ako sme si predstavovali. Energia, ktorá bola v predchádzajúcich zápasoch v našom tíme, sa dnes vôbec neukázala. Taktiež sme robili veľa chýb ako v obrane, tak aj v útoku sme mali veľa strát. V sobotu musíme podať oveľa zodpovednejší a tímovejší výkon.“

Jana Matejčíková, druhá najčastejšia bodujúca hráčka ŠKP 08 v zápase: „Do zápasu sme vôbec nenastúpili tak ako sme mali – boli sme bez energie, dravosti. Občas som mala pocit, že niektoré dievčatá majú prehnaný rešpekt. Vôbec sme sa neprezentovali takým basketbalom ako proti Šamorínu – to musíme zmeniť, viac chcieť a bojovať a Ružomberku nič nedarovať zadarmo.“

Petra Oborilová, tretia najčastejšia bodujúca hráčka ŠKP 08 v zápase: „Oproti zápasom so Šamorínom sme hrali s oveľa menšou energiou v obrane aj útoku. Myslím si, že to bolo hlavne spôsobené rešpektom, ktorý sme cítili voči súperovi. Do ďalších zápasov sa budeme snažiť byť oveľa agresívnejšie a podať čo najlepší výkon.“

Juraj Suja, tréner Ružomberka: „Som spokojný, dievčatá hrali dobre, až na hlúpych 5 minút v závere tretej štvrtiny. Podarilo sa nám rozdeliť minúty medzi všetky hráčky, ako sa dalo. Trápia ma nepremenené trestné hody či strelecká úspešnosť spoza oblúka, ktorá mohla byť lepšia. Celkovo som však rád za tú energiu, ktorú na palubovke moje zverenkyne nechali, a dúfam, že budeme takto pokračovať.“

Autor: (job), Foto: fb MBK RK (R. Maškurica)