Basketbalistky ŠKP 08 dostali stovku v Ružomberku, potešili mladé pivotky + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v deviatom kole extraligy žien cestovali k lídrovi súťaže do Ružomberka a najsilnejší súper v súťaži potvrdil rolu favorita, keď naše ´pumy´ doslova rozstrieľal. Zaznamenal  viac než sto bodov a hlavne zásluhou druhej štvrtiny zápasu vyhral 103:41.

Naše pumy mali slušný začiatok, dokázali najmä v prvých štyroch minútach vzdorovať súperovi, ale od piatej minúty už favorit bezpečne napĺňal papierové predpoklady a hlavne v druhej desaťminútovke predvádzal kvalitný basketbal, proti ktorému nevedeli naše dievčatá nájsť účinný recept. Upustili od svojej stanovenej hry, presadzovala sa iba Žilinská a v závere dala trojku Piperková, no znižovala ňou už na priepastných 53:16.

V tretej štvrtine zaznamenali Bystričanky najviac bodov, až 16, zásluhu mali na tom najmä Ozdincová a pod košom dobre hrajúca pivotka Žilinská. Toto dejstvo sme prehrali o dvanásť bodov a štvrtú desaťminútovku iba o jedenásť bodov, no v nej sme menej bodovali a inkasovali nepopulárnu stovku necelé tri minúty pred koncom. Potešiteľné bolo, že sa darilo opäť i v tejto časti hry Žilinskej, ktorá celkovo zaznamenala osemnásť bodov, pričom jej v doskokoch dobre sekundovala ďalšia pivotka Vargová.

Najbližšie sa naše ´pumy´ predstavia v sobotu 8. decembra na palubovke Šamorína.

MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 103:41 (26:9, 55:16, 83:32)

Štvrtiny: 26:9, 29:7, 28:16, 20:9. TH: 19/24 – 8/11. Fauly: 10 – 23. Trojky: 8 – 3. Rozhodovali: Fanfara, Obertová a Donová. Diváci: neuvedené.

Najviac bodov Ružomberok: Ivančáková 18, Mištinová 16 a Šiksniutéová 16.

ŠKP 08: Matejčíková 4, Števulová 2, Ozdincová 7/1/, Vargová 2 (+ 7 doskokov), Piperková 6/2/ (Žilinská 18, Žilinská 3, Háberová 0, Hanková 2, Rausová 0)

Miloslav Michálik, asistent trénera Banskej Bystrice: „Zo začiatku sme mali snahu bojovať o nejakú pozíciu a vyviesť Ružomberok z nejakého herného konceptu, čo sa nám aj darilo, ale v druhej štvrtine sme upustili od tohto boja a predviedli sme zlý výkon. V tretej a štvrtej desaťminútovke už bolo vidno nejaké basketbalové myslenie a nasadenie z našej strany, čo ma teší. Prekvapil ma však výkon dvoch mladých našich pivotiek. Mali dnes veľmi sťaženú pozíciu, domáce totiž majú štyri vysoké pivotky, ale dokázali sa s tým vysporiadať dobre. Žilinská dala osemnásť bodov, proti takému mužstvu sa to obzvlášť cení. Hráčky z perimetra ju tam hľadali, to je teda čiastočný úspech tohto zápasu, že bola vyvážená hra z perimetra i z podkošovej hry. Tam bola užitočná aj Zuzka Vargová, hlavne v obrannom doskoku.“

Lucia Žilinská, najviac bodov za ŠKP 08: „Vedeli sme, že ideme hrať proti najťažšiemu súperovi v lige. Museli sme byť koncentrované od začiatku až do konca zápasu. V prvej štvrtine sa nám darilo strelecky aj v obrane, no v druhej sme popustili z našej hry a domáce nám výrazne utiekli. Cez polčas sme si povedali pár viet, nabudili nás a potom sme sa snažili prehrať o čo najmenší rozdiel bodov. Čo sa týka mojej úspešnosti v streľbe, správne som sa nabudia a motivovala, aby som podala čo najlepší výkon, aj preto sa mi bodovo darilo.“

Juraj Suja, tréner Ružomberka: „Som rád, že sme dohrali zdraví, že na palubovke strávili značnú časť zápasu Janoščíková a Kelčíková, donedávna dlhodobé maródky, a že sme divákom znovu ponúkli populárnu stovku. V obrane to však mohlo byť aj lepšie.”

Autor: (bl), Foto: fb MBK Ružomberok (Rudo Maškurica)