Basketbalistky ŠKP 08 v 1. kole play-off v Piešťanoch príjemne prekvapili + HLASY

1 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica sa v 1. kole play-off ženskej extraligy predstavili na palubovke favorizovaných Piešťanských Čajok. Prvú štvrtinu tam prekvapujúco vyhrali a u súpera pomýšľajúceho minimálne na finále napokon prehrali prijateľným rozdielom pred domácou odvetou v stredu.

V úvode stretnutia išli naše ´pumy´ zásluhou produktívnej kapitánky Števulovej do vedenia 0:34:5, ale Smithová Jakubcová otočili skóre vo svoj prospech na 10:5 a nič nenasvedčovalo tomu, že by prvá štvrtina skončila pre domáce basketbalistky nepriaznivo. K Števulovej sa však pridali Ozdincová Jelenčíkovou a po trojke skôr menovanej sme opäť viedli – 12:14. Čajky ešte stihli vyrovnať, ale potom sa odmlčali, nemali patričnú silu pod košom a v závere tohto dejstva sme toho využili. Posledné slovo mala pred prvou prestávkou v poslednej sekunde Števulová za tri body a stav na tabuli bol prekvapujúci – 14:18.

V druhej časti hry najprv Jelenčíková zvýšila náš náskok na rozdiel šiestich bodov, ale domáce hráčky prepli na vyššie obrátky, nechceli si spraviť hanbu pred priaznivcami a začali sa presadzovať. Najmä Smithová, ktorá otočila v 26. minúte skóre na 22:21. Bystričanky dokázali ešte vyrovnať po trojke Striešovej a dvojke Jelenčíkovej na 26:26. Tento stav trval poldruha minúty pred polčasom, no spokojnejšie predsa len odchádzali do šatní Piešťany. Páleníková premenila trestné hody a Bartáková sa presadila spoza veľkého oblúka – 31:26.

V tretej štvrtine naše ŠKP 08 nezachytilo úvod. Po košoch JakubcovejBartákovej viedli domáce basketbalistky 35:26 a tento náskok si počas celého tohto dejstva udržiavali. Pumy však hrali oduševnene, na hranici svojich možností, pričom stále sa bodovo najviac darilo Števulovej. Po jej koši sa mohlo ísť do štvrtej časti za stavu 49:38, avšak v poslednej sekunde to padlo rovnako do koša i odchovankyni banskobystrického basketbalu v drese Čajok Dudášovej a na tabuli razom svietil stav 51:38. Táto hráčka otvorila trojkou aj štvrtú štvrtinu, neskôr pridala i ďalšiu, takže o menšej dráme na palubovke favorita už nemohla byť reč. Po dvoch košoch Jelenčíkovej sme znižovali v 35. minúte na 59:44, ale Piešťany si vedenie už s prehľadom ustrážili a duel podľa očakávania dotiahli do víťazného konca.

Odvetný zápas 1. kola play-off ženskej extraligy odohrajú  Banskobystričanky v stredu 14. marca v našej hale na Štiavničkách. Duel s Piešťanskými Čajkami sa začína o 18.00 hodine.

Piešťanské Čajky – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 67:50 (14:18, 31:26, 51:38)

Štvrtiny: 14:18, 17:8, 20:12, 16:12. TH: 13/11 – 5/2. Fauly: 16 – 12. Trojky: 4 – 4. Rozhodovali: Bara, Sirocký a Bartoš. Diváci: 100.

Najviac bodov Piešťany: Jakubcová a Smithová po 14, Dudášová 13 /3/.

ŠKP 08: Ozdincová 10 /1/, Jassová 0 (+ 10 doskokov), Števulová 20 /2/, van Dalen 0 (+ 6 doskokov), Jelenčíková 11 (Striešová 7 /1/, Matejčíková 0, Piperková 2, Hanková 0)

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „Hrali sme na úrovni svojich možností. Skúšali sme herné varianty, na ktorých sa snažíme pracovať v tréningoch a tie vychádzali. Celkovo sme podali v tomto stretnutí veľmi dobrý výkon, hlavne pri takej úzkej rotácii akú mám k dispozícii. Budem rád, keď sa Kozáková vylieči tak, aby bola v druhom kole play—off k dispozícii. Tento týždeň mala virózu Matejčíková. Striešová má po zápase s Nitrou problém s rukou a Piperková pre zmenu s nohou, takže sme stále vo veľmi úzkej rotácii. Snáď do 24. marca sa moje zverenkyne vyliečia a budeme v plnej sile.“

Petra Števulová, kapitánka ŠKP 08, najviac bodov v zápase (20): „Do tohto prvého duelu play-off sme vstúpili odhodlane a zo začiatku sme držali s domácim tímom krok. Potom začali piešťanské basketbalistky viac šliapať, nedovolili nám spustiť akcie a to nás dosť pribrzdilo. Zvyšok zápasu sme už viac – menej ťahali za kratší koniec. Nakoniec sa to teda skončilo rozdielom 17-tich bodov, čo je podľa mňa celkom slušný výsledok s veľkým favoritom ženskej extraligy.“

Natália Jelenčíková, slovenská reprezentantka, 11 bodov v zápase za ŠKP 08: V tomto stretnutí sme nemali čo stratiť. Cely týždeň sme trénovali v malom počte kvôli chorobám a zraneniam. Zápas sa začal vo vysokom tempe. Prvý polčas sme s Piešťanskými Čajkami držali krok, ale mali výškovú prevahu, čo sa prejavilo v druhom polčase. Celkovo však náš výkon hodnotím pozitívne.“

Autor: (bl), Foto: Zdroj exz.sk (Laco Duračka)