Banskobystrické basketbalistky ŠKP 08 i UMB v sobotu nemohli hrať

ŠPORT
0 /

V sobotu 31. októbra boli naplánované dva súboje v ženskej basketbalovej extralige v meste pod Urpínom. ŠKP 08 malo hostiť na Štiavničkách Poprad a UMB na Fakulte Tajovského lídra z Ružomberka. Koronavírus tieto plány zahatal.

Univerzitné ´sovičky´ z BK ŠK UMB Banská Bystrica sa tešili na lídra súťaže MBK Ružomberok. Duel sa mal odohrať v sobotu o 17. hodine, no v družstve hostí šarapatí pandémia koronavírusu. Náš klub na facebooku uviedol:

„Milí naši fanúšikovia, zápas, ktorý sa mal konať túto sobotu s MBK Ružomberok, sa žiaľ neuskutoční. O náhradnom termíne Vás budeme včas informovať.“

Univerzitný banskobystrický tím sa zároveň ohradil voči reportu z minulotýždňového derby s ŠKP 08, ktoré uverejnil prestížny basketbalový portál basket.sk. Ten k súboju, ktorý skončil výsledkom 26:75 v prospech bystrických ´púm´, nevyberane napísal:

„Bitka o Banskú Bystricu nepriniesla žiadnu partizánsko-taktickú operáciu, ale zmenila sa na „blitzkrieg“ a ešte do prestávky bolo o všetkom rozhodnuté. Po obrátke sa obraz hry nezmenil, v basketbalových indexoch „vysokoškoláčok“ pribúdalo jedno FX za druhým a ak by grilovanie neukončil záverečný klaksón, tak pumy by po zápase večerali sovie nugetky alebo stripsy.“

Náš klub BK ŠK UMB sa voči týmto slovám na svojej oficiálnej facebookovej stránke ohradil:

„Vzhľadom na udalosti uplynulých dní, by sme radi vyjadrili postoj k článku, ktorý bol po odohratom zápase medzi BK ŠK UMB a BK ŠKP 08 uverejnený na internetovom portáli basket.sk. Sme veľmi zaskočené a sklamané, že aj v dnešnej dobe, kedy situácia športom na Slovensku nepraje, basketbal nevynímajúc, sa nájdu takí, ktorí zosmiešňujú a verejne urážajú športovcov. Ako družstvo fungujúce 6 rokov, ktoré doposiaľ pôsobilo v prvej lige a medzinárodnej lige ASWBL, sme si plne uvedomovali všetky plusy aj mínusy prichádzajúce so súhlasom účasti v najvyššej slovenskej basketbalovej súťaži – extraligy žien. Naše družstvo pozostáva z hráčok, ktoré celý život hrali basketbal nie len doma, ale aj v zahraničí a lásku k basketbalu dokázali skĺbiť aj so študijnými či pracovnými povinnosťami. Jedným z rozhodnutí, prečo napokon ísť do extraligy a vedome súperiť so zdatnejšími a skúsenejšími hráčkami bolo pomôcť slovenskému basketbalu v týchto nepriaznivých časoch. Vždy jeden z tímov prehrá, my sme uzrozumené s výsledkom zápasu, ale vyjadrenia autora, ktorý dehonestujúcim prirovnávaním opisuje výsledok zápasu považujeme za vysoko neprofesionálne a urážajúce. Navzdory tomu neskláňame hlavy. Naše “sovičky” milujú basketbal a s chuťou pokračujú bojovať ďalej!“

Ak sa nič nepredvídané nestane, tak bystrické ´sovičky´ by si mohli v stredu 4. novembra zmerať sily v súboji o poslednú priečku so Spišiačkami. Naplánovaný je totiž duel ŠKBD Spišská Nová Ves – BK ŠK UMB Banská Bystrica v spišskonovoveskej hale o 18.00 hodine.

V trošku odlišnej situácii sú naše ´pumy´, čiže BK ŠKP 08 Banská Bystrica, ktoré okupujú piatu priečku a sily si mali zmerať v sobotu v domácej hale na Štiavničkách s Popradom, ten je na šiestom mieste. Zo súboja napokon nič nebude. Oficiálny facebook bystrických ´púm´ píše:

„Zápas proti BAM Poprad je z dôvodu preventívnej karantény odložený. O náhradnom termíne vás po dohode klubov budeme informovať.“

Bystrické ŠKP 08 by tak najbližšie malo odohrať zápas až v nedeľu 15. novembra po reprezentačnej prestávke. V hale na Štiavničkách je na programe súboj so štvrtým Šamorínom.

Autor: (job), Foto: facebook ŠKP 08 + UMB