Žiacka chodecká liga ide do bystrického finále

ŠPORT
0 /

Po úspešných troch atleticko-chodeckých pretekoch v tomto školskom roku, nasleduje pre žiakov základných škôl po dlhšej odmlke vo štvrtok 18. júna finále 13. ročníka Žiackej chodeckej ligy. Hlavným organizátorom podujatia je športový klub BCF Dukla Banská Bystrica v spolupráci s VŠC Dukla Banská Bystrica.

Podujatie sa uskutoční za sprísnených hygienických opatrení v športovom areáli ZŠ s MŠ Radvanská 1 v Banskej Bystrici, ktorý sa nachádza uprostred sídliska Radvaň so začiatkom pretekov o 14:00 hod. Chlapci a dievčatá žiaci základných škôl si zmerajú sily v chodeckých disciplínach v šiestich kategóriách na tartanovej dráhe na tratiach 500 a 1 000 m dlhých.

Veľa z potenciálnych športovcov už nebude súťažiť prvýkrát, ale nájdu sa aj nové športové talenty. Povzbudzovať ich prídu, tak ako na každé kolo rodičia, starí rodičia, no i spolužiaci zo školy.  Ako nám prezradili súťažiacim povzbudzovanie veľmi pomáha. Hlavným rozhodcom bude aj v tomto kole legendárny tréner Juraj Benčík.

Súťaženie detí v olympijskej atletickej disciplíne v ktorej Slovensko má aj majstra sveta Mateja Tótha si našlo veľkú obľubu. Vo finálovom  kole na účastníkov čakajú opäť zaujímavé preteky a pozitívne emotívne zážitky.

Finálové kolo bude vyvrcholeným, tento rok 4 – kolovej súťaže. Každoročne sa jej zúčastňujú žiaci základných škôl nielen z mesta pod Urpínom, ale aj Žiaru nad Hronom, Revúcej, Bacúcha, Beňuša, Slovenskej Ľupče, Borského Mikuláša, Borského Sv. Jura i Martina.

Ocenenie si odnesú nielen jednotlivci za štvrté kolo, ale aj jednotlivci celkovo za všetky kolá. Krásne ocenenia čakajú aj na prvé tri základné školy, ktoré si odnesú cenné trofeje.

„Napriek trinástke je tento ročník úspešným športovým podujatím a  patrí už k tradičným. Teším sa na nádherné súboje žiačok a žiakov, ktorí v každom kole napredujú. Chodecká liga už dnes vysiela vzácne talenty do atletického sveta mladých. Prichádzajú k nám mladé talenty z rôznych kútov Slovenska,“

hovorí Erika Karová, organizátorka podujatia.

Partnermi podujatia sú Slovenský atletický zväz, Vojenské športové centrum Banská Bystrica, ZŠ s MŠ Radvanská, spoločnosť BCF Energy, Mesto Banská Bystrica, Nadácia Eriky Karovej, O2 a Creative Business Studio.

 

Zdroj: Zuzana Červenáková, ŠK BCF Dukla BB , Foto: archív a ilustračné